נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
במקום קרני השמש
לעת שבת: 800 גרם טקסט על המספרים של סחור-סחור סחורצאניטיס, דייויד בלו וג'רמי "סרינה" פארגו בסדרה נגד קאחה לבוראל ויטוריה. האזינו.
1/4/2011    
 

יום ששי זה יום קשה מרוב שהוא נוח. מצד אחד, השמש במרום זורחת. המוני העם מהדסים להנאתם. מצד שני, ספון אני בלשכתי, וקרני האור אינן מלטפות אלא מאירות בלבד מבעד לחלון. רחוקות הינן, מגען קלוש וחלוש, אבל העם חשוב יותר מקרן שמש כזו או אחרת. ודאי תהיה גם מחר אחת כזו או יותר, אם נחיה.


אלה היו שבועיים מאוד לא פשוטים מבחינת לו"ז. לא פשוטים בכלל. יום אחד אולי נדון גם בזאת. בינתיים, בעודי חושב איך לרצות את העם ובאילו אייטמונים טריים להשתמש הפעם, חשתי כי תמו האנרגיות משל הייתי ריקי רוביו שרואה את השעון עושה דרכו ל-:00:00 אי שם בתקרת OAKA ההיכל אתמול.


בכל זאת חילצתי סוג של סטטל'ה מתחת לידיי. איכשהו, בכוחות אחרונים לשבוע זה ולמען העם, יו נואו.הנה כמה וכמה (וכמה!) דברים שכדאי לשים לב אליהם לגבי סחור-סחור, בלו ופארגו (למה דווקא הם? ככה), לפני שמורידים את הסדרה נגד ויטוריה לארכיון.


סחור-סחור סחורצאניטיס, האיש בעל המשקפיים המרצדות, סוסון יאור אמיתי שכמותו, האיש שמשחיל I MEAN בכל משפט שני במבטא יווני מלא חיות, הוד והדר:


בששה משחקים העונה נגד קאחה לבוראל ויטוריה קלע רק פעם אחת מעל 9 נקודות. ובכל זאת, מכבי ת"א סגרה את השישייה הזו ב-2-4 לטובתה.


סוף-סוף הגיע הסוסון הזה לאחוזי הקליעה המצופים ממנו: 64% לשתיים בסדרה, לעומת 60% בטופ 16 ו-56% בשלב הבתים. נאה.עם זאת, קצת מוזר שסוסון יאור כזה, ממותה-ממותה, אף שאינו קופץ מי יודע מה, סיים 64 דקות בסדרת רבע הגמר בלי אף חסימה. לא יאה. מן הראוי שינתק רגליו מהקרקע גם בהגנה ולא רק בהתקפה.


בנוסף, אחרי 70% מקו העונשין בשלב הבתים ירד בסדרה ל-53%. כנראה שאין מה לעשות בדברים האלה. מי שיודע יודע, ומי שלא יודע – יכול לשפר את זה זמנית בלבד ואז דינו לצנוח שוב.


דייויד בלו, האיש שמשתכלל עם השנים, משתמש גם בגוף ולא רק בידית, מחפש גם סלים של שתיים ולא רק שלשות, מהיר קליעה, חד יד אף שיש לו שתי זרועות.


הרביץ שלושה משחקים רצופים (2, 3, 4 בסדרה) עם 4 שלשות בכל אחד. 57% לשלוש בשלושה המשחקים האחרונים. היחיד במכבי ת"א שקלע שלשה אחת לפחות בכל משחק.


פעם, בעונת 2007/08, היו לו שני משחקים רצופים של 20 נקודות כל אחד ביורוליג, אבל שלושה של 16 נקודות ומעלה כמו בסדרה נגד ויטוריה? אף פעם לא קרה לו כדבר הזה כשחקן מכבי ת"א באירופה, אם כי בפורטיטודו בולוניה (2006/07) דווקא כן: 29 נגד קלן, 24 נגד ויטוריה, 18 נגד לה מאן.ועוד רצף, הפעם של ארבעה ובאותה עונה: 17 נגד קלן, 20 נגד ויטוריה, 26 נגד פילזן, 17 נגד סופוט. וואה וואה ווי וואה.


ובואו נגיד גם זאת: בכל שלושה המשחקים האחרונים נגד ויטוריה, לצד האחוזים המצוינים לשלוש, בלו לא החטיא אף זריקה לשתי נקודות: 7 מ-7 בסך הכל. אול אין אול, בלו הרביץ בשלושה המשחקים האחרונים 68% מהשדה. במלה אחת: אליל. בשלוש מלים: אליל רב רושם.


ג'רמי "סרינה" פארגו, האיש שכמעט הספדנו, האיש שיש לו את זה ולא תמיד הערכנו, האיש שלקח על עצמו הרבה יותר ועמד בעומס, האיש שתיכף יתקיים כאן גם דיון קצר בענייני השכר שלו.


סרינה שבר פעמיים בתוך 48 שעות את שיאי העונה שלו ביורוליג. השיא עמד על 21 נקודות נגד לובליאנה בבית ונקבע בטופ 16. במשחק השלישי נגד ויטוריה הוא קלע 23. יומיים אחר כך הגיע ל-26. האם תיישון ג'יימס הוא חביב נולד באופן ודאי ורשמי וחד משמעי? לידיעת העם: פארגו לא ויתר עדיין. עוד נדון בזאת ודאי.


קפץ בדילוגים באחוזי הקליעה לשלוש. אחרי 23% בשלב הבתים טיפס עד ל-46% בטופ 16 ו-50 אחוז בסדרה. בשני המשחקים האחרונים של הסדרה לבדם הרביץ 8 מ-13 (61%).


פארגו עם 61% לשלוש? אמת היא או בדיה? אתמהה ממושכות ונואשות ולא אבין זאת. אלה מספרים של MVP לכל דבר, שלא לדבר על חביב סיפרה. יאאא אולוהיים!


ותראו את זה: 10.4 נקודות בשלב הבתים, 14.5 בטופ 16 ו-17.3 בסדרה נגד ויטוריה.שלושה המשחקים האחרונים בסדרה נגד ויטוריה הם גם הרצף היחיד שלו לאורך עונת היורוליג, שבו יותר קלע מאשר החטיא: 6 מ-10 מהשדה ואחר כך 8 מ-13 ו-9 מ-13. נדיר אצל פארגו.


ובואו נרביץ גם מבט אל האסיסטים/איבודים לאורך עונת היורוליג: בשלב הבתים היו לו 3.4 אסיסטים לעומת 1.9 איבודים, בטופ 16 הוא עמד על 4.5 אסיסטים לעומת 2.2 איבודים ובסדרה נגד ויטוריה 4.3 לעומת 1.8.


אם לסכם, השורה הסטטיסטית שלו בתום הסדרה נגד ויטוריה כוללת 17.3 נקודות, 4.3 אסיסטים, 4 ריבאונדים, 1.3 חטיפות, 55% לשתיים, 50% לשלוש, 80% מהקו ו-19.5 נקודות מדד משוקלל בממוצע.


שמא נבדוק מה עשה החבר בו מקאלב עם פרטיזן בלגרד נגד מכבי ת"א בשלב הזה בדיוק? שמא אינדיד.


מקאלב, שלקח את פרטיזן לניצחון באותה תוצאה בדיוק על מכבי, הרביץ בסדרה ההיא ממוצעים של 13.5 נקודות, 45% לשתיים, 30% לשלוש, 73% מהעונשין, 5 ריבאונדים, 3.8 אסיסטים, 2.5 חטיפות ו-17.3 מדד משוקלל ממוצע. שניהם, אגב, עשו מה שעשו ב-32 דקות במשחק.מקאלב קפץ מחוזה של 250 אלף דולר בפרטיזן למיליון ומאה וחמישים אלף דולר בסיינה, על פי הערכות. גם שכרו של פארגו במכבי ת"א הוא ככל הידוע 250 אלף דולר בעונה. על פי פרסומים קודמים, סוכנו דרש באחרונה 650 אלף דולר לעונה הבאה בעוד מכבי זרקה משהו כמו 450 עד 500 אלף.


אם לשפוט על פי תקדים מקאלב, שורה סטטיסטית כמו זו שהשיג מול ויטוריה יכולה לסדר לו מיליון דולר לפחות במקום אחר, אם לא יותר. בטח אם יהיה קרוב לה, יחזור עליה או ישפר אותה בפיינל פור.


ואם נחיה גם נראה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up