נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סובב חומות יריחו
והפעם על שולחן הניתוחים הסנטר של הפועל ת"א, מבלי להותיר בו צלקות משמעותיות מדי יען כי בעיצומו של הפלייאוף הינו, וגם הפיינל פור בלקנית בפתח.
18/4/2012    
 

קודם כל, בואו נדבר על זה: החבוב של הפועל ת"א נולד בדיוק בתאריך הלידה שלי, 11 באפריל, רק עשרים שנה מאוחר יותר. עשרים שנה בדיוק. החודש הוא היה בן 24. איך, איך הגעתי ל-44? מתי זה קרה?

ראשו בשמיים, הוא נראה גבוה יותר מה-2.04 שלו. כשהוא מתרוצץ במגרשי ליגת קזינו 2 רוב השחקנים ששומרים עליו נראים נמוכים בהרבה, גם אם ההבדל הוא סנטימטר או שניים בלבד לטובתו. יש בו משהו מאוד ארוך ומאוד גבוה, הוא קצת גמלוני אבל מפתיע בכל פעם בתנועות ארוכות שמביאות אותו בעזרת כדרור אחד עמוק לכיוון החישוק.

טוב להפועל ת"א לשמור אותו מעורב. הוא סיים את העונה עם 62% מהשדה ו-16 נקודות בממוצע למשחק, שיפור לעומת העונה האחרונה שלו בקנזס סטייט אז דייק ב-53% אחוז ובהשוואה לשנה אחת לפניה אותה סיים עם 56%. מן הסתם, ההגנות בהן נתקל בכדורסל המכללות היו טובות מאלה שמולן הוא משחק כאן. ובכל זאת, 62% זה נאה כרפאל ויפה כהלל. אגב, 62% הוא גם הנתון העונתי שלו מקו העונשין. עדיף לשלוח אותו לקו, אבל הוא לא פראייר ויודע לנוע בלי כדור כדי להספיק ולהשחיל עוד דאנק לפני שההגנה מסתדרת.

יש כמה דברים שאפשר לעשות מולו הגנתית כדי להוציא ממנו משהו מהעוקץ. ריישית כל, כמו שנהגה לומר סבתי מרים עליה השלום, שפיייייי קיבינימט עוד שנה ימלא עשור לפטירתה, כדאי מאוד לעשות כל מאמץ להרחיק אותו מהחישוק. להיות קרוב, לשחק אגרסיבי, לשים גוף ובעיקר למנוע ממנו לכדרר. הכדרור קריטי עבורו, והוא בדרך כלל מוריד כדור לרצפה מרגע קבלת הכדור כדי לפתוח בצעד וחצי ארוך סובב-חומות-יריחו ולהגיע למצב זריקה. ברגע שסוגרים לו את הכדרור, או מאיימים עליו בדאבל אפ עם עזרה מהירה של שחקן נמוך, הוא נתקע ברוב הפעמים. איחרת בחצי שניה – הלך עליך. זה סל, או גרוע מזה, סל ופאול.

סגרתם לו את הכדרור ואת צד שמאל, עשיתם חצי עבודה. הוא יודע למסור ויוציא כדור, אבל במשחק בין גבוהים הוא בדרך כלל זה שמקבל כדור ולא זה שמוסר. ואם יוציא לקלעים, יו נואו, זה רווח נקי להגנה שהרי הפועל ת"א לא משהו בקליעה מבחוץ ועדיף שהגארדים יזרקו מבחוץ על פני זריקה שלו לשתיים, כן?


קורי קאר מתפעל אותו מצוין במשחק המעבר וגם מתן נאור, בהתקפה העומדת, הוא אחד המוסרים היותר טובים שהפועל ת"א מציעה בכל הקשור לדחיפת כדור פנימה. חלק גדול מהנקודות שהסנטר של הפועל ת"א משיג הן קלות יחסית ומגיעות תוך מציאת פרצה באזורית – הגנה שרוב הקבוצות בוחרות בה כשהן מתמודדות נגד הפועל ת"א. בכלל, הסלים שלו חשובים מאוד לקבוצה. הם מושגים באחת משתי דרכים: או בקלות, או תוך הפגנת עליונות בגובה ובאתלטיות, ומשאירים את היריבות מתוסכלות. רק אחוז קטן יחסית של הנקודות שלו באות אחרי מאמץ יוצא דופן (לא כולל כאלה שמגיעות מקו העונשין אחרי עבירות, כן?)

להגנות, הרי טיפ נוסף: הדברים האלה אמנם לא ודאיים, אבל הוא נראה לי כמו בחור קצת רגיש ודי אמוציונאלי. לדעתי, הוא גם בוסרי עדיין ויש לו טווח שיפור די גדול לפניו. נכון לעכשיו, טקטיקה לא רעה בכלל היא לדבר איתו תוך כדי משחק, להיכנס לו לראש, לנסות ולערער לו את הביטחון ובעיקר לבחון אותו בהגנה, לגרום לו להיות טרוד בה ולמלא אותו בעבירות. לא צריך לחשוש – החבוב אמנם חוסם מצוין, אבל מי שיודע להשתמש בטקטיקת הטעיות והקפצות מיומנת יופתע לגלות שאפשר לעשות לסנטר לו
בית ספר בתחום הזה.

יש לי הרבה מלים טובות לומר עליו. הוא בלי ספק השוס האמיתי של הפועל ת"א בעונה הזו. פורוורד/סנטר שמאלי, עם קליעה סבירה מחצי מרחק, אבל העדפה ברורה ללכת פנימה לפחות כאן, בליגה הזו, וזה מתבקש. הוא בפירוש בחירה מעניינת של ארז אדלשטיין רייט אאוט אוף קולג' באסקטבול, אבל אני עדיין חושב שלטווח הקצר, למשימת העלייה הספציפית, הקבוצה היתה צריכה למצוא את המזומנים החסרים ולהשאיר את אדריאן יוטר גם לעונה הזו ולא לוותר עליו. נכון להיום יוטר עדיף, לדעתי, אם כי הזמן יכול להפוך את יחסי הכוחות בין השניים. היו לו כל מיני בעיות משמעת ועבירות על קוד ההתנהגות של קנזס סטייט בעונתו האחרונה, והוא הושעה למספר משחקים, אבל כל זה מאחוריו. עם הכוונה נכונה בהמשך הדרך, ואם הפועל ת"א תעלה לליגת העל, הוא יוכל להיות שחקן משמעותי גם שם.

(הצילומים מתוך האתר 'ספסל'. ולאלו שטרם קלטו איך זה עובד פה: חיבור האותיות המודגשות נותן את שמו של השחקן).

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 27/05/2020
 
  נרימה כוסית לחיי 
הארון ארדנאי
 
  נרימה כוסית לזכר 
מרגו דידק
 
 
מה עם שמירת מרחק מהשופט, חג'ג'? ...
 
 
מי האיש? ...
 
 
אריאל פורת עם בנו גור. שניהם בעלי ערכים ב'זה א-ב של כדור...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up