נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05   לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
איש הזאב יוצא לדרך
אלעד זאבי, ששם הקוד שלו הוא איש הזאב, מקבל לינק חדש ופרטי ובו יציג עם הזמן את מיטב הכינויים של שחקני ה-NBA בכל הזמנים. מתחילים עם אותיות א-ד.
2/2/2011    
 

בדומה לשאלה המיתולוגית "כיצד נברא העולם?", גם לסיפורים העומדים מאחורי כינויים של שחקנים יש כמה וכמה גרסאות. ואפילו עוד כמה.


הרעיון המקורי היה לא רק להסביר את הסיבות לכינויים, אלא גם לגלות מהיכן צצו ומהו מקורם. בעניין הזה הושגה הצלחה חלקית בלבד, שכן היו לא מעט מקורות שביקשו להישאר בעילום שם, או בתרגום חופשי: אבדו עקבותיהם, כשאפילו הכלי המדהים הזה, האינטרנט, נותר חסר אונים.


ברשימה זו יש המון כינויים מוכרים וגם, כמעט בוודאות, כינויים שעליהם תשמעו בפעם הראשונה כי איזה שמוק בטלוויזיה אמר וזה נשאר דחקה של המעגל הקרוב למושא הכינוי (או משהו בסגנון הזה).


חלק מהכינויים קצרים, חלקם ארוכים, חלקם מוזרים, חלקם טיפשיים וחלקם ממש, אבל ממש טיפשיים. ותהיו מוכנים נפשית: אתם עומדים לפגוש הרבה סבים וסבתות, דודים ודודות, וסתם הורים שנטרפה עליהם דעתם או שנחנקו באמצע האוכל ויצא להם שם הזוי, שנדבק כמו מסטיק לחייו של בנם המסכן.
בנוסף, בגלל שחלק גדול מעבודת המחקר התבצעה בסייבר-ספייס – ושם, כידוע, גם יש לא מעט שטויות – יכול בהחלט להיות שנפלה טעות בפירוש כזה או אחר של כינוי. היה ניסיון כן להסתמך רק על מקורות שנראים אמינים ולהצליב כמה שיותר, אבל אם אתם מכירים מקור רשמי לפיו קיים כינוי אחר, או פירוש שונה לכינוי – אתם מוזמנים לתקן את המעוות על ידי משלוח הערה לתיבת המייל הנשיאותית הקבועה בלינק המכובד 'דבר אלי יפה'.


ישנם גם כינויים שלא נכללו ברשימה: למשל, קיצורי שמות ("פיפ"), ראשי תיבות (KJ) ועוואנטות (CP3 או CB4), או כל מיני "ביג" למיניהם ("ביג זי"). אלה לא כינויים רציניים. זו עצלנות, יו נואו. כרגע מדובר בניסיון לקבץ כל כינוי של כל שחקן שכף רגלו דרכה ל-NBA, אפילו היה הפושטק ביותר. לא פשוט, אבל היי – גם לחיות עם כינוי כמו "Pig" זה לא פיקניק.הנה דוגמאות מכל אחת האותיות שמוצגות היום לראשונה:


אולאג'ואן, האקים - "The Dream": מסוג הכינויים שכולם מכירים אבל אף אחד לא באמת יודע לומר מה המקור שלהם. ההשערה הטובה ביותר היא שבמהלך אימון בתיכון, אולאג'ואן קטף ריבאונד, רץ את כל המגרש, וקינח בדאנק קליל. תנועותיו החתוליות והקלות שבה ביצע אולאג'ואן את המהלך, גרמו למאמן לפלוט בהשתאות "זה נראה כמו חלום". אגב, גם דין ממינג'ר, שחקן הניקס בשנות ה-70, החזיק בכינוי החלומי ("Dean The Dream"), כמו גם האשים ת'אביט ("Hasheem the dream"), שרצה לתת בכבוד לאולאג'ואן ועד כה לא כל כך מצליח.בלייק, סטיב – "Los": הופה, כינוי מעולם הספרות, די נדיר ואולי אף חסר תקדים ב-NBA. בלייק זכה לכינוי הזה בגיל צעיר בשל שם משפחתו, שזהה לזה של המשורר והצייר האנגלי וויליאם בלייק, שיצר בכתביו גיבור בשם לוס, סוג של נביא נצחי. הכינוי אמור להעיד על כך שלסטיב יש יצירתיות, מנהיגות ופרודוקטיביות, כמו שיש לדמות הפיקטיבית.ג'ינובילי, מאנו – "El Contusion": "הנחבל". ברנט בארי, חברו בסאן-אנטוניו, הדביק לו את הכינוי הזה על שום נטייתו התכופה לחטוף מכות ולהיפצע כמעט בכל איבר אפשרי בגוף במשך השנים.דייויס, בארון – "Lord Baron", "Prophet", "B-Diddy": הכינוי הראשון ניתן לו על-ידי אוהדי גולדן סטייט, שצעקו מדי פעם "Hail Lord Baron", משל היו פשוטי העם בימי הביניים. הכינוי השני ניתן לו על ידי גילברט ארינאס (בעקיפין): בבלוג שלו, טען ארינאס כי חודשיים לפני תחילת פלייאוף 2007, דייויס אמר לו שאם הווריורס יפגשו את דאלאס בסיבוב הראשון, הם יעיפו אותם – מה שאכן קרה במציאות. הכינוי השלישי פשוט מגניב.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 09/12/2021
 
  נרימה כוסית לזכר 
מארי פרדריקסון
 
 
לכבוד פתיחת עונת המכללות 2021/22: הו הא מי זה בא, המאמן הבא....
 
 
באיזו קבוצה ישראלית שיחק, ומי היה המאמן? ...
 
 
עמוד דום. איתמר מרזל, מגדולי רכזי ישראל, זוכה לערך משלו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up