נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרפר ודבורה ואליהו
כמו מוחמד עלי בזמנו, גם ליאור אליהו יודע לרחף כפרפר ולעקוץ כדבורה. לא בטוח שנראה הרבה כאלה נגד מכבי ת"א, אבל נשמח לקבל הדגמה או שתיים בשידור חי.
28/10/2009    
 

ליאור אליהו לא דומה חיצונית למוחמד עלי. הם לא בני אותו לאום, גזע או דת, ומעולם לא דיברו זה עם זה. אני גם לא משווה בשום אופן במעמד המקצועי שלהם: אליהו הוא אחד המובילים באירופה בתחומו כיום, עלי היה הגדול ביותר בכל העולם בתקופתו.


אלא מה, ערב המשחק בין קאחה לבוראל ויטוריה למכבי ת"א, מזדמזם לו אצלי מעצמו השיר המפורסם ההוא על מוחמד עלי, הקליט ההוא, החמוד ההוא, שאפשר לשמוע אותו בכיף בכל הזדמנות.

Float like a butterfly and stings like a bee

זוכרים?

נו, סר ש. הרמלין, קשיש שכמותך, מה תגיד על תגובת העם? לא רק שהם לא זוכרים, הם לא מכירים!

בושה, חרפה וכלימה.

השיר נקרא בעצם בלאק סופרמן, ושזור בו המשפט שלמעלה אותו אמר ב-1964 מוחמד עלי לפני קרב גדול נגד סוני ליסטון על איפות העולם במשקל כבד, שהוא מתכוון לרחף כפרפר ולעקוץ כדבורה, בתגובה למכות האימים הידועות של ליסטון. מפה לשם ומשם לפה, עלי ניצח בסיבוב השני אחרי שליסטון לא קם לצלצול הפעמון בסיבוב השביעי.

אליהו, כידוע לכולם, גם הוא מרחף כפרפר ועוקץ כדבורה. ממש ככה. ואם הייתי צריך להגדיר את סגנון המשחק הייחודי שלו (לא כולל השלכות התפוז לסל סטייל באק ג'ונסון ממרחק של שלושה וארבעה מטרים), הייתי חוזר בדיוק על המשפט של עלי.

מרחף כפרפר ועוקץ כדבורה.

אין לי מושג איך ייגמר וכמה, אם כי בתוכנית של ONE הלכתי על 5 לספרדים, אבל יהיה מאוד מעניין לראות את אליהו נגד מכבי. לתחושתי, הוא מגיע מסיטואציה לא הכי נוחה בעולם אחרי שנדחק קצת אחורה בגלל פציעה ומחלה. עוד לתחושתי, זה יהיה משחק שאליהו ישחק בו מעט יחסית, השפעתו על המשחק תהיה שולית למדי והספרדים ינצחו. בגומלין הוא יהיה טוב יותר, אבל מכבי ת"א תנצח. עד כאן שוטה הנבואה בדמותי.

ובכל זאת, יהיה נחמד לראות עקיצות וריחופים שלו. הוא יחסר לנו מאוד, החבוב הזה. בהיעדרו על מי נצעק שאין לו הגנה, על מי?

והנה בלאק סופרמן המונוטוני, ועם זאת מקסים ביותר.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up