נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05   לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נאה / לא יאה - הוראות רענון והבהרה
הודעות נשיאותיות: טלוויזיה, אינטרנט, עיתונים ארציים, מקומונים - מה כן ומה לא ואיך קובעים. כללים ודוגמאות בעניין הלינק התקשורתי המתוקשר.
1/5/2011    
 

מפעם לפעם, כדי לרענן פרוצדורה ולעדכן את בני העם, אני מרביץ אייטמון נפרד לגבי הלינק "נאה / לא יאה" שמופיע בתחתית העמוד בשתי גלילות נפרדות זו לצד זו.הנה חמש פניות שהגיעו באחרונה מבני העם:


1) האם אתה מכניס "נאה" ו"לא יאה" גם ממקומונים? ראיתי למשל שפתאום שמת "לא יאה" גם לעיתון כמו "דה מרקר", שבדרך כלל לא מופיע אצלך. אז באיזה עיתונים כן ובאיזה עיתונים לא?


ניר


2) באתר ערוץ הספורט בתמונה המצורפת לכתבה על ניצחונה של ממפיס על סאן אנטוניו (יש!) מופיע הכיתוב הבא: "בואו נעשה היסטוריה". פאו גאסול ושיין באטייה חוגגים בטקסס. כמובן שפאו גאסול משחק בלייקרס, והכוונה היא למארק גאסול אחיו הקטן.


עמוס


3) באתר ספורט 5 ליד הוידיאו נרשם שפארגו מככב בחמשת המהלכים בגלל שטרל חסם אותו אך לפי מה שאני ראיתי זה היה בכלל קורי קאר!


אוהד מכבי
4) אני יודע שאתה לא כותב "לא יאה" לאתרי אינטרנט, אבל הנה אחד על כל האתרים באופן כללי ולא על אתר ספציפי. כל האתרים מדברים ומסקרים את המשחק של הפועל ת"א נגד יקנעם, אבל אין אף אתר (באמת אף אתר) שאפשר לקבל בו איזושהי אינפורמציה על המשחק בין הבקעה ליבנה. בחו"כ.


רועי


5) הכתבים דורון בן דור ולי נוף מהאתר וואן משום מה חשבו שהיורוליג והיורוקאפ שמתנהלים כעסק פרטי ואינטרסנטי (שלא נאמר אף מושחת) שייכים לפיב"א ולא לארגון היול"ב.


רונן


והנה מגיעים שוב ההסברים, המשמעויות והנהלים.ריישית - המטרה היא לא לתקוע לאנשים ולכלי תקשורת סתם ולחפש אותם בכוח, אלא באמת ובתמים לנסות ולגרום לעיתונות טובה, מדויקת ומקצועית יותר על ידי הדגשת טעויות, שגיאות והתייחסויות לא ראויות, לצד הבלטת הישגים תקשורתיים ויכולות מקצועיות מרשימות. התקווה היא שהאנשים שמאחורי הדברים יהיו יותר קפדניים ופחות חפיפניקים.


שיינית – אתרי אינטרנט מחוץ למשחק, בעיקר בגלל היכולת שלהם לשנות טעויות ושגיאות. באתר אינטרנט אפשר לתקן בשתי שניות את הטעות של פאו / מארק גאסול כפי שמובאת בפנייה מספר 2 של עמוס, ואז לך תוכיח שאכן היתה טעות כזו בכלל. בעיתון או טלוויזיה הדברים מתועדים, מוקלטים. זה אחרת.


בנוסף, מאחר שאני עצמי עובד כשכיר באתר ONE יהיה לא הגיוני שאבקר או אשבח את האתר בו אני עובד, או אתרים מתחרים. בנוסף, היות שבאחרונה התחלתי להופיע מפעם לפעם בתוכנית הטלוויזיה "אולפן הספורט" בערוץ ONE, החלטתי להסיר גם את ההערות לטוב ולרע מתוכנית החדשות המקבילה בערוץ הספורט. מנסה להיות הכי הוגן שאפשר בתוך החליפה הזו, שהיא מלכתחילה בעייתית במקצת כשאיש תקשורת מבקר (גם לטוב, כאמור) כלי תקשורת וקולגות. אני חי עם זה בשלום כי אני יודע שהכוונות טובות ונכונות במאה אחוז.


ומכאן, בין השאר, אתר האינטרנט היחיד שאני מוכן להעמיד לביקורת הוא כדורסלע. מוכן גם לוותר בלינק נאה / לא יאה על שבחים ופרגונים שמגיעים לכאן לגבי כדורסלע מפעם לפעם (ולשתול אותם, נניח ואם בכלל, במהדורת שאלותשובות), בעוד שגיאות וטעויות שמופיעות כאן יובלטו בלינק.


שלישית – אני שב ומבקש מבני העם ובנותיו לשלוח עוד ועוד הערות ללינק הייחודי הזה כיוון שעדיף זוגות עיניים רבים על אחד, מה גם שרוב הזמן אני נתקל בשלושה גורמים עיקריים (ידיעות אחרונות, ישראל היום, ערוץ הספורט) וממעט מאוד לראות אחרים.לניר מהפנייה מספר 1: ההערה לגבי דה מארקר, למשל, הגיעה מאחד הנתינים הנאמנים. לגבי עיתונים – הכל הולך. גם מעריב והארץ שמופיעים כאן פחות (אני פשוט לא מגיע לעיתונים האלה), וגם מקומונים.


ההערות שמגיעות מכם צריכות להיות מגובות בשם הכותב/משדר, תאריך הפרסום וציטוט מדויק של הנאמר או פירוט מלא של המקרה. מישהו שלח לא מזמן איזו טעות של אחד השדרים במהלך שידור משחק בליגת קזינו, אבל לא זכר את שם השדר. ברור שהערה כזו לא יכולה להתפרסם.


כל מה שתמצאו כ"נאה" וכ"לא יאה" בעיניכם – שלחו. אחר כך, אם נחיה גם נראה מה עובר ומה לא עובר מבחינת הרף שהאישי אני מעמיד לגבי הגדרת הטוב והרע. כל מה שיעבור את הרף הזה יפורסם.


לפנייה מספר 2 ששלח עמוס כבר התייחסתי.


לפנייה מספר 3 של אוהד מכבי, אותו דבר: זו טעות שניתן לתקן, ולך תוכיח אחר כך שבאמת היתה טעות כזו. וכפי שכבר כתבתי פעם, לא אתחיל לצלם מסכי אינטרנט כדי להוכיח. זה לא אתר שלם לענייני תקשורת, אלא לינק צנוע אחד מתוך עשרות שמופיעים כאן, וכאמור אין לי רצון או צורך לרדוף אחרי אף אחד כדי להוכיח בכוח שטעה או שגה.לפנייה מספר 4 של רועי: הדוגמה שלך מעניינת. מאחר שהיא לא קשורה לכלי תקשורת ספציפי, אין אפשרות להציג אותה ב"נאה / "לא יאה" כי שם, כמו שוודאי שמתם לב, כל הערה מסתיימת בשם המקור בו היא מופיעה. ובמקרה שלא שמתם לב, לחיצה על המודגש בשחור מביאה אתכם לארכיון ובו כל הנאים והלא יאים של אותו כלי תקשורת, או שדר או כתב מסוים.


הערה כמו זו של רועי אפשר בהחלט להביא לידיעת העם בשורה הרצה, או באחד האייטמונים הרגילים, והנה זה בדיוק מה שאני עושה איתה עכשיו.


לפנייה מספר 5 של רונן: ספציפית, כאן מדובר דווקא בטעות של הנתין המכובד שלא היה עירני מספיק, מאחר שהידיעה מתייחסת לכדורסל נשים, והיורוקאפ לנשים אכן מנוהל בידי פיב"א ולא יול"ב.עד כאן להפעם.


שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 09/12/2021
 
  נרימה כוסית לזכר 
מארי פרדריקסון
 
 
לכבוד פתיחת עונת המכללות 2021/22: הו הא מי זה בא, המאמן הבא....
 
 
באיזו קבוצה ישראלית שיחק, ומי היה המאמן? ...
 
 
עמוד דום. איתמר מרזל, מגדולי רכזי ישראל, זוכה לערך משלו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up