נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זו המשימה שלך, כספי
ברור שמצפים מנבחרת ישראל לעלות ישירות לאליפות אירופה, אבל בין לבין נדרוש מהפורוורד של סקרמנטו קינגס להטות אוזן גם לכאן, יען כי הצבנו עבורו יעד.
1/8/2010    
 

עם כל הכבוד למשימתה הראשונה במעלה של נבחרת ישראל – לעלות לאליפות אירופה 2011 – ללינק המכובד סטטל'ה חוקים משלו, כידוע, והוא נוהג להציב משימות משלו לפני קמפיינים חשובים.


אחת השאלות הבולטות ברגעים אלה לפני שמשחק מספר 1 נגד איטליה יוצא לדרך ואחריו עוד שבעה משחקים נוספים לאורך אוגוסט – האכזר שבחודשים – היא זו: לאן יגיע עומרי כספי ברשימת קלעי כל הזמנים ועד כמה רחוק ילך?לא "ילך" במובן של "אם תלך מי יחבק אותי ככה, מי ישמע אותי בסוף היום" הנודע, אלא פשוט עד לאיזה מקום הוא יגיע בדירוג.


הבה נבחן זאת במבט מעמיק-משהו:


לחבר כספי יש עד עכשיו 18 הופעות בלבד בנבחרת ישראל, ועוד אחת (ההתמודדות השנייה נגד בלגיה בשבוע שעבר) שבה התלבש ולא שותף. נהוג למנות אותה ברשימת ההופעות, אם כי יש שאינם עושים זאת וסופרים רק משחקים בהם שותף שחקן ולו למספר שניות.


היו יכולות להיות לו הרבה יותר, כמובן, אלא שאת כל הקיץ שעבר, וגם את חלקו הראשון של הקיץ הנוכחי, הוא הקדיש לענייני התאקלמות וביסוס מעמדו המקצועי בסקרמנטו קינגס.


את הקיץ הזה הוא פתח עם 7.4 נקודות בממוצע למשחק. בתום שלשה משחקים שבהם השתתף נגד נבחרות בלגיה, הולנד ובריטניה (החמיץ את הרביעי, כאמור, שוב נגד בלגיה), שופץ הממוצע והוא עומד כעת על כמעט-כמעט 10 נקודות שלמות ונצורות. בזמן הזה הוא קלע 56 נקודות בשלושה משחקים, 18.7 נקודות במשחק.ובואו לא נשחק בסודות מדינה, כרגע יש לו 179 נקודות והוא מדורג במקום ה-75 מבין כ-180 שחקנים שהופיעו בנבחרת ישראל לאורך השנים.


שמונה משחקים לפנינו, ונכון יותר לומר לפניו, יען כי אין אנו עולים על הפרקט, אלא מתיישבים סמוך למזגן ככל הניתן (לבני המזל בינינו), או למאוורר (אלה שפחות שפר עליהם הדורון).


וכך או אחרת, אחרת או כך, עד לאן יגיע החבר כספי בסוף החודש? הווווו, שאלה יפה ומעניינת הינה עד מאוד ועד בלי די ועד אין קץ.


אם יישאר סביב הממוצע שלו, 10 נקודות, הוא יעבור את החברים הבאים:


אורי כהן-מינץ עם 58 הופעות ו-186 נקודות.

עמוס פרישמן עם 48 הופעות ו-190 נקודות.

מיכה שוורץ עם 42 הופעות ו-207 נקודות.

אריק מנקין עם 32 הופעות ו-215 נקודות.

אייבן לישיניסקי עם 21 הופעות ו-227 נקודות.

חן ליפין עם 59 הופעות ו-229 נקודות.

גבי טייכנר עם 65 הופעות ו-233 נקודות.

רביב לימונד עם 59 הופעות ו-236 נקודות.

אברהם שניאור ז"ל עם 29 הופעות ו-241 נקודות.

מתן נאור עם 53 הופעות ו-244 נקודות.

גרשון דקל עם 51 הופעות ו-257 נקודות.

חיים חזן ז"ל עם 50 הופעות ו-258 נקודות.


דילוג מעל 12 שחקנים הוא נאה ומכובד כרפאל לפחות.אגב, ודאי שמתם לב לכך שבין השחקנים מופיע גם רביב לימונד, הפעיל היחיד ברשימה, שמן הסתם יתקדם אף הוא, כן? כרגע הוא מקדים את כספי ב-57 נקודות, אם כי גם ב-41 הופעות. ככה שבעצם, כלל לא בטוח שכספי יחלוף על פני לימונד בטורניר הנוכחי. בכל מקרה, הפער אמור להצטמצם משמעותית.


ובחזרה לעניין הממוצע האישי.


ברור לגמרי, גם על סמך שלוש הופעותיו עם הנבחרת במשחקי ההכנה וגם על פי הצורך בהתעלות של כספי כדי לעמוד במשימה, כי 10 נקודות שלו במשחק עלולות להיות מעט מדי בסופו של עניין.


ולכן, ולפיכך, ועל סמך הדברים, ובעקבות זאת, אם יקלע, נניח, 15 נקודות למשחק, וכאן כבר מדובר בנתון הגיוני יותר, הוא יעבור גם את החברים הבאים. שורו, הביטו וראו ואף האזינו ברוב קשב:


ארז מרקוביץ' עם 61 הופעות ו-269 נקודות.

ג'יימי ארנולד עם 17 הופעות ו-272 נקודות.

אברהם הופמן עם 54 הופעות ו-273 נקודות.

גבי נוימרק עם 57 הופעות ו-297 נקודות.


במצב כזה יהיו לו 299 נקודות ב-26 משחקים בנבחרת ישראל, וממוצע כולל של 11.5 נקודות בממוצע למשחק מאז הצטרף לנבחרת.נקודה אחת מעליו ימתין החבר משה מזרחי (שהשיג 300 נקודות ב-71 הופעות). אז בוא נקלע עוד סל אחד, כספי, כן? ונעבור גם אותו.


בקיצור סגרנו על 301 נקודות בתום הקמפיין וקפיצה מהמקום ה-75 ל-58 ברשימת כל הזמנים. זו המשימה המוטלת עליך, חבוב, ושם אתה אמור להיות בלילה של ה-29 בחודש, מועד המשחק האחרון במוקדמות נגד מונטנגרו בנוקיה-ההיכל.


122 נקודות ב-8 משחקים. ממוצע של 15.2 נקודות בערב במהלך משחקי החודש. לא קל בכלל מצד אחד, אבל גם לא בקשה שאי אפשר לעמוד בפניה.ואיך אומרים בתקשורת, השאלה היא האם זה יספיק.


בכדורסלע שואלים את זה קצת אחרת: האם תעמוד בזה, חבוב? אם נחיה גם נראה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up