נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטעמי נבחרת
קצת מספרים והתפתחויות מתוך רשימת קלעי נבחרת ישראל בכל הזמנים לקראת המשך הפעילות הקיץ. ואם נדמה לכם שהיתה כאן כותרת אחרת שהוחלפה, זה כי כספי נפצע.
9/8/2011    
 

אם אני לא טועה, ויש סיכוי שכן, הפעם האחרונה שאפיק נסים שיחק בנבחרת ישראל היתה ב-20 בספטמבר 2005 מועד המשחק האחרון של ישראל (הפסד נגד יוון, 67-61) באליפות אירופה בסרביה. יכול להיות שמאז הוא שיחק במשחק אימון כזה או אחר.


יכול להיות, אמרתי.


כך או אחרת, אחרת או כך, נסים הרביץ שלושה משחקים בטורניר בקפריסין לראשונה מזה זמן. 15, 10 ו-0 היו לו, לא משנה כרגע איזה מספר שייך לאיזה משחק. יש לו 28 משחקים בסך הכל בנבחרת והחבוב בן 30, כן? אם הוא היה חלק בלתי נפרד מהנבחרת לאורך כל השנים מאז אותה נבחרת עתודה ב-2000 כמו יניב גרין, למשל, הוא היה יושב היום גבוה למעלה מכל בחינה מספרית.גיא פניני, למשל, צעיר בשנתיים וחצי מנסים, יושב על 75 הופעות. וההתפתחות אצלו היתה איטית יותר, הוא לא היה שחקן מוביל מהרגע הראשון.


גיא פניני


זמן רב שלא ביקרנו בדירוג הקלעים של נבחרת ישראל. חידושים? אהה, לא ממש, יו נואו. יניב גרין ממשיך לשחק ולהתקדם בערך באותו קצב של דריק שארפ בשנותיו האחרונות בקריירה בטבלת קלעי מכבי ת"א ביורוליג.


פה שתי נקודות, פה ארבע.


גרין חמישי בטבלת כל הזמנים. מבחינת גיל הוא יכול להמשיך ולשחק עוד שנתיים או ארבע, אבל כבר עכשיו – בעצם מה כבר, די הרבה זמן – שהוא לא מושך. עושה רושם שהמקום הרביעי בדירוג ששייך כרגע ליונה ההנפלדית בטוח. המרחק ביניהם הוא בסביבות 250 נקודות. אלא אם כן גרין הופך לג'ק באוור פתאום, אין סיכוי שהוא מוחק את הפער.


מי שמרחף כפרפר, עוקץ כדבורה, הומה כיונה וזורק תפוזים להנאתו הוא ליאור אליהו, שקצב ההתקדמות שלו היה נאה כרפאל בטורניר בקפריסין. אליהו חלף על פני שני גדולי תורה, עודד קטש ובארי ליבוביץ', ובקיץ הזה אם רק יהיה כשיר הוא צפוי לעבור גם את השמות הבאים, שימו לב:רגע, תופים.


רגע, כחכוח.


עכשיו אפשר: חיים זלוטיקמן, גור שלף, סטיב קפלן, ואקח הימור גם לגבי חנן קרן שמקדים אותו כרגע במאה נקודות בערך. אם זה יקרה בפועל אליהו יגיע למקום ה-18 וייעצר בין קרן לבין לו סילבר, שהמרחק ביניהם הוא 50 נקודות.


אליהו בדרך להיות השחקן ה-15 בתולדות נבחרת ישראל שמגיע ל-1,000 נקודות בקריירה, אם כי זה לא יקרה הקיץ, כנראה.


קדמו לו: ג'מצ'י, ברקוביץ', ינאי, הנפלד, גרין, מרסר, ברודי, דניאל, הלפרין, טפירו, שטיינהאור, בורשטיין, כהן-מינץ-האב ואשד ז"ל.


ליאור אליהו


מלבד אליהו, העיניים ילכו גם ליותם-ולא-נשלם-הקסם, שהחמיץ את הטורניר בקפריסין אבל בגיל 27 וחצי נראה כמו אחד שיכול למשוך בנבחרת בשקט עוד ארבע שנים נניח, אולי יותר, תלוי בו. האיש הזה הוא היחיד שיכול לשבור את השיא של דורון ג'מצ'י שעומד על 191 הופעות ויש לו כרגע 115 משלו. גרין כבר לא יעשה את זה (אלא אם כן יתעקש ויחרף נפשו וגופו בשנתיים הבאות), וגם טל בורשטיין לא.


הלפרין מדורג תשיעי בין קלעי הנבחרת וצפוי לעבור הקיץ את מוטי דניאל, טל ברודי ולבאן מרסר. יכול להיות שייעצר במקום השישי קצת אחרי גרין. בכל מקרה, עניין של זמן לא רב עד שהוא מעיף את יניב מהחמישייה ותופס את מקומו. והוא לא יוותר וימשיך לטפס עד שידלג גם מעל היונה בבוא הזמן.


עומרי כספי, בתוך הסיפור הזה, יושב סמוך למקום ה-60 בכל הזמנים ויתחיל עכשיו ריצה נאה כרפאל, שתושפע בעתיד מענייני ה-NBA – יגיע או לא יגיע. 27 משחקים מאחוריו ו-314 נקודות (11.6 בממוצע). זה הממוצע הטוב ביותר לשחקן פעיל בנבחרת, כשהוא מקדים את אליהו עם 11.3, את בורשטיין עם 10.8 ואת הלפרין עם 10.5. מה יהיה הממוצע שלו אחרי האליפות בליטא? בלי לחשב יותר מדי אני זורק: 13.2 נקודות. שיהיה.
רגע, עדכון: כספי נפצע, ייעדר שבועיים. זה משנה את המצב. שכחו מכל מה שאמרתי.


כדי לקבל פרופורציות: 18.4 נקודות של ג'מצ'י ו-17.2 נקודות של ברקוביץ' הם ממוצעי הקריירה הטובים ביותר של שחקני נבחרת ישראל מאז ומעולם.


יש עוד? יש, מתברר. רוברט רות'בארט רשם טורניר מזהיר בקפריסין עם שלושה משחקים שבהם התלבש, אבל כל מה שזה נתן לו הוא הפחתת הממוצע. כידוע, שחקן שמתלבש למשחק אבל לא מקבל דקות דינו מבחינת מאזן ההופעות כדין מי ששיחק. ובקיצור, ממוצע הנקודות של רות'בארט הולך ויורד שלא בטובתו. יש לו כבר 26 הופעות שבהן לבש את מדי נבחרת ישראל, ובחלקן הגדול כלל לא ראה מגרש.


ניפרד בהזדמנות זו מעידו קוז'יקרו על 660 הנקודות שלו ומקום 27 בכל הזמנים. כרגע אין אף שחקן פעיל שקרוב אליו, אבל גיא פניני משמיע נשיפות קטר אי שם. ואצל פניני, כידוע, דברים קורים. אם לא מוקדם אז במאוחר.


שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up