נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הומאן, אולי גם קלאוויי
שהרי כבר לפני זמן רב שנו חכמינו, שכולנו בולגרים. פיייי, הם לא יודעים עד כמה צדקו. ואולי הגיע הזמן להפוך את מייק באטיסט או טראוויס ווטסון לישראלים?
14/6/2010    
 

קראתי איפשהו שהמאמן החדש של נבחרת בולגריה, רוזן ברצ'ובסקי, שהחליף את כבוד הרב, מקבל לרשותו את ג'ארד הומאן, הסנטר של מארוסי, לאימוני הנבחרת שיחלו בחודש הבא.הומאן הוא מתאזרח אחד, וארל רולנד הוא השני. רולנד כבר שיחק עם נבחרת בולגריה באליפות אירופה האחרונה ב-2009 בפולין. יותר מזה, עכשיו הם רוצים להפוך את ארל קלאוויי, הרכז של קחאסול סביליה בעונה שעברה, לבולגרי כדי שגם הוא יעמוד לרשות הנבחרת. על פי החוק כל נבחרת תוכל לרשום שני מתאזרחים ולבחור באחד מהם לפני כל משחק רשמי. במשחקי אימון אין מניעה מלשתף את שניהם.


אגב, הומאן וקלאוויי שיחקו יחד בציבונה זאגרב. שניהם חדשים יחסית באירופה, עניין של שנתיים-שלוש, משהו כזה. אין אזכור לנוכחות בולגרית כלשהי בקריירה שלהם או במשפחה שלהם. הם לא הראשונים: גם אנדרה אואנס, איברהים ג'אבר, פריסט לודרדייל ורודריק בלייקני שיחקו כבולגרים לכל דבר ועניין עבור הנבחרת. איך, מה, למה?כבר הרביצותי כאן אייטמונים בעניין הזה לא פעם בעבר. בדיקה קלה במנוע החיפוש תחת השם ארל רולנד תעלה אותם ודאי מהמאגר ותוכלו להיזכר. בעצם, למה לדבר ברמזים? הנה שלושה אייטמונים שכולם קשורים לאותם נושא.


כאן.


וכאן.


וכאן. תציצו.


ובכל זאת, אני מתעקש. איך הומאן בולגרי, איך? מה הולך פה? איזו עוד חשיבות נותרה למשחקי אליפות אירופה אם כל אחד יכול להיות כל דבר? מה הטעם במשחקי הנבחרות? ובנוסף, אם הומאן וקלאוויי הם בולגרים, אני רוצה מקצה שיפורים גם אצלנו.


למה להסתפק בבלות'נטל, ויותר נכון למה לרדוף אחריו כאילו אין מחר, או כאילו אין אף אחד אחר שאפשר להפוך אותו לישראלי?


אין לנו כוח מתחת לסלים, נכון? קחו את טראוויס ווטסון, ששיחק בהפועל ירושלים, נניח. מה, הוא לא יכול להיות ישראלי לצורך העניין? הוא אפילו שיחק כאן ממש, להבדיל מהומאן וקלאוויי שאין להם דבר וחצי דבר עם בולגריה.ומה עם מייק באטיסט מפנתינאייקוס – יופי של בחירה כמתאזרח, לא? ובעצם, למה להסתפק בשחקני יורוליג אם אפשר ללכת ישר לסדרת הגמר של ה-NBA ולשלוף משם את ביג בייבי דייויס מהסלטיקס? יופי של ישראלי, לדעתי. אלא אם כן אנחנו עם סגולה שדבק בעקרונותיו ולא משחק בקקה.בקיצור, הכלימה והחרפה והבושה מציפות אותנו מכל עבר, אין דין ואין דיין, כל אחד הוא רומני, סלובקי, מקדוני ואוקראיני בהתאם לצרכים, אבל אם חושבים על זה טוב, ממש ממש טוב, אז, בעצם, כולנו בולגרים. הנה זה כאן.


גזוז על הבוקר ובעצם בכל שעה של היום הוא משהו שאני אף פעם לא מתנגד לו. מקווה שגם אתם לא.


שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up