נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תאומי תומפסון
מלה טובה מגיעה היום ליובל נעימי, שבמשפט אחד פתר את כל הדיונים וההתלבטויות וסידר שיר מתבקש לכבוד הגעתו של ג'אווד וויליאמס להפועל ירושלים.
1/3/2011    
 

וויליאמס, ג'וואד – לא שמע על מירה עוואד.


ג'וואד וויליאמס


אני מניח שאם הייתי צריך להעניק ערך לזר החדש של הפועל ירושלים, זו השליפה הראשונה שהיתה מתלבשת לי על האצבעות. משהו מן הסוג שכבר מופיע במספר ערכים אחרים, יו נואו.


כמו, למשל: ארואסטי, מוטי – אין קשר למרלין אוטי.


אלפסי, אריק – שמע על שארפ, דריק.


אבישר, מולי – אין קשר לקצורי.


בן שימול, אבי – אין קשר לפסקוואל, צ'אבי.


ועוד כהנה וכשמה.


אלא שג'וואד וויליאמס אינו ישראלי, ואין צורך או חובה או הכרח או כוונה להעניק לו ערך.מצד שני, שיר לפרגן לו – למה לא? נעשה זאת וזאת נעשה.


במשחק הבכורה שלו אתמול במלחה-האולם הרביץ וויליאמס תורה בבני אשקלון וגם בבני הערלים אשר באשקלון, וסיים עם 23 נקודות ב-20 דקות. ככה צריך וככה יאה. בלי לבדוק, ייתכן שמדובר באחת מהטופ 20 של הופעות בכורה של שחקנים זרים בארץ (מה אכפת לי להגיד?). זכור לי עדיין במעורפל מאוד משחק הבכורה של מייק "הזיקית" גיבסון אי-אז בשנים בהפועל ת"א. לא זוכר כמה, אבל עשה סדר גודל של 30, אולי 35 נקודות במשחק הראשון שלו. ואולי אני ממציא, מי יכול לזכור אחרי כל כך הרבה שנים.


כך או אחרת, אחרת או כך, אחרי המשחק אתמול אמר המאמן הכותש, עודד קטש, שמוצא חן בעיניו השקט שוויליאמס מביא איתו למגרש.


גילי מוסינזון, אשר על שולחן 'חמישיות', שיחק בגליל עליון כאשר וויליאמס הגיע וטען אתמול ש"וויליאמס שינה לנו את הקבוצה כשהגיע".


והחבר יובל נעימי, איש ירושלים-הכרך, אמר שוויליאמס מזכיר לו את דיז'ון תומפסון. אותו זר רבע-אלילי ששיחק בעונה שעברה בירושלים, המשיך לסנט פטרסבורג ונפצע בשלב מסוים. גמר את העונה, יו נואו. אותו תומפסון, שגרם לרפאל נאה, איש ידיעות אחרונות, לככב פעמיים בפינת "לא יאה" לאחר שקרא לו דיז'ון תומאס בפעם אחת וג'ון תומפסון בפעם שנייה.ואם נעימי אומר, הוא יודע.


ואם יש כאן מקרה של שני תומפסונים, בעצם, הרי ברור לגמרי שנלך כאן, עכשיו ומיד על THOMPSON TWINS.


אותה שלישייה מוזרה, משונה, צבעונית, שהרביצה כמה וכמה (וכמה!) שירים פופולאריים בשנות השמונים, כאשר אף אחד לא יודע לומר עד היום מה היה השיר הכי מוכר שלהם.האם דוקטור דוקטור? האם לייז, לייז, לייז, יהההה? האם HOLD ME NOW?


ואולי YOU TAKE ME UP שנרביץ עכשיו למען ג'אווד וויליאמס, יען כי זה בדיוק מה שהפועל ירושלים מבקשת ממנו לעשות. ולא נשכח גם את ההקשר המלה בו מופיעות המלים האלה.


YOU TAKE ME UP SO HIGH

NOW I NEVER WANT TO COME BACK DOWN


הנה זה כאן.


היו ימים יפים באייטיז, עת שחור היה שיערנו וטרם כיסתה אותו השיבה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up