נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
גודס נכנס לבונקר
ליאור אליהו עומד לדחוק את עוזר המאמן של מכבי ת"א ושחקן עבר מצוין בפני עצמו, אל מחוץ ל-25 הקלעים המובילים של מכבי במסגרת אירופית בכל הזמנים.
4/2/2011    
 

הרבה מאוד זמן לא ביקרתי ברשימת קלעי כל הזמנים של מכבי ת"א באירופה, אולי כי מאז שאנתוני פארקר וניקולה וויצ'יץ' עזבו פסקה התרחשות משמעותית בצמרת הדירוג. ובכל זאת, למכבי הנוכחית יש שני נציגים בין 15 הראשונים בכל הזמנים, ותיכף יהיו לה שלושה ב-25 הראשונים בכל הזמנים.


בואו נדבר על זה קצת.


בין אנתוני פארקר במקום ה-6 לדריק שארפ במקום השביעי מפרידות 58 נקודות. בעיקרון זה נתון ששחקן שמקבל 15 דקות במשחק, נניח, אמור לכסות בתוך 6 עד 10 משחקים.


דריק שארפ


שארפ, כידוע, כבר לא ממש חלק מהרוטציה. הוא משחק העונה שתי במשחק וקולע קצת פחות מנקודה בממוצע. את רוב הדקות הוא מקבל במשחקים של 30 ו-40 הפרש. סוג של מחווה. ובקיצור, בקצב הזה הוא לא יוכל לעבור את פארקר, אלא אם יפתיע את כולנו וימשיך לשחק עוד מספר שנים.


טל בורשטיין הוא סיפור אחר. בשבועות האחרונים הוא צבר מספר נקודות כדי לקפוץ מעל מוטי דניאל, ולהגיע למקום ה-13 עם 1,167 נקודות. עם קצת מזל ואולי עוד משחק או שניים קלים, יש סיכוי שבורשטיין ידחק למטה גם את ארל וויליאמס, שמוביל עליו כרגע ב-60 נקודות בדיוק.


טל בורשטיין


סתם חישוב קצר, כן? בורשטיין קולע עד עכשיו 5.8 נקודות במשחק יורוליג העונה.


אם מכבי ת"א תגיע עד לתואר, ובהנחה שברבע הגמר תהיה לה סדרה שתימשך 4 משחקים, ואם בורשטיין יהיה כשיר – צפויים לו עוד 9 משחקים.


9 כפול 5.8 (רגע, שימוש זריז במחשבון כדורסלע-האתר) נותן 52 נקודות. לא מספיק. לעומת זאת, אם לוקחים את הממוצע שלו בטופ 16 בינתיים, שעומד על 7.7, ומכפילים ב-9 המשחקים עד לסוף הדרך, מקבלים 69 נקודות. טוב מספיק ונשאר גם עודף לקראת הקפיצה מעל האיש הבא, טל ברודי.


בהנחה שהסיפור על כך שבורשטיין נקרא על שמו של ברודי, יען כי הוריו אהבו מאוד את השם טל בעיקר בזכותו, יהיה מכובד עד נאה אם בורשטיין יעבור את ברודי בדירוג הקלעים במסגרות האירופיות. סיפור של יותר מ-200 נקודות. יש עוד זמן ואם נחיה גם נדווח.


השם השלישי שתיכף ייכנס ל-25 הגדולים הוא ליאור אליהו, שבשבועות האחרונים קפץ מעל גור שלף וראדיסב צ'ורצ'יץ' ויש לו עכשיו 665 נקודות. אליהו מדורג במקום ה-26 ורק 42 נקודות מפרידות בינו לבין כניסה לרשימה המכובדת. מי שייצא משם ברגע שזה יקרה הוא עוזר המאמן, גיא גודס.

ליאור אליהו


דייויד בלו, אגב, נצמד לשלף במקומות 29-28. לשניהם 649. אלה החיים, מעמדת מנהל הקבוצה אי אפשר לקלוע נקודות וכל שנשאר הוא לראות את השם שלך נופל למטה שלב אחר שלב. רגע עבר אותו ליאור אליהו, אחר כך דייויד בלו והבא בתור לעבור את שלף הוא צ'אק אידסון, אם יישאר כאן סדר גודל של שתי עונות נוספות.


מי שלא הולך לשום מקום, ולא זז, הוא יניב גרין שהפציעה שלו הותירה אותו בחוץ בשני המשחקים האחרונים. דורון פרקינס ניצל את העובדה הזו כדי להתקרב עוד יותר לרשימת 50 הראשונים, עקף את גרין ועכשיו חסרות לו 8 נקודות כדי לעבור בבת אחת את טרנס מוריס וברד ליף, ולהיכנס ל-50 הגדולים. אחר כך הוא ישאיר מאחור את ויקטור אלכסנדר, גבי ניומרק, דונלד רויאל, מארק בריסקר, ד'אור פישר וג'יימי ארנולד, וכל זה, קרוב לוודאי, עוד בעונה הזו. יש בין כל אלה פערים קטנים בסך הנקודות וכדי לעבור את כל השמות האלו פרקינס צריך 51 נקודות.


דורון פרקינס


יעשה את זה?


אם נחיה גם נראה.


שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up