נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05   לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנדריקס - תמונת מצב
תיבת המייל עובדת. הצעות רבות לכינויים הגיעו מצד בני העם עבור שחקן מכבי ת"א, ששבה את ליבנו באחרונה. תנו פה קפיצת ראש ותגיעו.
23/1/2012    
 

עד סוף השבוע אפשר להמשיך ולהעביר הצעות מעניינות לגבי כינוי לריצ'ארד הנדריקס, לאחר שהוחלט בנשיאות הסיפרה ובדירקטוריון כדורסלע-האתר שהאיש ראוי גם ראוי שנרימה כאן כוסית לחייו אחת לשנה ביום הולדתו.


והנה תמונת מצב לגבי כל ההצעות שהגיעו עד עכשיו. שש ההצעות הראשונות שמופיעות כאן הופיעו גם באייטמון המקורי שקרא לעם לקחת חלק באיתור כינוי הולם לשחקן.ג'ימי – על שם ג'ימי הנדריקס המנוח.


ג'יימי – הצעה של רב"ס. על שם ג'יימי ארנולד, יען כי יש סוג של דמיון בגובה, בעמדה, אולי גם בחלק מהתנועות וברזומה (שניהם הגיעו בגיל דומה לארץ). ישנה גם תקווה שיתאזרח במהרה וישחק עבור נבחרת ישראל כמו שעשה בזמנו ארנולד. מפי רב"ס: "למרות היות פשטני משהו, ג'יימי פשוט תפור עליו. והאיש נכס. וגם בליגת קזינו אגב הוא נותן נקודת מדד לדקה, דבר שאיש לא מתקרב אליו בכלל".


ג'ימי-ג'יימי – כינוי שישלב את שתי האופציות ויפטור את כולנו מהמשך התלבטויות.


ריצ'ארד לב הארי – על שם אותו מלך אנגליה, יו נואו, שנחשב לגיבור מלחמה ומפקד מוצלח.ריצ'ארד הנד-ברקס – כינוי שהציע סר ש. הרמלין שמנמק: "זאת לאור יכולתו בהגנה ולאור נטייתו לעצור מדי פעם מומנטום של היריבה באמצעות סל בלתי מוסבר".


ריצ'אאוט הנדריקס – סוג של להושיט עזרה, לסייע, אפילו לכוון. שם כולל לכל מה שהוא עושה. הנה, הוא כבר מושיט יד בצילום, מנסה ללכוד עוד כדור תועה.ואפשר גם: ריצ'אאוט אנד טאץ' פיית' – שורה מתוך שיר של דפש מוד (פרסונל ג'יזס).


לה פלומבה – עוד הצעה של רב"ס שמסביר: "אם נבארו הוא "לה בומבה" הנדריקס הוא "לה פלומבה", על סגירתו המרהיבה את הרחבה וכו'. רב"ס למעשה טוען שמבחינתו ג'יימי במקום ריצ'ארד זה סגור ונעול, וצריכים לקרוא לאיש ג'יימי לה פלומבה הנדריקס.


יותם מציע: "הנדריקס דומה לטימוטי, חברו של דמבו הפיל המעופף, גם במקומו בסרט ובחייו של דמבו; קטן קטן אבל הכי משמעותי".


"ריצ'רץ' הנדריקס", אומר משה, "על שם אותו מנגנון סגירה רוכסני".ועכשיו בועז: "הכינוי ג'ימי-ג'יימי משובח בעיניי עד מאוד ועד בלי די ועד אין קץ. אבל אם מחפשים כינוי חדש הריני מציע את קינדריקס, יען כי מדובר בביצת הפתעה של ממש. במבט ראשון הוא נראה מין שחקן לא מלוטש שאי אפשר לזהות את היכולות המיוחדות שלו (מה שכנראה גרם להנהלה לרצות לשחרר אותו). אבל כשמתבוננים לעומק ניתן להבחין באיכויות האמיתיות שלו. מדובר בחצי יונה בהגנה (עם כל הכבוד לטורו של פנחס, יש לו זמן עד שיפרוש כנפיים ויגיע לדרגתה של היונה ירום הודה), וגם שחקן התקפה וריבאונדר יעיל להפליא וזמר מחונן. מה נגיד ומה נאמר, אכן קינדריקס הוא זה, ביצת הפתעה של ממש".


צורי הולך על: "הנדריץ' = מושיט יד. הנדריץ' = יד עשירה (כצפוי או טו טו בחידוש חוזה או חתימת חוזה במקום אחר). וכמובן הנדרי(קס רי)צ' (רד)". ואני אומר: אם כבר, בוא נלך עד הסוף ונלביש פה את ריצ'אאוט. כלומר, ריצ'אאוט הנדריץ'.
וואה וואה ווי וואה, זה חזק למדי. מתוחכם אפילו עם כל מיני דאבל-מינינגים. נחלץ ומושיט ידו.


גלעד מציע את "שמנדריקס" ולו רק כדי "שסחור-סחור לא ירגיש לבד".


עדי מפגיז עם הנפלדריקס.


טל אומר: "מה לגבי הנדי-מן? גם אזכור חיבה לשם משפחתו, וגם מילה מוכרת בשפה האנגלית המצביעה על אדם המיומן במספר דברים ועושה עבודתו נאמנה".ההצעה של דרור: "גאי ריצ'י, על שם אותו זמר נודע. לאחר שראינו את יכולותיו המוזיקליות המרשימות (לצד לנגפורד) יש מקום להשוואה. אופציה נוספת: ריצ'י העשיר, לאחר שהוא יסיים את העונה במכבי הוא יהיה עשיר (סטייל צ'אק ליטייר יו נואו). אפשר גם שמנדריקס, לא שסוסון יאור הוא הנדריקס, אך הכינוי הזה מתלבש עליו כל כך טוב שחבל. וגם הנד-ריקס, ידו בכל ויד כל בו".


הבחירה של גל: "דווקא אהבתי את ריצ'ארד לב הארי, אבל בידי הנשיא ההחלטה, וההחלטה - בידי הנשיא. אם לא נתמקד בליבו של הבחור, אז למה לא בידיים שלו? ריצ'רד "ידי הקסם" הנדריקס (באנגלית זה יוצא קצת יומרני אולי כי צריך לחשוב פעמיים לפני השימוש במילה מג'יק) על שם היכולת שלו לתפוס כדורים שהיו בורחים לרוב הגבוהים שראינו, ובעקבות שורה מהשיר magic man של להקת הארט הזכורה לטוב".


עמי מרביץ נאום שלם: "ריצ'ארד הנדריקס מקבל כינוי רשמי בכדורסלע-האתר, יאאא אולוהייים! מעניין אם יודע החבוב איזה כבוד נופל בחלקו. האם יספרו לו חבריו לקבוצה, האם ייגש אליו העו"ד או אולי הסוכן שלו ויספרו לו. הרי כינוי רשמי יישאר עמנו הרבה אחרי שהוא כבר יפרוש מהמשחק. הכינוי ישריין לו מקום של כבוד בין ענקים לדורותיהם."מי היה האחרון ממכבי לקבל כינוי מכדורסלע או מהסיפרה? אני לא מתכוון לתיישון שקיבל את שמו בעודו בבני השרון, אני מתכוון לשחקן מכבי שלא שיחק בקבוצות אחרות בארץ. אולי יגלה לנו נשיאנו או אולי יעיר את עינינו אחד מנציגי הסיפרה באשר הם? (דבר הנשיאות: מרקוס פייזר "סוס יאור" הוא האחרון ממכבי ת"א).


"חזרה לעניין הכינוי. האם משחק מילים על שמו או שמא חלק מתכונותיו כשחקן יביאו לו שם? מהשמות שזרק נשיאנו תפס אותי ריצ'ארד לב ארי, גם מלוכה גם בעל לב חזק של מלך הג'ונגל וגם משתרבב שמו הפרטי של האדון המדובר. ללא ספק חזק! אבל בוא נזרוק לאוויר כמה שמות.


"אקס-מן: האיקס משמו מתערבב עם בעל כוחות-על מהקומיקס.


האקס פקטור: האיקס משמו והתוספת שהוא נותן בתור משתנה ממשחק למשחק.


בעל האיקס: האיש אוחז בשמו ובגורלו. כי הגנה יכולה לבוא בשלל צורות x-fence


קואוצ' בייבי: כי חביב הוא על מאמננו העולה".


גיא מעדיף את "ג'ימבו".עמית חושב שהכי טוב ריצ'י.


אבנר מעלה לסדר היום את קינג ריצ'ארד.


שי: "אפשר הנדי-מן או הנד-טריקס על שם מעלליו היצירתיים והיכולת לעשות הכל מכל וכל".


שגיא: "ריבאונד הנדריקס".


יובל: "דוקטור הקסטבל. על שם הדמות הנצחית של ביל קוסבי בסדרת הטלוויזיה. יש קווי דמיון".


אסף ו. אומר: "אני הייתי מכנה אותו ג'ימי הנדריקס".


דורון: "ברור שג'ימי".


אסף ע. טוען: "חייבים להישאר עם ג'ימי".


ליאור: "אני הייתי מכנה אותו התמנון".גיל: "התמנון. האיש בכל מקום במגרש עם זרועות שלא נגמרות".


עד כאן, בינתיים.


שלומות ונצורות בשלב זה. 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 09/12/2021
 
  נרימה כוסית לזכר 
מארי פרדריקסון
 
 
לכבוד פתיחת עונת המכללות 2021/22: הו הא מי זה בא, המאמן הבא....
 
 
באיזו קבוצה ישראלית שיחק, ומי היה המאמן? ...
 
 
עמוד דום. איתמר מרזל, מגדולי רכזי ישראל, זוכה לערך משלו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up