נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קרבות אוויר
גיל 'והתרגיל' סלע מתכונן למשחק החשוב של הפועל פ"ת נגד מ.כ. הבקעה בליגה הלאומית לנשים. בין לבין, יש לו תפקיד באליפות חיל האוויר. נאזין לו.
27/2/2011    
 

השלבים הראשונים של אליפות חיל האוויר נערכת בימים האחרונים באולם בפלמחים וכמילואימניק של יחידת הספורט בחיל אני מוצא את עצמי יושב במזכירות, וממלא טופסי משחקים בזה אחר זה. יצא לי לראות כבר 12-10 משחקים, אולי יותר, והאווירה כיפית כמו בכל אליפות.


האולם, אגב, מדהים. אין בו אמנם יותר מדי מקומות ישיבה, בערך 300 ולא יותר, אבל הוא כולל שני חדרי הלבשה יפים, חדר כושר גדול, שני אולמות סקווש. גמר האליפות יתקיים בנבטים וכמו שקרה בעבר מכבי ת"א תגיע לקיים משחק ראווה קצר נגד נבחרת קצינים של חיל האוויר.


מבין שחקני ליגת העל, נמצאים באליפות בן רייס שמשחק עם שדה דב ועמית שמחון שמשחק באחד האגפים של הקריה. גם האבות של שניהם נמצאים ביציע בכל משחק. המשחקים זוכים לשיפוט מקצועי, אסף אוברלנדר מגיע מליגת העל וישנם שופטים נוספים שבדרך כלל מסתובבים במשחקי הליגה הלאומית לגברים ולנשים.ישנם גם שחקני ליגה לאומית. רייס, למשל, משחק עם עוד שלושה כאלה לצדו: עומר רוב מהפועל כפר סבא/כוכב יאיר, גיא לביא מלב השרון ותום חבקין מהפועל בארי. גם רז כהן מהליגה הארצית משחק שם.


בקבוצה מרמת דוד משחקים נמרוד טישמן מיוקנעם/מגידו, אור עידה מטבעון ואייל סולומוביץ' מעפולה. גם כרמל בוכמן מיוקנעם/מגידו משחק באליפות.השחקן הכי בולט הוא רייס, בלי ספק. שימשתי לפני שלוש שנים כעוזר של אוהד גולדברג בנבחרת הטרום נוער ורייס היה שם. הפוטנציאל שלו בלט מאוד כבר אז. הוא שיחק בעמדות 4-3, יש לו מוטת ידיים יוצאת דופן, שכל בקופסא ויכולת להעניק יתרון לקבוצה מהעמדה מספר 4 ולסדר את המשחק מההיי-פוסט.


הדברים האלה באים לביטוי גם באליפות חיל האוויר. רייס הוא ברמה אחרת. כששומרים איזורית הוא נע באמצע, מניע כדור הלאה בחוכמה, רואה שחקנים פנויים, יכול לשמור גם גארדים וגם שחקני פנים. הוא צריך עדיין לשפר את הובלת הכדור במידה שלוחצים עליו.


נמרוד טישמן הוא רכז גבוה מאוד, מרשים בגובה שלו, במוטת הידיים. בכלל, נראה לי שהדור הזה בנוי ארוך יותר. רייס, למשל, הוא בגובה שלי בדיוק אבל כשאנחנו עומדים זה לצד זה ומניפים זרוע למעלה, הוא עובר אותי בכף יד שלמה.גם טישמן כזה. הוא רואה משחק מצוין, מבין אותו, ודי ברור שהוא צריך לשפר את הקליעה. הוא קולע פה ושם שלשות, אבל רואים שקשה לו לעשות את זה
תוך כדי תנועה, למשל. כדי להתאים את עצמו לרמה הכי גבוהה ולבלוט גם בה בעתיד, הוא מחויב לשפר את יכולות הקליעה.


מי שמאכזב, לפחות אותי, הוא כרמל בוכמן שהיה להיט בנוער של מכבי ת"א. אני מבין שהוא משחק בערך 15 דקות למשחק בהפועל יוקנעם/מגידו. זה מעט מדי ונראה שהוא בירידה כרגע. הוא גבוה מאוד, אבל כמעט ללא משחק עם הגב לסל, בורח ממגע וזורק שלשות. אפילו באליפות חיל האוויר, כשאין זרים מסביב והרמה פחות טובה, הוא לא מנצל את הגובה שלו כדי להשיג נקודות נוחות בצבע.אני לא קרוב להיות שוטה הנבואה, אבל מעריך שהגמר יהיה בין הקבוצה של בן רייס לזו של עמית שמחון. באחד המשחקים שהיו כאן שמחון קלע 46 נקודות עם 8 שלשות, או משהו כזה. יש לו קליעה ברמה גבוהה מאוד.האליפות הזו מעלה בי זיכרונות. כשהייתי חייל ובתחילת דרכי בליגת העל, שיחק איתי רועי ניצן בנבחרת פלמחים וזכינו באליפות חיל האוויר. זה היה ב-1994, אולי ב-95'. משיחות שהיו לי בימים האחרונים באליפות מתברר, שפלמחים לא זכתה מאז באליפות. לרוע המזל, היא גם הודחה מהטורניר הנוכחי ולא תזכה גם בשנה הזו.


המאמן שלנו היה אז ישראל אלימלך והיא התקיימה בתל נוף. אחרי שזכינו מפקד הבסיס שלנו, שאהב כדורסל, דיבר איתנו ושאל מה היינו רוצים כצ'ופר. כחיילים, לא היה טעם לדבר על כסף. זרקתי לו: "שבוע חופש" וזה מה שקיבלנו.היו ימים.


gilse@inter.net.il


 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 20/04/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
אלברטו הררוס
 
  נרימה כוסית לחיי 
ילנה מקסימוביץ'
 
 
אבל כבד
 
 
מי החבוב? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up