נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סיכום שנה? לא נכחיש זאת
סהר רחמים שקד, עמל, אסף ויגע, כדי לרכז את כל החומר ולספור "נאים" ו-"לא יאים" והעמיד עבורנו את הטופ 10 מבין מקבלי השבחים והטופ 10 מבין המפשלים.
29/12/2011    
 

לפני הפרסום הבלבדי-בלעדי-חסר תקדים בכדורסלע-האתר של הטופ 10 של משיגי הנאים והטופ 10 של סופגי הלא יאים בסיכום השנה הראשונה לקיומו של הלינק, הנה תזכורת חשובה: זה לא ממש מצעד, כן? זה לא שאני יושב יום ולילה ומחפש איך להחמיא ואיך לעקוץ בכל כלי התקשורת לאורך כל היום.

נכון, אני מודע יותר. נכון, אני בהחלט מחפש. אבל לא הלכתי לקנות "הארץ", נניח, מבלי לפגוע, אפילו פעם אחת בשנה האחרונה כדי לבדוק אם יש במדור הספורט נאה או לא יאה שראויים לאזכור בכדורסלע-האתר.

מה שהגיע אל שולחני, מה שעלה על המסך אל מול עיניי – בזה התמקדתי. במובן הזה, אין פה מצעד מייצג והמספרים שתיכף תראו אינם פרופורציונאליים ולא מייצגים השוואה אמיתית כלשהי, אלא בעיקר נגישות רבה יותר לגוף כזה או אחר.

כי בסופו של דבר, לקחתי על עצמי סוג של פינת ביקורת של פלוסים ומינוסים, למעשה, אבל בשום שלב לא התיימרתי להכריז ולהצהיר עליה כעל מלאה, שלמה או מקצוענית. נורמות החשיפה שלי לכלי התקשורת השונים לגמרי לא סימטריות.

אני מקבל את ידיעות אחרונות מדי בוקר הביתה. גם את ישראל היום קיבלתי מדי יום עד סמוך לסיום אוקטובר, ומרגע שלא הגיע עוד אל מפתן הדלת פחת העיון שלי בו באופן משמעותי, וזכרתי להגיע
אל אתר האינטרנט של העיתון רק לפרקים.

את מעריב, למשל, ראיתי לעיתים רחוקות מאוד במהלך השנה האחרונה. את הארץ לא ראיתי בכלל. את שידורי הכדורסל של ספורט 5, חמישיות ושאר עניינים שם ראיתי די הרבה. אתרי האינטרנט, כזכור וכידוע, כמו גם תוכניות הספורט ברדיו, מחוץ לעסק הזה מטעמים שונים שכבר הוצגו כאן בעבר מספר פעמים.

לאורך הזמן תפס הלינק תאוצה ורבים מבני העם הזה החלו להמליץ ולהציע "נאים" ו"לא יאים" בהם נתקלו לאורך היום. חלק גדול מההמלצות אומצו ופורסמו בכדורסלע, חלק אחר נמצא לא מספיק חזק או מדויק או ראוי בעיניי ולא עלה לאתר. כך או אחרת, אחרת או כך, אני מודה לכל אחד ואחד מהם שעזר להרחיב את התמונה ושימש עוד זוג עיניים. מבקש שימשיכו גם הלאה ומקווה שיצטרפו גם נוספים שיעזרו לעמוד על המשמר.

ובסך הכל, מה אנחנו רוצים? בצד של ה"נאה": יותר יוזמות מקוריות, כתבות מרתקות, סקופים, כתיבה ושידור אינטליגנטיים, נתונים ופרטים ברמת הנתונים והאינפורמציה שלא ידענו עליהם.

בצד של ה"לא יאה": פחות שגיאות בנתונים ובעובדות, פחות טעויות שמקורן ברשלנות או הזנחה או חוסר ידע (תמיד אפשר לשאול אם לא בטוחים), פחות חפיפניקיות, פחות שימוש בביטויים וולגריים ודרישה נחרצת להינתקות מהצורך המרגיז להשוות כדורסל לענף הביפ או למונחים שבאים מתוכו. אין צורך שהכדורסל יהיה נסמך על שולחנו של ענף הביפ כדי להכשיר אותו בעיני העם. הוא עומד בפני עצמו ואין צורך להגיש אותו לעם בעטיפות לא לו.

הנתונים נאספו מראשית דצמבר 2010 ועד סמוך לסוף דצמבר 2011 וכולם מופיעים בארכיון של נאה / לא יאה בתחתית העמוד הראשי בכדורסלע-האתר.

ועכשיו לטופ 10 שרציתם לקרוא:

"נאה"

אבי סגל, ישראל היום, 21 אזכורים

אהרל'ה ויסברג, ידיעות אחרונות וישראל היום, 19 אזכורים

ידיעות אחרונות, 17 אזכורים

אורי סביר, ישראל היום, 14 אזכורים

מעריב, 12 אזכורים

ספורט 5, 11 אזכורים

אלי סהר, ישראל היום, ערוץ 1, 9 אזכורים

הארץ, 9 אזכורים

עפר שלח, 9 אזכורים, מעריב, ספורט 5

אריה ליבנת, הארץ, 8 אזכורים

מגרדים מלמטה, אבל נותרו מחוץ לעשירייה: ערן סורוקה ממעריב ודורון קרמר מישראל היום עם 6 אזכורים כל אחד.

"לא יאה"

רפאל נאה, ידיעות אחרונות, 107 אזכורים

ידיעות אחרונות, 87 אזכורים

ישראל היום, 45 אזכורים

עפר שלח, ספורט 5, ערוץ 10, מעריב, 22 אזכורים

מעריב, 20 אזכורים

צביקה שרף, ספורט 5, 19 אזכורים

אבי סגל, ישראל היום, 18 אזכורים

אלי סהר, ישראל היום וספורט 5, 18 אזכורים

ניב רסקין, ספורט 5 וערוץ 10, 16 אזכורים

אריה מליניאק, ידיעות אחרונות, 13 אזכורים

ניצלו מכניסה לטופ 10 של ה"לא יאים": גיל ברק מספורט 5 עם 12 אזכורים, ספורט 5 עצמו עם 11 אזכורים וגילי מוסינזון מספורט 5 עם 10 אזכורים.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up