נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אז מה היה לנו, בעצם
הנבחרת בוערת - סטטל'ה מתעוררת. עדכונים קיציים מרשימת קלעי כל הזמנים של הנבחרת שמודרכת הפעם בידי שיבקטשמיר (על הפטנט המילולי: אהרל'ה ויסברג).
13/7/2010    
 

שלושה משחקי הכנה מאחורינו, אחרים עוד לפנינו ואחר כך יתקיימו שמונה נוספים במסגרת מוקדמות אליפות אירופה. לשואלים: היא תתקיים בשנה הבאה בליטא.


זו הזדמנות טובה לנצל את הזמן שבין לבין, כדי לבדוק מה מחדשת רשימת קלעי כל הזמנים בנבחרת ישראל, יען כי זמן רב שלא חיטטנו בה.


הנה הם - נתונים ונצורים, מסקנות ונצורות.


יותם הלפרין, וזה כבר דווח בשורה הרצה, הוא השחקן ה-13 שמגיע ל-1,000 נקודות לפחות בקריירה שלו בנבחרת, ומדורג כרגע במקום ה-12 כשהוא מקדים את עופר אשד ז"ל.


בטווח הקרוב, עוד הקיץ כנראה, הוא צפוי לדלג מעל תני כהן-מינץ, מאיר טפירו, תומר שטיינהאור, מוטי דניאל וטל ברודי. אולי גם מעל לבאן מרסר – ולהגיע לסף כניסה אל חמשת הקלעים הגדולים בנבחרת בכל הזמנים.טל בורשטיין דילג מעל לו סילבר, הווארד לאסוף ודורון שפר, והוא הבא בתור לסגור אלפייה ולרדוף אחר הלפרין. ברור לגמרי שאם בורשטיין לא היה סובל מפציעות ממושכות בשנים האחרונות, הוא היה נכנס מזמן לעשירייה הראשונה ומבצע בעצמו את מסע הדילוגים שעושה כעת הלפרין. אגב, בורשטיין קלע בממוצע 11.5 נקודות במשחק לאורך התקופה בנבחרת, בעוד הלפרין עומד על 10.5 נקודות.יניב גרין, השחקן הפעיל המדורג הכי גבוה, חמישי בכל הזמנים, לא שיחק בטורניר בבלארוס. נדיר לראות את גרין מחמיץ משחקים בנבחרת ישראל. ההתמדה שלו לאורך השנים היא שהביאה אותו למיקום הנוכחי, עם סדר גודל של 130 הופעות בנבחרת. רק דורון ג'מצ'י, מיקי ברקוביץ', בועז ינאי ונדב הנפלד קלעו יותר ממנו. את הפער בינו לבין הנפלד, עושה רושם, קצת פחות מ-300 נקודות, הוא לא יזכה לסגור.עידו קוז'יקרו סובל ממחלת הנשיקה, מה שאומר שגם סיכוייו להיכנס ל-25 המובילים של הנבחרת ולהזיז משם את עודד קטש, המדורג אחרון ברשימה המצומצמת הזו, קלושים. בין שניהם יש מדרגה של כמעט 140 נקודות ולעידו, עם קצב ההתקדמות האיטי שלו שנע בסביבות 6-5 נקודות למשחק, אין סיכוי של ממש לעשות את זה הקיץ ואולי כבר אף פעם לא. העיקר שיהיה בריא.


ליאור L-YAO-WHO עוד לא התחיל את הקיץ הנוכחי, ותקוע עדיין במקום ה-30. נכון להיום הוא השחקן עם ממוצע הנקודות הטוב ביותר בסגל בכל הקשור לקריירה הבינלאומית, 11.8 נקודות למשחק. מי שכבר לא יעבור אותו אף פעם הוא עמית תמיר, 88 הופעות בנבחרת ישראל, מקום 36 ברשימה, ומי שיודע דבר על מקום הימצאו מוזמן לדווח לנשיאות באמצעות הלינק המשובח 'דבר אלי יפה'.גיא פניני, כוכב עולה בשמי נבחרת ישראל, אם כי כזו שטרם שיחקו בה לצדו השנה עומרי כספי, ליאור אליהו ודייויד בלות'נטל, דילג בשלושה משחקים על פני שבעה שחקנים ברשימה. גרשון דקל, חיים חזן ז"ל, ארז מרקוביץ', ג'יימי ארנולד, אברהם הופמן, גבי נוימרק ומשה מזרחי. הוא מדורג עכשיו 57.


הבאים בתור הם דרור חג'ג', רלף קליין ז"ל, שרון ששוווון – ושמחה!, ג'ים בוטרייט, אור גורן וארי רוזנברג. כל זה זה צפוי לקרות עוד הקיץ. אם ייכנס ל-50 הגדולים, שלב שבו אוחז כרגע אברהם חמו? אם נחיה גם נחיה.הישראלי הראשון ב-NBA, עומרי כספי, מדורג רק במקום ה-99 ומאחוריו 15 הופעות בלבד. כמובן שכל זה יכול היה להיות שונה לו היה לוקח חלק בפעילות של הנבחרת בקיץ שעבר ובאליפות אירופה, אבל סקרמנטו עמדה על הפרק. תיכף הוא מגיע. צפו לקפיצה מהירה של 30 מקומות בדירוג, בערך, עד לסוף הקמפיין על פי קצב מאוד לא מופרז, משהו כמו 10 נקודות למשחק.אלישי כדיר קפץ מעל 40 שחקנים בערך בשלושה משחקים בלבד בטורניר ההכנה בבלארוס. ככה זה שם למטה, בתחתית, פערים קטנים מאוד בין שחקנים, שרובם קיימו מספר מצומצם יחסית של הופעות בינלאומיות. השאלה היא עד כמה ייפגע קצב ההתקדמות של כדיר מרגע צירופם של אליהו, כספי ובלות'נטל והלאה. תשובה מדויקת אין לי, אבל אם נחיה גם נראה.ברכות ונצורות בהזדמנות זו ליוני ניר, דגן יבזורי ואורי קוקיה, שעלו על הלוח ונכנסו לעיתון ולרשימה.


ואם נחיה, יוגשו עדכוני סטטל'ה נוספים, קרים, צוננים ועובדתיים, במהלך הקיץ.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
דירק נוביצקי ענק הרוח פורש. מגדולי הגדולים היה, לא נכחיש זאת...
 
 
מי האיש? ...
 
 
סילבן לנדסברג מצטרף ל"זה א-ב של כדורסלע". בשעה טובה, חבוב. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up