נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנבחרת חוזרת, אז סטטל'ה גם
אני, לעומת זאת, לגמרי בראש של אליהו, כספי והלפרין. כשהם יתחילו - אתייצב. בינתיים מחכה פה פאזל להרכבה ותומרינגו סטאר לא נותן מנוח. חופש או לא חופש?
22/7/2012    
 

מספרים המספרים ומדווחים המדווחים שנבחרת ישראל מתאמנת ואפילו – שומו שמיים – ממש שיחקה שלושה משחקים עד עכשיו. זה יפה ומכובד, לא נכחיש זאת.

אני גם יכול לספר במידה לא מועטה של בושה, שראיתי מספר דקות מהמשחק נגד אוקראינה וחלקים ניכרים מהמשחק נגד רומניה. כמה ניכרים? לא יודע לומר. נמנמתי.

כלומר, זה היה כל כך מזמין. יום חם מאוד, רעיית הנשיא נסעה עם תומרינגו סטאר ושני הגדולים – וואלה לא זוכר איפה הם היו. וגם אם היו, כבר לא מפריעים. גדולים, נו, עסוקים בענייניהם.

נמרחתי בהנאה גדולה על המיטה מול הטלוויזיה והמזגן החדש עבד בשקט, שקט, שקט מופתי. הזדמנות נדירה לראות משחק בלי הפרעות בשעה מוקדמת ונוחה. ואז שמעתי את שלח מדבר ומנתח ואת גיל ברק מדבר ומסביר ומפה לשם פתאום היתה מחצית. אחר כך, כעבור עוד כמה-זה-היה, הסתיים המשחק.

ככה שאם לומר את האמת אני עדיין לא לגמרי בענייני הנבחרת, אבל אם לכספי, אליהו והלפרין מותר לאחר, יש יסוד סביר להניח שגם לי.

כך או אחרת, אחרת או כך, ענייני סטטל'ה מעודכנים לאחר שלושה משחקי הכנה באוקראינה ולפני טורניר ההכנה הבא. והנה כמה קטנות ונצורות שאפשר להגג בהן.

עידו קוז'יקרו. בעוד אתם נאלצים לפתור מיהו קיר הבטון בחידת 'ונשאלת השאלה' (אין אף פתרון מדויק בשלב ה-ק-ל-ד-ת מ-ל-ה ז-ו), קיר הבטון המקומי חזר לנבחרת והוא בן 34 וחצי. קשיש למדי, נתקשה להסתיר זאת. נעריכו ונכבדו על כך.

הסיפור של קוז'יקרו מבחינת טור הנקודות לא יכול להיות סנסציוני מדי, עושה רושם. יש לו עוד 120 נקודות בערך כדי לעבור את עודד קטש ולהגיע למקום ה-26, אבל לעבור את קטש, שפרש בגיל צעיר בגלל פציעה, זו כבר מזמן לא חוכמה גדולה. רבים וטובים ועוד יותר טובים עברו אותו ועוד יעברו.

אני גם חושב שלא מדובר פה בלהשתחל ל-25 הגדולים של נבחרת ישראל בכל הזמנים (על חשבון בארי ליבוביץ' שמדורג שם כרגע). זה יהיה כבוד גדול כמובן, אבל ספק אם יקרה. וגם אם יקרה, לא ממש יחזיק. וזאת למה? יען כי גיא פניני מדורג מיד אחרי קוז'יקרו וצפוי לעבור אותו במוקדם או במאוחר. כנראה במוקדם.

הסיפור של עידו, לפיכך, יתמקד בעיקר בתחום ההופעות הבינלאומיות. שם יש לו הרבה יותר מה למכור כרגע, ויש גם סיכוי מצוין שישתלב גבוה יותר בדברי הימים של נבחרת ישראל.

למעשה, כבר עכשיו הוא יושב טוב מאוד עם 130 הופעות. יש רק עשרה שחקנים ששיחקו יותר פעמים בנבחרת ישראל מאשר קוז'יקרו, ואם לא ייפצע הוא יעבור ארבעה מהם בקיץ הזה: אביגדור מוסקוביץ', עפר פליישר, איתמר מרזל ותומר שטיינהאור.

אם נחיה גם נראה, ובטח שנעדכן.

אלכס טיוס. אם זו לא היתה נבחרת אפשר היה בקלות לזמרר פה את "בא לשכונה בחור חדש", אבל לא נרצה להשוות את נבחרתנו הגאה לשכונה, כן?

טיוס קלע 37 נקודות בשלושה משחקים ונבחר גם למצטיין בטורניר באוקראינה. וזה נאה.

אלכס טיוס

שאלתם את עצמכם פעם מה ערכן של 37 נקודות במעלה רשימת קלעי כל הזמנים של הנבחרת? לאן מביאות הנקודות האלו את טיוס בדירוג?

181 שחקנים שיחקו בנבחרת ישראל עד היום. 37 נקודות, 13 נקודה כמה שזה יוצא, הביאו את טיוס למקום ה-129 ברשימה. בין השחקנים שהוא חלף על פניהם ישנם כמה וכמה (וכמה!) שצברו למעלה מ-20 הופעות בינלאומיות ולא הגיעו ל-37 נקודות. כאלה הם החיים.

ליאור אליהו. החבוב שיחק עם מינסוטה בליגת הקיץ בלאס וגאס, ויכול היה בקלות להגיע ל-1000 נקודות בתום שלושה משחקי ההכנה באוקראינה לו היה נמצא שם. ובכל זאת, שום דבר לא יברח והרף ייפול בכל מקרה בקרוב. לאליהו יש 971 נקודות ו-12 נקודות בממוצע למשחק. לא בדקתי אבל נדמה לי, על אף שאינני אביב לביא, שזהו הממוצע הטוב ביותר מבין כל השחקנים הפעילים.

כבר עכשיו הוא מדורג במקום ה-15 בכל הזמנים ובקרוב הוא יעבור על פני שני גדולי תורה, עופר אשד ז"ל ותני כהן מינץ יבדל"א. גם תומר שטיינהאור בסכנה מוחשית עם 1,100 נקודות במקום ה-12.

יותם הלפרין. בן 28 וחצי, יופי של גיל לעשות צעדים חשובים. למשל, להיכנס לחמישייה הראשונה של כל הזמנים בין קלעי הנבחרת. זה יקרה הקיץ כאשר להלפרין 43 נקודות פחות מאשר ליניב גרין שעומד במקום החמישי ו-1,317 נקודות בסך הכל.

לא בדיוק ברור מה ומי לגבי גרין הקיץ, אבל יעשה מה שיעשה הלפרין יעבור אותו בסיום הקמפיין ויתייצב במקום החמישי. גרין כבר לא יוכל להדביק אותו. גם לא טל בורשטיין שסיים את חלקו אחרי הרבה מאוד שנים יפות.

עד לאן יכול הלפרין להגיע? בסופו של דבר, אם יתמיד, הוא יעבור את נדב הנפלד הרביעי ובעז ינאי השלישי שמקדימים אותו בסדרי גודל של 250 ו-380 נקודות בהתאמה. שם הוא ייעצר, כי למיקי ברקוביץ' במקום השני יש פי שניים נקודות ממנו כרגע, ויותר מזה. עדיין, זה לא רע להיות שלישי בין קלעי נבחרת ישראל בכל הזמנים. ממש לא רע.

רציתי להמשיך, אבל תומרינגו סטאר דורש תשומת לב כאן ועכשיו והלפרין לא מעניין אותו כהוא זה, אם לומר את האמת.

חופש גדול או לא חופש גדול? פאזל של אופנוע על הפרק. לפחות נרגע קצת כל העניין של באז לייטייר בתקופה האחרונה. כבר הישג.

שלומות ונצורות בשלב זה, ואם נחיה ודאי יתפרסמו סטטל'ה נוספים לאורך הקיץ.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up