נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05   לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ויש שם גם ארכיון
כמה וכמה (וכמה!) הבהרות והתייחסויות ללינק החדש "נאה / לא יאה" שהחל לפעול החודש אי שם בתחתית העמוד. הרי לא יכול להיות שלא שמתם לב, כן?
20/12/2010    
 

דגשים ותזכורות ואינפורמציה כללית ישירות משולחן הנשיאות אל בני העם ובנותיו.


הלינק "נאה / לא יאה" יצא לדרך בראשית דצמבר ויש בו נכון לרגע זה 43 הערות בסך הכל. 28 תחת הקטגוריה השלילית, 15 תחת הקטגוריה החיובית.


זה מצב צפוי: קל יותר לזהות פאלטות, פאשלות ופדיחות, מאשר לאתר הברקות, הצלחות יוצאות דופן או רעיונות מקוריים. קרוב לוודאי שאף פעם לא יהיה איזון בין מספר האייטמונים ב"נאה" לבין אלה ב"לא יאה", אבל הריני לבשר לעם באמת ובתמים על מאמצים לפרגן וליצור איזשהו באלאנס או משהו קרוב לזה בין שניהם.בנוסף, לא תהיה הנמכת ציפיות או הורדת רף בכל הקשור לעניינים החיוביים. במלים אחרות, לא יופיעו קטעי "יאה" רק כי יש בהם מחסור ולא נפחית בדרישות. כדי להשתלב ב"יאה" מישהו באמת צריך לעשות משהו עם שאר רוח, יוצא דופן, חיובי, מקצועי, יצירתי, לחדש משהו, להפתיע.


בהזדמנות זו הרשו לי לברך כמה וכמה (וכמה!) מבני העם על ניסיונות כנים, חלקם פורסמו, של תרומה מקצועית ללינק החדש. מצד שני, לא תמיד מדובר בנתונים שראויים להתפרסם. בסופו של דבר, הסינון האחרון הוא שלי ואני מקווה שעם הזמן מי שעדיין לא תפס את הראש והכיוון הכללי יישאב לעניינים.


הנה, למשל, דוגמה שהגיעה מאחד הנתינים המכובדים, שלא מצאה את דרכה לתוך "נאה / לא יאה".


"נאה בעיניי הקליפ הקצר שהנפיק אתר ערוץ 5 עם כמה מביצועיו של מרכוס-פייזר-סוס-יאור, הוא בהחלט התבקש בצמוד לידיעה על שובו ארצה. יחד עם זאת, לא יאה בעיניי שהוא מכיל את פציעתו הלא נעימה בעליל, תוך התמקדות בסבל שעל פניו. זה אמנם פורסם ברבים כבר לפני שנים, אך באמת שלא אני ולא המלך פייסל עשינו רע. אז למה להציג לנו שוב את אותם רגעים אישיים ולא נעימים שלו?".מדובר ברצון טוב ובמחשבה שאי אפשר לפוסל אותה על הסף, ואני מאוד מודה למכובד על הטרחה ותשומת הלב, אבל הקטע הזה לא נכנס משתי סיבות: כפי שנכתב באייטמון הראשי שהציג את הפינה הזו בזמנו, אין התייחסות לאתרי ספורט
או מדורי ספורט באתרים ממספר סיבות: האחת, העובדה שאני עצמי עובד באחד כזה ולכן הוחלט לנטרל לחלוטין כל התייחסות חיובית או שלילית מהתחום כולו.


הסיבה השנייה: באינטרנט אפשר לתקן ולשנות בקלות כל טעות ואז לך תוכיח, אחרי שאתה מעיר והעניין מתוקן שם, שאכן היתה כזו. הרי אין לי כוונה להתחיל ולהיכנס לצילומי מסך. הרי לחפש בכוח היא לא המטרה כאן. וחוץ מזה, אתרים יש כמו חול. והרי צריך שיהיו גם חיים לבן אדם, לא? מה, אשב ואחפש באתרים כל היום? זו אמנם פינת ביקורת, אבל חלקית. בהחלט חלקית.


ובכלל, הפציעה של פייזר היתה חלק מאוד מרכזי ומהותי בתקופה שלו כאן. ההחלטה לשלב אותה בקליפ ולהתעכב על הבעותיו היא שיקול מקצועי נטו של עורך. אפשר להסכים, אפשר לא להסכים, אין פה שחור ולבן. לא ראיתי את הקלפי הזה אמנם, אבל לפי התיאור אני בהחלט חושב שיש מקום גם זה.


עוד עניין אחד לסיום: לא ברור כמה מכם שמו לב, לכל העייסק הזה יש ארכיון, כן? קליק על השם המודגש בשחור בתוך הסוגריים בסיום כל קטע, מביא אתכם לארכיון כל הקטעים שפורסמו עד כה על פי התאריכים והמקום בו פורסמו. עם הזמן, כשיצטברו עוד ועוד קטעים, אפשר יהיה למשל, לראות את כל הפלוסים לעומת כל המינוסים של כתב או שדר כזה או אחר, ושל עיתון כזה או אחר. נסו ותיהנו.


בסופו של דבר, המטרה שעומדת מאחורי העניין היא להצביע על הטוב ולתקן את הפחות טוב, כדי לסייע לסיקור הכדורסל להיות ראוי ומקצועי יותר.


שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 09/12/2021
 
  נרימה כוסית לזכר 
מארי פרדריקסון
 
 
לכבוד פתיחת עונת המכללות 2021/22: הו הא מי זה בא, המאמן הבא....
 
 
באיזו קבוצה ישראלית שיחק, ומי היה המאמן? ...
 
 
עמוד דום. איתמר מרזל, מגדולי רכזי ישראל, זוכה לערך משלו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up