נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05   לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
במלאות עשור לפרישתו: קונסטנטין פופה האגדי-משהו יתארח במהדורת שאלותשובות בכדורסלע-האתר
מצא חן בעיניי הסיפור עם רו"ח ד. שמיר והחלטתי לבצע אותו שוב, הפעם עם השחקן הכי גבוה שהופיע בקבוצה ישראלית. שאלות דרך 'דבר אלי יפה', כן?
17/5/2011    
 

שלומות לעם,


היתה נאה מהדורת שאלותשובות עם הרו"ח, האין זאת?


במקור תכננתי דאבל-הדר: רו"ח ד. שמיר מככב במהדורת שאלותשובות אחת ואורח נוסף במהדורה אחרת. זה לצד זה, זו היתה התוכנית.


שמיר חי כאן, נגיש, זמין, יצא לנו להתראות, זרקתי, לקח. יופי. יצא מעניין. לאיש השני, שחי כיום בארצות הברית, שלחתי מייל אבל תשובה בוששה להגיע. גם כאשר הגיע מועד יום ההולדת של כדורסלע ב-15 בחודש טרם התקבלה תשובה.


אתמול, פתאום, כמעט שבועיים אחרי המייל הקודם, הוא החזיר תשובה.


נענה בחיוב, נענה.ההצעה שלי היתה דומה: העם יעביר שאלות לנשיאות דרך 'דבר אלי יפה', הנשיא ירכז ויעבור, יו"ר הדירקטוריון יקבץ הכל סופית ורשמית ויעבור מטח שאלות. לכשיגיעו התשובות יפורסם הכל כמהדורה נוספת, שונה מהרגיל, בכיכובו של האיש.


הקשר בינינו נוצר לפני כמה וכמה (וכמה!) חודשים, בעקבות איזושהי כתבה שעבדתי עליה קצת יותר מהרגיל ושיטוטי הובילו אותי עד אליו. האינטרנט, יו נואו. הכל כל כך קל היום לעומת העבר. גיליתי שהוא משמש כעוזר מאמן בקבוצת הנשים של אוניברסיטת אינדיאנפוליס. החלפנו ברכות, איחולים וזיכרונות במייל וקבענו שננסה לשמור על קשר.


מסוג המלים שאומרים, אבל לא תמיד מתכוונים, או לא תמיד יוצא.ופתאום – מייל מהנתין המכובד יובל, שאף פורסם בשורה הרצה, בעקבות אייטמון שעסק בשאלה מדוע מרבית המאמנים שהיו שחקני עבר הם גארדים ולא שחקני פנים. יובל יידע את נשיאו, ועל ידי כך גם את העם כולו, כי "זה וזה מונה למאמן הראשי של קבוצת הנשים באוניברסיטת אינדיאנפוליס".


נאה.


זמן לא רב אחר כך הבזיק הראיון. מדוע שלא נפתיע את העם בדיבור צפוף עם מישהו, שאמנם אף פעם לא היה כוכב גדול כאן, אבל שיחק בשתי הקבוצות הבולטות ביותר בליגת קזינו, שהה כאן במשך חמש עונות רצופות, מכיר את הכדורסל האירופי, נבחר בדראפט ה-NBA אי-אז בימים על ידי הקליפרס והיה השחקן הגבוה ביותר אי-פעם ששיחק בקבוצה ישראלית.


רבותי וגבירותיי (אני יודע שגם אתן כאן לפעמים): קבלו את קונסטנטין פופה האגדי-משהו, בן 40 כיום,
שלגביו אני יכול לומר באחריות מלאה ובעיניים עצומות: האיש הוא אחד השחקנים הנחמדים ביותר שפגשתי אי-פעם.תקציר אירועים, בנוסף למה שכבר נאמר: שיחק באוניברסיטת מיאמי, זכה באליפות צרפת עם פו-אורטז ב-1996 (בימי אנטואן ריגודו נדמה לי, על אף שאינני) ממש לפני שהגיע למכבי ת"א וחתם לארבע עונות (1996/97 עד 1999/00). הוסיף עונה אחת מיד אחר כך בהפועל ירושלים. ופרש, ככל הידוע.


ובואו לא נשכח גם זאת: האיש רומני, כן? הוא הופיע בכל נבחרות הגילאים של המדינה הזו. האם שיחק פעם עם גיורגי מורסאן בנבחרת הלאומית והרכיב את הקו הקדמי הגבוה ביותר בכל הזמנים? אני חושב שכן, אבל לא בטוח. אולי כדאי שנשאל אותו.


הנה חלק מהדברים שכתב במייל הראשון, ולא אטרח לתרגם מתוך הנחה שהעם שגיב ונאור הוא, או לפחות יודע קצת אנגלית.
. After I retired I tried to do a couple other jobs in the real world, but eventually, I got back to basketball and it has been great. This is my 3rd year at Univ of Indianapolis, coaching the ladies
I am really enjoying it. Before Univ. of Indianapolis, I was coaching high school in Florida. This year we are doing great. We are 3rd in the national pool in DII. Just won the conference regular season and this weekend we start the Conference tournament.


I don't know how familiar are you with college ball but is a bit different than professional bball


נו, נאה. לאחרונה קיבל הודעה על מינויו למאמן הראשי והתרגשות, כך הוא מדווח, נרשמת בגזרה הפופאית אם כי השחקניות יצאו כולן לחופשת קיץ.


כשרמזתי לו בעדינות שעברו עשר שנים מאז שעזב את ישראל והגיע הזמן לאירוח, סיכום התקופה ההיא ומבט על המתרחש איתו כיום, הוא נענה ברצון כי הוא פופה, וגם זרק שקשה להאמין איך הזמן טס. עשר שנים, יאאא אולוהייים! (טוב, את זה לא הוא אמר, אני אמרתי).
טי.טי. פופה האגדי-משהו ממתין לשאלות שלכם, שיועברו אחר כבוד ל'דבר אלי יפה' – כה סוכם בינו לבין
נציגות סיפרה בסלע וכדורסלע-האתר. אם תרצו להקל עלי תוכלו לשלוח את השאלות באנגלית, זה יעזור. אם עברית היא הסיפור שלכם ואי אפשר בלעדיה – אתרגם ואשלח לו.


מה היה פה בשנים שלו? קינדר בולוניה עוד היתה גדולה, קטשפר שיתפו פעולה, שפר פרש וקטש זכה בגביע אירופה עם פנתינאייקוס (כשפופה מופיע בעונה האחרונה שלו במכבי ת"א). והיי, נייט האפמן היה שם! האפמן, האליל, נו. עד כמה שאני זוכר היו חברים טובים. וברד ליף. הבולדוג רנדי ווייט, הפנתר הוורוד באק ג'ונסון. והיונה ההנפלדית. ודריק שארפ שמשחק עד היום. רבי פנחס הגרשוני. מאמננו הלאומי-נצחי. יורם חרוש. וינקו ילובאץ. רשארד-שלנו גריפית', תאומי ראדוביץ'-בריסקר (לא ממש, אבל סתם החלטתי פתאום שהם הולכים יחד).


ומה עם ריגודו והימים המשותפים בפו-אורטז, יאאא אולוהייים, מה איתו?


והעונה בירושלים: טפ-הירו, ברק פלג, טוני דורסי, קווין רנקין, ג'יימס בלקוול, קיבו סטיוארט, קני וויליאמס, הייווד וורקמן, רוג'ר האגינס ושוב מאמננו הלאומי-נצחי, ושוב יורם חרוש.קונסטנטין פופה, 2.20, מאמן ראשי של קבוצת הנשים באוניברסיטת אינדיאנפוליס בעונת 2011/12. מודה: לא ראיתי את זה בא. מודה: צריך לראות את זה מקרוב. תמה: האם גם הוא, כמו אלי רבי, פונה אל השחקניות שלו בפסקי הזמן ב"ליידיז" הכה מיוחד?


אתמהה ממושכות ונואשות ולא אדע.


התיבה הנשיאותית ממתינה לכם. אפשר לשלוח שאלות עד ראשון בצהריים (נגיד 14.00, כן? הרי צריך להיות דד-ליין מתישהו).שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 09/12/2021
 
  נרימה כוסית לזכר 
מארי פרדריקסון
 
 
לכבוד פתיחת עונת המכללות 2021/22: הו הא מי זה בא, המאמן הבא....
 
 
באיזו קבוצה ישראלית שיחק, ומי היה המאמן? ...
 
 
עמוד דום. איתמר מרזל, מגדולי רכזי ישראל, זוכה לערך משלו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up