נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האריה השואג למטה משמאל
1968, נבחרת העתודה, אריה מליניאק הוא לא רק האיש שהתבקשתם לזהות, אלא גם זה שמונה אחד לאחד את כל שמות השחקנים שמופיעים בצילום. והיידה, יש חידה חדשה.
29/1/2012    
 

הצילום היה קטן ולא חד, גם לא ברור במיוחד, אבל בני העם לא ויתרו מראש והחזירו מאבק. הגדילו אותו, הפכו אותו, בחנו אותו מכל כיוון, העלו השערות ובנו תיאוריות, ובסופו של דבר חלק גדול מהפותרים עמד במשימה. האיש שיושב שני משמאל הוא אריה מליניאק. עם שפם, כן. או ככה לפחות זה נראה.

חלק לא קטן מהפותרים ציינו את מראה הלסת העקמומית כזה שסייע להם לזהות את האיש.

מעל לכל אנחנו יכולים להתגאות ביום הזה על כך שעידו אשד, בנו של עופר ז"ל, המשמש כיום פרשן כדורסל בידיעות אחרונות, נמנה על חוג קוראינו. וזאת למה? יען כי האיש קלט מהר שמדובר במליניאק והעביר את הצילום ישירות אל האריה השואג, שזיהה אחד לאחד את כל המופיעים בצילום כאילו בוצע אתמול ולא לפני למעלה מארבעים שנה.

הנה כיתוב התמונה המלא, כפי שהעביר א. מליניאק עצמו:

עומדים מימין: יצחק כהנא (ראש המשלחת, אבא של רני), חנן קרן, קלין שפירא (מכבי ת"א), יואל שטיינברג (הפועל ירושלים), מולי אבישר (אז בהפועל חיפה), גבי טייכנר (ניר דוד בית אלפא), גבי נוימרק (היה אז לדעתי עדיין בהפועל נתניה, עוד שאלה טובה לערן סלע), דוד מאירוביץ' (הפועל ת"א), רלף ואריה דוידסקו.

יושבים מימין: אלי קורן, דני ברזילי, גרשון דקל, אריה מליניאק, עודד גינדין (נען).

האירוע: נבחרת העתודה, נסיעה ראשונה שלי לחו"ל. 3 משחקים נגד נבחרת יוון באתונה ופיראוס. 1968.

רוב תודות ונצורות לאריה ולעידו.

אגב, הצצה אל טבלת הישגי המאמנים בליגת קזינו מראה, שמליניאק שיחק בליגה הראשונה מ-1968 ועד 1977. שלוש עונות ראשונות הוא עשה בהפועל תל אביב ואחר כך המשיך לארבע נוספות בהפועל רמת גן.

כמאמן הוא יושב על 66 ניצחונות לעומת 63 הפסדים, ועבר בהפועל עפולה, הפועל חולון, הפועל רמת גן, הפועל גליל עליון וא.ס. רמת השרון שהיתה התחנה האחרונה שלו ב-1990 לפני שחדל לאמן כדורסל.

ועכשיו נשאר לראות מה עשו הפותרים. וקודם כל, לטעויות:

היה מי שסבר שמליניאק הוא בכלל אורי שטרן ז"ל.

היה מי שהעריך שמדובר באיתמר מרזל.

היו שלושה שהלכו על זכריה עופרי.

ומישהו הגיע אפילו עד עודד גינדין, שיושב לצדו.

ומצד שני הגיעו כל אותם שועי עולם שזיהו נכון ואלה שמות: חגי זינגר, ראיין דניאל, אבי עמרמי, רועי גורן, אמנון בלי שם משפחה, דוד ניר, סר ש. הרמלין, יוסי דדון, גל גפני, חן סלע, אודי כהנים, יואב פינקלמן, אופיר חזן, עידו קוז'יקרו קיר בטון (בזמן הפציעה עמית גל מרשה), שי פיין, סהר רחמים, חגי אברמסון ועידו אשד.

חן סלע כתב: "כנראה שאני טועה, ואני מהמר פה לגמרי, אבל נראה לי לפי הסנטר, ומכיוון שהמבט (בשונה מכולם) פונה למקום אחר, שמדובר באריה מליניאק".

המבט, בשונה מכולם, פונה למקום אחר. מעניין. הגדרה יפה.

כך או אחרת, אחרת או כך, העברתי את כל שמות הזוכים לאנ-דנ-דינו ראדג'ה, האיש אשר על ההגרלות השבועיות. הוא בדק את השמות, הכין פתקים, קימט וקיפל, ועוד לפני שהודיע לי מיהו הזוכה לשבוע זה רציתי לבקש סליחה ומחילה מרועי גורן, שזכה בעבר במחשבון כדורסלע ולא קיבל.

או שהמחשבון הלך לאיבוד בדואר איכשהו ומישהו חמד אותו, או שמעולם לא שלחתי אותו מלכתחילה. קורה. אני מתנצל. המחשבונים אזלו זה מכבר ובתקופה הזו מחלקים בכדורסלע-האתר מדבקות נעימות למראה ולמגע. שתיים יישלחו אליך אם תעביר מחדש את כתובתך. ושוב סליחה.

איתות מקרואטיה. אנ-דנ-דינו הודיע זה עתה שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

סהר רחמים!

יאאא אולוהייים, סהר!

מדבקת כדורסלע איכותית, ריחנית ונעימה בדרך אליך. קולט. מפנים? מעכל? מאמין?

שלח לי את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מדבקת כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת אריה מליניאק, אחת חדשה ממתינה לכם אולרדי. צאו ופצחו אותה. בהצלחה.


 
 
שוטה הנבואה
 
 
מרוב שנים בכדורסל הספרדי לפעמים שוכחים שהוא בכלל איטלקי. ...
 
 
ברצלונה נגד ריאל: נסו לזהות שלושה, גם שניים עשויים להספיק. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up