נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סולומון השאיר את וולדמן ופפי מאחור
הבא בתור ברשימת קלעי ירושלים באירופה בכל הזמנים הוא טימי באוורס, ואותו יעבור הוווויל בתוך 4-3 משחקים. וגם: השוואת זרים וישראלים במשחקים נגד ליאז'.
6/10/2010    
 

ענייני הפועל ירושלים על הפרק, ברשותכם וכמובטח, בתום שני משחקי מוקדמות היורוקאפ נגד ליאז'.


ריישית כל, כמו שנהגה לומר סבתי מרים עליה השלום, הווווווויל סולומון חלף על פני אייץ' וולדמן ופפי תורג'מן בזכות 28 נקודות שקלע בשני המפגשים והוא מדורג כרגע במקום השישי בתולדות הקבוצה. את האיש שיושב במקום החמישי, טימי "המעלית" באוורס, הוא יעבור בתוך שלב הבתים של היורוקאפ, עניין של כמה וכמה (וכמה!) שבועות.


בעניין הווווויל, הרי שכפי שנכתב בלבדית ומזעזע בכדורסלע-האתר באייטמון הזה ממש, האיש יתקשה מאוד מאוד מאוד לשמור על מעמדו כשחקן בעל ממוצע הנקודות הטוב ביותר בדברי הימים של הפועל בגביע אירופי. שני המשחקים נגד ליאז' הוכיחו את המגמה, כאשר הממוצע שלו בהם עומד על 14 נקודות.עד אליהם היה הממוצע שלו 23.9 נקודות, נתון שהושג בעונת הזכייה בגביע יול"ב. נתון שמשקף עונה אחת גדולה וקסומה. היום מדובר בסיפור אחר. סולומון התבגר, המשחק יהיה יותר קבוצתי, יש עוד סקורר בפוטנציה והלכה למעשה לצדו (ג'ייסון ריץ'). בקיצור, שני משחקים גרמו לו לצנוח ל-22.8 נקודות בממוצע והוא ימשיך לרדת. אין לי ספק וספק אין לי.


מי שיושבים בצד וממתין כמו נשרים לפגרי נבלות, סליחה על הביטוי הציורי הלא מחמיא, הם דימיטריוס אלכסנדר עם ממוצע של 21.1 והוראס ג'נקינס עם 20.4 במדי ירושלים. גם הם, כמו סולומון, קבעו את הנתונים שלהם בזמנו בעונה אחת בלבד. יש סיכוי סביר מאוד שבתום העונה הקרובה סולומון ייפול למקום השלישי, ושני אלה יקפצו מעליו.זאת ועוד וגם הלאה.


משה מזרחי, עוד נצר לעונה הגדולה של 2003/04, הצליח להפיק מעצמו 3 נקודות בתשע הדקות שקיבל בשני המשחקים. זה הסיפק לו כדי להשתוות במספר הנקודות לבילי תומפסון האלילי וחביב הסיפרה, במקום העשירי. נקודה מעל שני אלה יושב דורון שפע, אושיה לכל דבר ועניין. במלים אחרות: סל רגיל לשתי נקודות ומשה מזרחי - הוא ולא אחר – מטפס למקום השמיני בין קלעי ירושלים בגביעי אירופה בכל הזמנים.


הישג-הישג, לא נכחיש זאת.רחוק משם, מקום 26, מתקשקש בימים אלה יובל נעימי המצוברח. כשיהיה מה להודיע בעניינו - תבוא הודעה. כרגע, לפחות סטטל'ה ספיקינג, אין הרבה מה לחדש.


ובעניין אחר. לא מזמן, אחרי משחק האימון הראשון של מכבי ת"א, הרביצונו כאן - בורוכוב-סוקולוב ואני – כמה פסקאות בענייני סך הנקודות של השחקנים הישראלים לעומת הזרים. והרי הגיע הזמן למדוד גם את המתרחש בהפועל ירושלים ואפילו בתום שני משחקים רשמיים, לא סתם משחקי הכנה.האין זאת? האין זאת אינדיד.


ולכן, הנה נתוני סטטל'ה נאים כרפאל בסיכום שני המשחקים: הזרים שיחקו 279 דקות וקלעו 108 נקודות, הישראלים שיחקו 121 דקות וקלעו 38 דקות. לא רוצה להתחיל להיכנס למספרי זריקות לסל וכאלה. תבינו מזה מה שתבינו וערכו
לעצמכם חישובי ביניים, חתכים והשוואות ואחוזים בעזרת המספרים האלה.


עד כאן להפעם סטטל'ה קצר, שנותן קצת פרופורציות בחיים – הן לגבי ההווה והן לגבי העבר.


שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 26/02/2020
 
  נרימה כוסית לחיי 
פרדראג דנילוביץ'
 
 
גיא פניני קלע 5 נקודות ב-63:87 הביתי של ישראל נגד רומניה. ...
 
 
מי האיש? ...
 
 
זוכרים? פביאן ליפרמן. והנה הפרטים ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up