נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשמית, סופית וחד משמעית: ריצ'אאוט הנדריקס, רו"ח ד. שמיר
שני כינויים חדשים נכנסים ישירות למאגר הכינויים והסלענג של כדורסלע-האתר, אחרי שהתברברו יותר מדי זמן באייטמונים באופן לא ממוסד.
27/2/2012    
 

ריצ'אאוט הנדריקס

דיון שלם התנהל בכדורסלע-האתר וכדורסלע-הפייסבוק באשר לשאלת הכינוי שיודבק לריצ'רד הנדריקס ממכבי תל אביב. ברוב המכריע של המקרים בעבר קבעה נשיאות הסיפרה את הכינויים על דעת עצמה ומבלי להיוועץ בעם. הפעם, לשם שינוי, אולי לשם הריענון ואולי מתוך סקרנות, הוחלט לשמוע את קול העם.

והעם לא אכזב, כשהוא משגר עשרות הצעות מעניינות יותר ומעניינות פחות, ככינויים אפשריים להנדריקס. לאחר ניפוי שרדה רשימה מצומצמת בלבד, שמתוכה בחר נשיא הסיפרה את הכינוי ריצ'אאוט. ריצ'אאוט הנדריקס.

על שום מה ולמה ריצ'אאוט? ומדוע הנדריקס הוא זה שזכה בכינוי ולא אחר?

ובכן כי כן היה אומר על כך ד. דבורין לו היה נשאל, הנדריקס הרשים מאוד בעונת 2011/12. זו היתה העונה שבה התקדם מאוד, קנה לעצמו מקום של קבע ובשלב מסוים תפס גם את עמדת הסנטר בחמישייה הראשונה במקום בעל כינוי אחר, סחור-סחור סחורצאניטיס.

לא יכולנו להתעלם מאופיו הנוח, מסגנונו הקבוצתי לעילא, מהיכולת ההגנתית המצוינת וגם, ברוב המקרים, מאחוזי הקליעה הטובים שלו והיעילות הרבה שהציג על המגרש. ידו בכל ויד כל בו. הוא תמיד נחלץ לטובת הכלל, תמיד מגיש עזרה לאחרים, תמיד שם לתקן ולסייע. מושיט יד. ומכאן שמו: ריצ'אאוט, שמזכיר מאוד את שמו המקורי, ריצ'ארד.

נשא חן בעינינו מאוד החבר הנדריקס, והוחלט לפרגן לו כינוי מתוצרת כדורסלע-האתר. כינוי זה ילווה אותו שנים רבות גם אחרי שיפרוש מהמשחק. אחת לשנה נרימה כוסית לחייו שם למעלה בפינה השמאלית, עת שמו של הנדריקס ירצד במגוון צבעים שונים.

רו"ח ד. שמיר

דן שמיר חביב עלינו זה מכבר. והאמת, הוא חביב עלינו, כאן בכדורסלע-האתר, כפרשן כדורסל לא פחות מאשר כמאמן. כמאמן? לא ממש ענייננו אם מעביר לאיזורית או מחזיר לאישית. אהבנו בעיקר את ה"א-רייט?" שהיפנה לשחקניו בפסקי הזמן עוד בימי הפועל ירושלים והרו"ח, כנראה, קלט כי מסתלבטים עליו ולימים החליף זאת ב"אוקיי" ישראלי-לבנטיני סביר לגמרי ודי חסר מבטא.

חוץ מזה, מאמן בכיר הינו. ומוצלח. וגם יודע כתוב. אחת לתקופה מתפנה הרו"ח מעיסוקיו ומרביץ אייטמון לכדורסלע-האתר במחווה ג'נטלמנית נאה כרפאל. והעם אוהב זאת בהחלט ומרביץ דברי הלל ושבח לכיוונו. ככל הנראה, נאמר זאת בזהירות, האיש מחבב אותנו. יש אומרים כי אף המליץ באחת ההזדמנויות בשידור חי בגל"צ על כדורסלע-האתר לאלי ישראלי וציבור המאזינים. נתן מלים חמות, נתן. נעריכו על כך.

וכפרשן? איי איי איי, תענוג גדול. מפעם לפעם מזמינים אותו לפרשן איזו חרטאבונה אירופית עולצת דוגמת קאחה לבוראל ויטוריה נגד איזו קאנטו מזדמנת. יושב שם הרו"ח באולפן, מאחורי הקלעים, ומתחיל להרביץ תורה בענייני היי פיק אנד רול בלשון יבשושית במיוחד ובקולו המונוטוני. לא ברורה עמדתכם אבל אנו, בנשיאות ובדירקטוריון גם יחד, נהנים עד מאוד מפרשנות יבשושית-מונוטונית-מחכימה זו.

עת התארח הרו"ח בתוכנית אחד על אחד עם רבי פנחס הגרשוני באחת ההזדמנויות, למדנו עוד על האיש ועל סיפוריו המעניינים. אין ספק וספק אין כי מרואיין מעניין הוא וגם פרשן טוב. גם מאמן מוצלח ביותר, כן? אבל כאמור, מה לנו ולבוקס אנד וואן ומצ' אפ זון? הרי ללכת לקורס מאמנים התעצלנו מאז ומעולם. תנו לנו את הרו"ח כפרשן המרכזי של ליגת קזינו, ולא נזוז מהטלוויזיה. מלה-מלה. ברם אולם ואף על פי כן, האיש מתעקש לאמן. נו, טוב.

רגע, אז מכל זה, למה בעצם רו"ח? ולמה ד. ולא דן? אל תצפו להסבר מעמיק מדי: סתם דאחקה לא מאוד מוצלחת שנקלטה איכשהו. הוחלט שהוא רו"ח וזהו, על פי חזותו המשרדית-משהו, דמות האיש הרגיל לגמרי, פקיד הבנק, או רואה החשבון, וחולצותיו המעומלנות דרך קבע. ובקיצור, ד. ממשרד רואי חשבון ד. שמיר ושות'. או משהו כזה.

אחת לשנה נרימה כוסית לחייו ביום הולדתו בכבוד רב.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 20/04/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
אלברטו הררוס
 
  נרימה כוסית לחיי 
ילנה מקסימוביץ'
 
 
אבל כבד
 
 
מי החבוב? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up