נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05   לאספנים: יומן הכדורסל 2004/05
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הטוב מ-11
כמה וכמה (וכמה!) כינויים הוצעו כאן באחרונה, ואחד מתוך רשימה שצומצמה ישמש החל מעוד מספר ימים את ריצ'רד הנדריקס בכדורסלע. דריכות בנשיאות, המתח גובר.
30/1/2012    
 

שלום,

הבוקר הסתובבתי בקניון שצמוד לבית החולים איכילוב. באחת מפינות הקניון ניצב דוכן שמוכר צעצוע חשיבה מעץ ומאפשר לעוברים והשבים להתנסות במוצרים. עודי נהנה לאתגר את מוחי בחידות השונות והנה מתיישב לימיני מי אם לא ריצ'ארד הנדריקס. החבוב הנ"ל הפגין ביצועים לא רעים בכלל בפיצוח החידות והפגין משחק ראש משובח.

אזרתי עוז, וסיפרתי לו שיש אתר שמחפש, ממש בימים אלו, כינוי שיתאים לו. הוא די הופתע מהעניין. שאלתי אותו אם יש איזשהו כינוי שנתנו לו במהלך השנים ומתברר שאין אחד כזה.

משום מה, הכינוי היחיד שזכרתי שהציעו כאן היה "הנדימן". סיפרתי לו על הכינוי והוא היה נראה די משועשע מהרעיון.

אני לא יודע איזה כינוי ייבחר בסוף, אבל האיש חביב להפליא מחוץ למגרש, כשם שהוא קטלני וטוב על הפרקט עצמו.

ישראל

סיפור גדול, ישראל. טוב ונאה שהבאת אותו לידיעתנו. לסיכום העניין, רגע לפני בחירה, הנה ריכוז של כל הכינויים שהוצעו על ידי בני העם.

ג'ימי – על שם ג'ימי הנדריקס המנוח.

ג'יימי – הצעה של רב"ס. על שם ג'יימי ארנולד, יען כי יש סוג של דמיון בגובה, בעמדה, אולי גם בחלק מהתנועות וברזומה (שניהם הגיעו בגיל דומה לארץ). ישנה גם תקווה שיתאזרח במהרה וישחק עבור נבחרת ישראל כמו שעשה בזמנו ארנולד. מפי רב"ס: "למרות היות פשטני משהו, ג'יימי פשוט תפור עליו. והאיש נכס. וגם בליגת קזינו אגב הוא נותן נקודת מדד לדקה, דבר שאיש לא מתקרב אליו בכלל".

ג'ימי-ג'יימי – כינוי שישלב את שתי האופציות ויפטור את כולנו מהמשך התלבטויות.

ריצ'ארד לב הארי – על שם אותו מלך אנגליה, יו נואו, שנחשב לגיבור מלחמה ומפקד מוצלח.

ריצ'ארד הנד-ברקס – כינוי שהציע סר ש. הרמלין שמנמק: "זאת לאור יכולתו בהגנה ולאור נטייתו לעצור מדי פעם מומנטום של היריבה באמצעות סל בלתי מוסבר".

ריצ'אאוט – להושיט עזרה, לסייע, אפילו לכוון. שם כולל לכל מה שהוא עושה. הנה, הוא כבר מושיט יד בצילום, מנסה ללכוד עוד כדור תועה. ואפשר גם: ריצ'אאוט אנד טאץ' פיית' – שורה מתוך שיר של דפש מוד (פרסונל ג'יזס).

לה פלומבה – עוד הצעה של רב"ס שמסביר: "אם נבארו הוא "לה בומבה" הנדריקס הוא "לה פלומבה", על שום סגירתו המרהיבה את הרחבה וכו'. רב"ס למעשה טוען שמבחינתו ג'יימי במקום ריצ'ארד זה סגור ונעול, וצריכים לקרוא לאיש ג'יימי לה פלומבה הנדריקס.

יותם מציע: "הנדריקס דומה לטימוטי, חברו של דמבו הפיל המעופף, גם במקומו בסרט ובחייו של דמבו; קטן קטן, אבל הכי משמעותי".

"ריצ'רץ' הנדריקס", אומר משה, "על שם אותו מנגנון סגירה רוכסני".

ועכשיו בועז: "הכינוי ג'ימי-ג'יימי משובח בעיניי עד מאוד ועד בלי די ועד אין קץ. אבל אם מחפשים כינוי חדש הריני מציע את קינדריקס, יען כי מדובר בביצת הפתעה של ממש. במבט ראשון הוא נראה מין שחקן לא מלוטש שאי אפשר לזהות את היכולות המיוחדות שלו (מה שכנראה גרם להנהלה לרצות לשחרר אותו). אבל כשמתבוננים לעומק ניתן להבחין באיכויות האמיתיות שלו. מדובר בחצי יונה בהגנה (עם כל הכבוד לטורו של פנחס, יש לו זמן עד שיפרוש כנפיים ויגיע לדרגתה של היונה ירום הודה), וגם שחקן התקפה וריבאונדר יעיל להפליא וזמר מחונן. מה נגיד ומה נאמר, אכן קינדריקס הוא זה, ביצת הפתעה של ממש".

צורי הולך על: "הנדריץ' = מושיט יד. הנדריץ' = יד עשירה (כצפוי או טו טו בחידוש חוזה או חתימת חוזה במקום אחר). וכמובן הנדרי(קס רי)צ' (רד)". ואני אומר: אם כבר, בוא נלך עד הסוף ונלביש פה את ריצ'אאוט. כלומר, ריצ'אאוט הנדריץ'.

גלעד מציע את "שמנדריקס" ולו רק כדי "שסחור-סחור לא ירגיש לבד".

עדי מפגיז עם הנפלדריקס.

טל אומר: "מה לגבי הנדי-מן? גם אזכור חיבה לשם משפחתו, וגם מילה מוכרת בשפה האנגלית המצביעה על אדם המיומן במספר דברים ועושה עבודתו נאמנה".

ההצעה של דרור: "גאי ריצ'י, על שם אותו זמר נודע. לאחר שראינו את יכולותיו המוזיקליות המרשימות (לצד לנגפורד) יש מקום להשוואה. אופציה נוספת: ריצ'י העשיר, לאחר שהוא יסיים את העונה במכבי הוא יהיה עשיר (סטייל צ'אק ליטייר יו נואו). אפשר גם שמנדריקס, לא שסוסון יאור הוא הנדריקס, אך הכינוי הזה מתלבש עליו כל כך טוב שחבל. וגם הנד-ריקס, ידו בכל ויד כל בו".

הבחירה של גל: "דווקא אהבתי את ריצ'ארד לב הארי, אבל בידי הנשיא ההחלטה, וההחלטה - בידי הנשיא. אם לא נתמקד בליבו של הבחור, אז למה לא בידיים שלו? ריצ'רד "ידי הקסם" הנדריקס (באנגלית זה יוצא קצת יומרני אולי כי צריך לחשוב פעמיים לפני השימוש במילה מג'יק) על שם היכולת שלו לתפוס כדורים שהיו בורחים לרוב הגבוהים שראינו, ובעקבות שורה מהשיר magic man של להקת הארט הזכורה לטוב".

עמי מציע מגוון: "מהשמות שזרק נשיאנו בתחילת הדרך תפס אותי ריצ'ארד לב הארי, גם מלוכה גם בעל לב חזק של מלך הג'ונגל וגם משתרבב שמו הפרטי של האדון המדובר. ללא ספק חזק! אבל בוא נזרוק לאוויר עוד כמה וכמה (וכמה!) שמות.

אקס-מן: האיקס משמו מתערבב עם בעל כוחות-על מהקומיקס.

האקס פקטור: האיקס משמו והתוספת שהוא נותן בתור משתנה ממשחק למשחק.

בעל האיקס: האיש אוחז בשמו ובגורלו. כי הגנה יכולה לבוא בשלל צורות x-fence

קואוץ' בייבי: כי חביב הוא על מאמננו העולה.

עוד הצעות מבני העם: גיא מעדיף את "ג'ימבו".

עמית חושב שהכי טוב ריצ'י.

אבנר מעלה לסדר היום את קינג ריצ'ארד.

שי: "אפשר הנדי-מן או הנד-טריקס על שם מעלליו היצירתיים והיכולת לעשות הכל מכל וכל".

שגיא: "ריבאונד הנדריקס".

יובל: "דוקטור הקסטבל. על שם הדמות הנצחית של ביל קוסבי בסדרת הטלוויזיה. יש קווי דמיון".

אסף ו. אומר: "אני הייתי מכנה אותו ג'ימי הנדריקס".

דורון: "ברור שג'ימי".

אסף ע. טוען: "חייבים להישאר עם ג'ימי".

ליאור: "אני הייתי מכנה אותו התמנון".

גיל: "התמנון. האיש בכל מקום במגרש עם זרועות שלא נגמרות".

עודד: "אינני אוהד מכבי, אבל כן אשתתף בזה: ריצ'רד הנדריקס מזכיר לי שחקן של עבודה קשה, ממש צווארון כחול (או במקרה שלו כחול-צהוב). מכיוון שהכינוי "האיש שבא לעבוד" כבר הלך לקווין מגי המנוח, נאמר על הנדריקס: "האיש שבא לעבוד V2" .

עמרי: "שמנדריקס, כי ככה אני קורא לו כבר שנה וחצי".

חגי: "crystal clear - זה הכינוי שלי להנדריקס. בגלל הפרצוף של ריץ', שתמיד "ברור כשמש".

יותם מיד מנפיק הערת אגב על הדברים: טעות נפוצה בישראל לזהות שמנדריק עם שמן. "המשמעות של שמנדריק, שמקורה בסלנג מהיידיש, היא "ילד לא יוצלח שלא מבין מה קורה סביבו" (מתוך אתר השפה העברית) או "כינוי לגלגני לאדם צעיר שמתנשא או מתייהר, לעיתים לאחר שנעשה לפתע לאדם מצליח וחשוב". (מתוך אתר רב-מילים). מקורה הוא במחזה יידישאי. אם כך, דומני שכינוי המשלב את המילה שמנדריק לא נאה ולא יאה להנדריקס חביב הנשיא".

אבי מרביץ סקופון היסטרי: "בעקבות החיפוש אחר הכינוי האבוד, האם כבוד הנשיא או אחד מנתיניו שם לב כי במכבי יש גם דריקס וגם הנדריקס. או אם תרצו יש דריקס ואין-דריקס. מכאן, השם המומלץ לריצ'ארד הוא "ריצ'י יש דריקס" על מנת להוציא את האלמנטים השליליים משמו. אגב, את שם המשפחה של אלי דריקס צריך להגות עם צירה מתחת ל-ק'. כלומר הוא נקרא DRIKES. זאת אני יודע מידיעה אישית היות והחבר דריקס בצעירותו היה במקביל לעיסוקו בענף הביפ המושמץ (בצדק) גם כדורסלן לא רע בכלל בעל נתונים אתלטיים ראויים ושיתפנו פעולה במדי HBB היא הפועל בני ברק המהוללת של תחילת שנות השמונים (כן, גם אני כבר לא בן 17)".

חגי: "מאניבול". זה הכינוי שלי להנדריקס. כי הנדריקס תמיד עושה על המגרש את הפעולות המנצחות. כינוי אחר שאני מציע הוא "האורקל". למי שלא יודע לקרוא ויקיפדיה, זהו המקדש ביוון העתיקה שבו באו בני העם לשמוע את דבר האל. מעתה, בכל פעם שמכבי תהיה במשבר כזה או אחר בזמן משחק, יצעקו האוהדים בשמו של "האורקל" על מנת שייתן פתרון מהיר ויביא לעם ישראל את הגאולה".

אמנון: "החלטתי ללכת על שירים של הנדריקס, והמועמד הבולט, תרתי משמע, קפץ לראש מיד:

the watchtower

(קיצורו של השיר המופלא all along the watchtower), יען כי הנו מגדל שמירה.

אם הכינוי הזה מסובך מדי, הייתי הולך על ג'יימי, מאחר ויש כאן כפילות גאונית - גם שיבוש של ג'ימי על שם הנדריקס, וגם ג'יימי על שם ארנולד".

עמי חוזר ומסיים: "אז ככה, יש עוד כמה כינויים להנדריקס במעלה השרוול אז נצא לדרך: סיקרט סרוויס – יעני השירות החשאי, כי האיש עושה עבודה שחורה בשקט-בשקט ומכל וכל.

טייקאווי – כי האיש לא מזמין כלום הוא בא ולוקח כל מה שנותנים לו ועוד קצת.

די מאסטר אקס – ביחס לתרומתו ההגנתית.

דה אקס מאשין – האיש מכונה בשני צידי המגרש.

המנטרל – ביחס לתרומתו ההגנתית.

חבר הפרלמנט – כי לא מפחד הוא להתלכלך כמו פוליטיקאי

המחולל – ביחס ליכולתו לחולל שינוי במשחק.

ריצ'י השור – ביחס לשמו ריצ'ארד שמשמעותו הוא כוח חזק וקשה, יעני עוצמתי".

ועכשיו, אחרי שכל הכינויים שהוצעו מוצגים כאן, ואפילו למדנו מה מקור המלה שמנדריקס ואיך צריך להגות את שמו של דריקס, הנה הטופ 11 (למה 11? ככה) על פי בחירת נשיא הסיפרה, שממנו ייצא בתוך זמן לא רב הכינוי הרשמי של החבוב בכדורסלע-האתר. הסדר אינו מחייב.

טייקאוויי, ריצ'אאוט, ג'יימי, לה פלומבה, הנדברקס, חבר הפרלמנט, the watchtower, ריצ'רד לב הארי, הנדימן, סיקרט סרוויס, דוקטור האקסטבל.

שלומות ונצורות בשלב זה.


 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 09/12/2021
 
  נרימה כוסית לזכר 
מארי פרדריקסון
 
 
לכבוד פתיחת עונת המכללות 2021/22: הו הא מי זה בא, המאמן הבא....
 
 
באיזו קבוצה ישראלית שיחק, ומי היה המאמן? ...
 
 
עמוד דום. איתמר מרזל, מגדולי רכזי ישראל, זוכה לערך משלו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up