נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניקוס, ולא גאליס
הגארד ששומר על דייויד ריברס בצילום הוא ניקוס חאציס, ששיחק את מרבית שנותיו בא.א.ק אתונה, ופעם הרביץ תורה במכבי ת"א עם 37 נקודות במשחק יורוליג.
31/1/2010    
 

ניקוס חאציס הוא האיש שנדבק לדייויד ריברס אי-אז בעשור שעבר, וגם אי-אז בשבוע שעבר בחידת 'ונשאלת השאלה'. מעניין אם הצליח להוציא לו את הכדור מהיד או לא.כך או אחרת, אחרת או כך, חאציס, ודאי קרוב משפחה של חאציברטאס איש אריס סלוניקי נכון להיום, המאומן בידי מאמננו הגולה, עשה את מרבית הקריירה שלו בא.א.ק אתונה. ברקע של הצילום נראית דמותו העגלגלה והגדולה של ויקטור אלכסנדר, שזמן לא רב לאחר מכן הפך לשחקן מכבי ת"א לעונה אחת.


אז, בשהותו כאן, גם זכה לשני כינויים אלמותיים: שודד בטרנינג כפי שכינה אותו בסוף אותה עונה רבי פנחס הגרשוני במסגרת חילופי מהלומות מילוליים ביניהם, ככל שאפשר להגדיר את זה.


בסיפרה בסלע, לעומת זאת, הוא כונה ויקטור-ויקטור בסיפרה, על פי טון וקצב מלהיט ענק שהסעיר את רחבות הריקודים בחתונות באותו זמן, "יהודה-יהודה" של להקת השמחות. איך התגלגל א' ל-ט'? רק האל הטוב זוכר, אבל אין לי ספק וספק אין לי, שעיון מדוקדק בכתבי הסיפרה מאותם ימים יפתור את הקושיה הזו אחת-שתיים. בינתיים, הנה השיר ההוא.אם לחזור לרגע לאיש החידה, הרי שחאציס משחק היום באיליסיאקוס, מקום אחרון בליגה היוונית, יחד עם וונטיגו קאמינגס שממשיך כנראה לעבוד על אנשים באחרית הקריירה שלו. היו לו ימים יפים יותר בעשר העונות אותן עשה בא.א.ק, מועדון שהוא השחקן המוביל שלו בטבלאות מלך הסלים, סך משחקים, מספר האסיסטים ועוד.


ב-2005 נפרדה ממנו א.א.ק אתונה, וחאציס, שהיה אז שחקן חם-חם, חתם באולימפיאקוס, אבל אחרי עונה אחת עבר לפאניוניוס ומשם חזר לא.א.ק. כעת הוא עושה את העונה השנייה שלו באיליסיאקוס.


האיש היה שותף משמעותי בזכייה באליפות יוון ב-2002, יחד עם ג'יי אר הולדן, לפני שהגארד האמריקאי הלך להיות רוסי בצסק"א מוסקבה ובנבחרת הרוסית.לא נכחיש גם את הצטיינותו באחד המשחקים שהסתיימו בתוצאה הגבוהה ביותר בתולדות מכבי ת"א במסגרת היורוליג: חאציס קלע 37 נקודות וקבע מדד משוקלל 39, שיאי קריירה, במשחק שהתקיים ביוון ובו ניצחה מכבי 110-113. הוא קלע 7 מ-11 לשלוש ודייק בכל 12 הזריקות שלו מקו העונשין. שיחקו איתו אז חבובים דוגמת קוואדרה לוליס, דאבור קוס, טובי ביילי, ניקוס זיסיס ויאניס בורוסיס, שהפך עם הזמן לאחד האירופיים הטובים ביותר בעמדות הפנים ומרביץ תורה בעמלקים שונים כשחקן אולימפיאקוס.


מאחוריו גם זכייה בשני גביעי יוון וגבי ספורטה אחד עם א.א.ק - הכל בתחילת העשור שעבר כשא.א.ק אתונה עוד היתה א.אק אתונה ולפני הצרות הכלכליות.


חאציס הרביץ 96 הופעות בנבחרת הבוגרת של יוון, וגם מדליית זהב עם נבחרת הנוער של יוון באליפות אירופה 1993 ואליפות העולם 1995. היה שחקן. היום פחות.תשובות שגויות שהגיעו לכאן כללו שמות שכבר כמעט נשכחו דוגמת חוזה לאסה, חוזה מונטרו, וגם את יורגו סיגאלאס, יורגו קלאיציס, מיכאל/י/ס קאקיוזיס וניקי גאליס.


ומכאן לרשימת שועי העולם שזיהו את החבר ניקוס חאציס: גילעד שחר, תני פרנק, אורי גובר, איתי אביאור, איתמר רייצס, חגי זינגר, יחיעם גץ, עמי פינקל, איתי גרשון, דור ירון, דניאל ביילי, אמיר יורם ודני בבלי.


נשימה עמוקה.


העברת הנתונים הרלוונטיים לאנ-דנ-דינו ראדג'ה, האיש על טקס ההגרלה.


המתנה כבת עשרים דקות.


הדהוד צליל הודעת ה-SMS מרחוק. מקרואטיה ממש.


והזוכה הוא . . .


והזוכה הוא . . .


והזוכה הוא . . .


דור ירון!יאאא אולוהייים, דור! זכית במחשבון כדורסלע-האתר! שלך הינו. מבין כל האנשים, תאר לך. אלה שפתרו ושלחו, אלה שידעו והתעצלו לשלוח, אלה ששלחו ולא ידעו, אלה שידעו ולא שלחו, וכך הלאה והלאה 50 עצרת אפשרויות.


שלח לי את כתובתך, חבר, ותקבל עד לשם מחשבון כדורסלע, לא פחות ולא יותר.


ועד כאן החידה ההיא. מכאן לחידה החדשה שכבר ממתינה לכם.


שלומות ונצורות לכל אחד מכם, ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
שמעל'ה מאכיל את הילד בתות. אדום חזק באופנה עכשיו. ...
 
 
באיזו קבוצה סביר להניח שהם צופים? ...
 
 
סילבן לנדסברג מצטרף ל"זה א-ב של כדורסלע". בשעה טובה, חבוב. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up