נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05   לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בואו לא נבייש את הפירמה, כן?
הסכם נשיאותי הושג עם רו"ח ד. שמיר, מאושיות כדורסלע-האתר, לפיו יכבד אותנו באמירותיו ביום הולדתנו ב-15 בחודש. עוד על סיפור המעשה? נא לצלול פנימה.
6/5/2011    
 

פיינל פור ביורוליג? די, נו, אתם קוראים על זה בכל מקום. טו מאץ' אינפורמיישן. בואו נעשה לזה הפסקה ונדבר על נושא לא פחות חשוב.


בקרוב, 15 במאי ליתר דיוק, יום בנימין זאב הרצל ז"ל אם לא ידעתם, יחגוג כדורסלע 5 שנים להולדתו.


אכן כי כן, חמש שנים של אייטמונים מרעננים ולינקים מגוונים, סלענגים, זה א-ב של כדורסלע, זוטות ונצורות, חידות מצולמות, חיל תותחנים זר ומקומי, סוסוני יאור, אלילים, בעלי כינוי חדשים, חביבים נולדים, סיפרה בסלע, רואים עולם, נרימה כוסית לחייו, כל מלה בסלע, מסביב לכדור, שחקן על השולחן, מהדורות שאלותשובות, שום-כלום וכלום-שום, שמאל-ימין-שמאל, בדרך אל הקו, חת-שתיים חת-חת, ראיונות מהרדיו, טניסלע, שיר אחד ביום שהפך למרבה הצער לשיר אחד בעשרה ימים, אוצר הנשיא, הספרים שלי, סטטל'ה, מתים מוסיקליים, מתים כדורסלנים. מה לא.


וישנם כמובן האייטמונים התכופים של סר ש. הרמלין תחת "השחר העולה", הקטעים הפסיכוטיים של רב"ס הקראטיסט-ארטיסט המופיעים תחת "סיפרה שלכם", גיל סלע שמפציע לעיתים עם 'התרגיל' ולינק הכינויים החדש יחסית, "איש הזאב", של אלעד זאבי (היי, מה קורה עם הנאגלה של האותיות כ-ל-מ?).פה ושם מופיעות גם מהדורות פרטיות, מהדורות דופלקס ומהדורות טריפלקס המוקדשות לבני העם ובנותיו, אותם נתינים נאמנים ומכובדים בארץ ובתפוצות שתופסים חלק מכובד באתר. תפוצות אמרתי. כן, כן. קולטים אותנו גם באוסטרליה, קנדה, סין וישנם ריכוזים גדולים של אוהדי האתר בהולנד, גרמניה וארצות הברית.


לצד כל אלה היו גם לינקים ורעיונות שנעלמו. מסדר הכלימה, למשל. אנאלפבית, למשל. ואם הייתם כאן מהיום הראשון להיווסדנו, אולי אתם זוכרים גם את מחסן תמונות ואת מפורסלע.


ובטח שכחתי כמה וכמה (וכמה!).


ועכשיו יום הולדת. איך נחגוג? מה נעשה?


אתמול פגשתי את רו"ח ד. שמיר, אושיה בכדורסלע-האתר בעל כורחו. לא הזמין זאת, לא ביקש, ובכל זאת יש להניח ולהניח יש כי אם נכתוב במנוע החיפוש "רו"ח ד. שמיר" - אהה, תוסיפו את מנוע החיפוש לרשימה למעלה, שהרי גם הוא תוספת ברוכה ומשמש כאמצעי קשר בין העם לנשיאות ולדירקטוריון - נקבל מספר רב של תוצאות. והרי מן הידועות כי כבוד הרו"ח הוא אחד המאמנים האהודים עלינו בדרך כלל כאן, בכדורסלע-האתר.ובקיצור, אל מסגרת פאנל טלוויזיוני של גדולי תורה, שהפגיש את רבי פנחס הגרשוני, דורון ג'מצ'י ושמיר (ותוצאותיו ישודרו הבוקר ב-10.00 וכנראה שגם בשידור נוסף מיד אחר כך ואולי אפילו פעם שלישית), הצטרפתי אתמול גם אנוכי הקטן-אך-גבה-הקומה-מכולם.


ידוע-ידעתי בעבר כי שמיר הוא אחד מקוראינו המסורים, ולו רק מהסיבה הפשוטה שהאיש יודע מה טוב, כן? יש להניח כי להבדיל מרבים אחרים הוא אינו נוהה אחר אזובי הניוז עד מאוד ועד בלי קץ ועד בלי די, ומחפש חומרים משובחים להתענג עליהם. סביר שכך מצא את דרכו אלינו.


עוד בסמול טוק של טרם התוכנית שאלתי את הרו"ח למעלליו המביכים של תיישון ג'יימס ואחוזי הקליעה הקלושים-חלושים במשחק מספר 2 נגד ראשל"צ. לפתע, לא אצטט במדויק, הזכיר שמיר את ענייני חביב נולד בהקשר של תיישון, ואף הגדיל לעשות ונקב גם קיומו של הלינק המכובד סטטל'ה ומעל לכל היה מודע לחלוטין להגדרתו כאן כרו"ח. ואני כה חששתי כל הזמן שלא יאהב זאת וייקח ללב. והנה, בת שחוק על פניו. אליל הינו.אף סנט ועקץ ושיבח בו זמנית את האתר. במהלך הדיון ובתוכנית עצמה קרא לסגור את סטטל'ה לאחר שבניגוד ל-20 הפעמים הקודמות היססתי לרגע לגבי נתון כלשהו ולא הייתי בטוח לגביו.


זה הזמן. הרו"ח בעניין.


פייייי קיבינימט, זה הזמן!


מתנה ליום הולדת החמישי של כדורסלע-האתר אנו צריכים, האין זאת? וכי מדוע שלא נרתום את שמיר, אשר יצק מים על ידיהם של גדולי תורה, רבי פנחס הגרשוני ומאמננו העולה, ואף ניצח כל אחד מהם בהמשך הדרך כמאמן ראשי? מדוע שלא, למשל, נבקש מד. שמיר המכובד לעמוד מאחורי מהדורת שאלותשובות ענקית, שני קילו וחצי טקסט לפחות ואולי יותר, תחת שמו?
אתם שואלים, הוא עונה.


מיוחד ובלבדי, נדיר וסמכותי, בלעדי ומהדהד, רציני ומחויך, עקצוצי וציני, רהוט עד זרא ובקיא עד אימה, מרצד ויבשושי כאחד. דן שמיר במיטבו.


אז שאלתי. והוא הסכים. ולפיכך, קבלו פירוט טכני:


אתם מוזמנים לשלוח שאלות לדן שמיר באמצעות הלינק המופתי 'דבר אלי יפה' (אהה, תוסיפו גם אותו לפיסקאות הראשונות).


כל מה שתרצו ובלבד שיש לזה קשר לכדורסל. זאת אומרת, לא אכפת לי שתשאלו אותו גם איזו להקה הוא הכי אוהב ומה שיר כל הזמנים שלו, ואם מעניין אותו לצפות במשחק בין רוז'ה-שלנו לנדאל, כי מוסיקה וטניס אהודים כאן במיוחד כידוע. אבל בואו לא נגרור את הסיפור לפוליטיקה, צבא, ניירות ערך, מחול ותיאטרון, ציד כרישים באוקיינוס האטלנטי וקטינות מלוכסנות מסינגפור.


כאמור, שאלות לרו"ח ד. שמיר אפשר לשלוח החל מרגע זה ועד יום שלישי בחצות. למחרת, בבוקרו של ה-11 במאי, אם נחיה, אבחר את 20 המיילים הכי טובים/מעניינים/ייחודיים ואעביר לו אותם.


אקווה כי שמיר יעמוד בזמנים ויחזיר לי את תשובותיו ל-20 המיילים הללו ב-14 בחודש לכל המאוחר, כדי שנוכל לפרסם ביום הולדתו של כדורסלע אייטמון שאלותשובות חגיגי במיוחד, עם אחד המאמנים הטובים שיש בכדורסל הישראלי.


רו"ח ד. שמיר נתן הסכמתו לעניין. וידאתי זאת בשנית לפני הפרידה.


דן שמיר


לכבוד הוא לנו. ויש לי תחושה, שלכבוד הוא גם לו, שהרי מדובר במשובח באתרים.


'דבר אלי יפה' ממתין לכם.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 09/12/2021
 
  נרימה כוסית לזכר 
מארי פרדריקסון
 
 
לכבוד פתיחת עונת המכללות 2021/22: הו הא מי זה בא, המאמן הבא....
 
 
באיזו קבוצה ישראלית שיחק, ומי היה המאמן? ...
 
 
עמוד דום. איתמר מרזל, מגדולי רכזי ישראל, זוכה לערך משלו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up