נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סופו של עניין
סופוקליס סחור-סחור ס/שחורציאניטיס בדרך למכבי ת"א אומרים האומרים, מספרים המספרים וטוענים הטוענים. איפה זה שם אותו, איפה זה שם אותם?
5/8/2010    
 

שמא יבין העם הזה אחת ולתמיד, שאין ש' ביוונית? פשוט אין. אין. ולכן, סחורציאניטיס ולא שחורציאניטיס. בדרך כלל אני נלחם בכל החזיתות למען הגייה נכונה של שמות. הפעם, עושה רושם, המאבק אבוד. שחור מרזה. העם השלומפר הולך עם זה.


חשוב לקחת בחשבון, שמדובר בשחקן שלאורך כל שנותיו באולימפיאקוס הציג ממוצע דקות קטן יחסית. הסיבה יכולה לנוע מקו קדמי מעובה במיוחד שנוהגת להציג הקבוצה היוונית הזו, ועד כושר גופני לקוי ועודף משקל.


כך או אחרת, אחרת או כך, הנה המספרים: בעונת 2009/10 הוא שיחק 13 דקות במשחק. ב-2008/09 רק 8 דקות בממוצע. ב-2007/08 החמיץ עונת יורוליג שלמה בגלל בעיות משקל.ואם הוא בכל זאת יחתום ויהפוך לשחקן של מכבי ת"א, מה הוא מביא איתו? הווווו, הרבה דברים: כוח בלתי רגיל, מיומנות גבוהה בתפיסת עמדה בצבע, מגוון תנועות טובות עם הגב לסל, קליעה באחוזים טובים מאוד בדרך כלל באזור החישוק, הרבה נקודות במעט זמן, הצטמצמות לתחומי המומחיות שלו, נוכחות של שחקן מטרה בצבע ופתיחת הזדמנות לקלעים לקבל קצת אוויר וזריקות חופשיות, לנוכח התרכזות ההגנה בו. גם אופציה של התבגרות באה כאן בחשבון. כלומר, מבין טוב יותר מה נכון לו, מנסה להרשים מועדון מקצועני מחוץ לאזור המחייה הטבעי שלו ולהתנהג בהתאם הן משמעתית והן בכל הקשור לענייני כושר גופני, תזונה והתנהגות מקצוענית.


רק כמה הערות, כן? כי ישנם גם דברים פחות טובים שהחבר היווני מביא איתו. ירידה איטית להגנה, עלייה איטית להתקפה (למרות שיחסית למימדים שלו הוא נע לא רע בכלל), נטייב לביצוע עבירות רבות בזמן קצר, יכולת קליעה בינונית מקו העונשין, וכמובן הסכנה שייצא מכלל שליטה עצמית בכל הקשור לתזונה, יעלה במשקל ויפגע ביכולתו על המגרש.


צריך להוסיף לתבשיל הכללי גם את שיקולי הקהל, העניין ואפילו ניסיון היורוליג שחסר למדי אצל שחקני הרכש החדשים עד לכאן. שחורציאניטיס הוא שחקן מנוסה בסצינה האירופית, להבדיל מהנדריקס, פוט, טורנס או כדיר. יש חשיבות להכרת האולמות, פני השופטים, סגנון המשחק, האווירה, הצרכים והדרישות. לכן חשוב שיהיה גם שחקן מהסוג הזה, מה גם שהוא אטרקטיבי מאוד ויחיד במינו בכדורסל האירופי. אין לי ספק וספק אין לי, שהחתמתו של סוס יאור כמו שחורציאניטיס יוציא מהקהל ביציעים את קולות תגרני השוק הטמונים בכל אחד מאיתנו עמוק בפנים. מאז ימיו של ראדיסב צ'ורצ'יץ' בקדנציה השמנה שלו במכבי ת"א לא נשמעו טונים על סף הבהמיות כפי שיישמעו העונה ביציעי נוקיה-ההיכל.יכול להיות מעניין מאוד בעמדת הסנטר במכבי ת"א העונה. עדיין לא ברור לי מה מתכוונים לעשות עם ג'ף פוט, אבל לא מן הנמנע שהוא צריך להישאר בסיטואציה שתיווצר.


אמנם טוענים שהוא לא בשל לרמות הגבוהות ביותר של אירופה, אבל אם סחור-סחור מתאים ל-17 דקות משחק, ויניב גרין לא ממש יכול להוציא מעצמו את המיטב ביותר מ-15 במקרה הטוב, יהיו גם משחקים שפוט יצטרך לקבל דקות. שלא לדבר על כך שהנחתי את גרין לפניו ברוטציה, שזה היפותטי לגמרי, כן? קודם כל שגרין יקבל 8 דקות בערב, אחר כך נדבר. וחוץ מזה, בואו לא נעשה מהרמות הגבוהות ביותר באירופה יותר ממה שהן. ובקיצור, חשוב לבחון את הדברים טוב-טוב-טוב.


אני רוצה להזכיר בהזדמנות זו שכבר היה יווני אחד ששיחק במכבי ת"א. גם הוא, אגב, לא קיבל יותר מדי דקות משחק, אם כי הגיע מלכתחילה כשחקן ספסל. האדון נסטוראס קומאטוס, כמובן, שבא לכאן כמלך הסלים בליגה היוונית. להזכיר שהעונה ההיא (2004/05) הסתיימה בזכייה בגביע אירופה לאלופות, עם הצטיינות של קומאטוס במשחק הגמר? הנה הזכרתי.


נכון או לא נכון יהיה לומר, שסחור-סחור הוא בטופ האירופי של הסנטרים? שאלה נאה כרפאל היא זו. על פניו כן, אבל לא באופן חד משמעי: בגלל הדגש ששמות עליו ההגנות הוא נוטה לאבד לא מעט כדורים, יותר מאשר הוא מוסר וחוטף ביחד. בנוסף משתלם לבצע עליו עבירות לאורך זמן. הוא שחקן של 50 אחוז מהקו, בסופו של עניין, והדברים האלה מתאזנים. בנוסף, אם אתה בטופ האירופי אתה אמור להוביל איזשהו תחום, או להיות אחד הבולטים בו. חסימות, נניח, ריבאונד, אחוזי קליעה, מדד משוקלל. משהו. ולא רק פעם אחת, אלא לאורך שתיים-שלוש עונות ברציפות, נניח. זה לא המקרה.יהיה מה שיהיה, דבר אחד ברור: לבחור הזה יש יותר מדי אותיות בשם המשפחה וגם בשם הפרטי, וזו פעם ראשונה ואחרונה שאני יושב עליו באנאלפבית. הרי כבר הייתי באות י', שלא לדבר על זה שנותרה י' אחת נוספת עד לסוף האייטמון. מה עושים, מה? פייייי קיבינימט.


טוב, באות ט' עוד לא היינו אז הנה גם היא הגיעה. טוב או לא טוב? טוב, אני מניח, ולו רק לשם גיוון האפשרויות וסגנונות המשחק. שחורציאניטיס מודע היטבל עובדה שהוא לא שחקן של 30 דקות בערב. הוא לא ממש יכול, כנראה, וגם לא ממש רגיל לסך דקות כזה, כך שלא תהיה בעיה עקרונית להניח את ישבנו על הספסל ולשחק לפחות 20 דקות בערב כדורסל מסוג שונה. עם הנדריקס בחמש, עם פוט אם יהיה, עם גרין – לא יודע מה ומי. ומי יודע, אולי גם אליהו בסגל, כן? יהיה ברדק. לפחות כדיר ירוויח ויושאל, אולי אפילו בחזרה לג"ג הפקות ואירועים בע"מ.


יש כאן, באג, כאמור, עם שלוש פעמים האות י' בשם אחד וזה די מעצבן. עצבים, אגב, זה משהו שתוקף את הסחור-סחור מפעם לפעם ככל ששמתי לב כשיצא לי לראות אותו בפעולה. כידוע, האיש מכונה בייבי שאק וכמו המקור גם הוא סופג הרבה חבטות ומכות לאורך הדרך בכל פעם שהכדור מגיע לידיו. אחת מהוראות השעה במכבי ת"א – אם האיש הזה חותם – היא לכוון את הטמפרמנט באופן כזה שלא יירשמו פיוזים שרופים בשעת משחק או אימון.אחרת מישהו עלול לסיים את הערב עם לסת שבורה.סופו של עניין וסופו של סופוקליס, אם מסכמים את הסיפור הזה, נשמח מאוד לראות את סוסון היאור הגדול ביותר באירופה על מגרשינו, סמוך לבית, קרוב למשכן הנשיאותי. אמנם מאוד לא נרתה להיפגש בסחור-סחור בסמטה חשוכה, ודאי אחד שמילא כרסו בכמה וכמה (וכמה!) משקאות אלכוהוליסטים, אבל יהיה נחמד לשם שינוי להיות בצד של גוליית פעם אחת, שהרי כל חיינו אנחנו דוד המוקף אויבים, האין זאת? סחור-סחור, הוא יביא לנו הניצחווווווון. וגם ישמור עלינו מכל פגע. אח גדול, נו, משהו שאף פעם לא היה לי.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
60 נקודות במשחק הפרידה לקובי בראיינט, 96:101 על יוטה. ...
 
 
מי שומר על בלייק גריפין? ...
 
 
זוכרים? פביאן ליפרמן. והנה הפרטים ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up