נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עין ליותם צופיה
בנקודה השביעית שיותם הלפרין יקלע בסלובקיה דעו כי נפל דבר בישראל: הקפטן ייכנס לחמישיית קלעי כל הזמנים של הנבחרת על חשבון יניב גרין שייפלט, ולא יחזור.
23/8/2012    
 

ובכל זאת, בניגוד גמור לאייטמון הקודם, הנה עוד אייטמון לגבי נבחרת ישראל לפני המשחק הגד סלובקיה. כי משהו עומד לקרות פה כנראה ותרשמו את התאריך הזה: 24 באוגוסט 2012, יותם הלפרין עובר, כנראה, את יניב גרין ברשימת הקלעים של נבחרת ישראל בכל הזמנים, דוחק אותו למקום השישי ותופס את החמישי במקומו.

אכן כי כן, היה אומר על זה ד. דבורין לו היה נשאל, רגע היסטורי: יותם הלפרין נכנס לחמישיית קלעי כל הזמנים של הנבחרת והוא מדורג אחרי ג'מצ'י, ברקוביץ', ינאי והנפלד.

כאמור, אם יגיע לשבע נקודות מחר. כל נקודה מעבר לזה היא בונוס, כזו שתרחיק אותו ותמנע מיניב גרין לשוב לחמישייה גם אם יחזור פתאום לשחק בנבחרת בקיץ הבא, נניח.

גרין, אגב, עשה את מה שעשה ב-157 הופעות. הלפרין נזקק ל-131 משחקים. ככה זה כשאתה גם שחקן עם אוריינטציה התקפית יותר וגם נהנה מזריקות שמעניקות שלוש נקודות.

מה עוד חדש בנבחרת בהקשרי סטטל'ה?

אחרי שחצה את גבול 1000 הנקודות בטורניר ההכנה בראשל"צ וסביבותיה, והספיק לחלוף מאז על פני עופר אשד ז"ל, ליאור אליהו עשוי לחלוף על פני שני אייקונים נוספים: תנחום כהן-מינץ ואחר כך גם תומר שטיינהאור. הסיכוי? ריאלי לחלוטין בהתחשב בכך שנותרו עוד שבעה משחקים והפערים בינו לבין כהן-מינץ עומדים על כ-30 נקודות, ובינו לבין שטיינהאור על כ-55. זה יעמיד אותו במקום ה-12 ברשימה.

בהנחה שהדברים ייצאו לפועל תעלה שאלה נוספת: האם אליהו יכול להספיק ולנצל את הקיץ הזה גם כדי לעבור את מאירק'ה רב הרושם, המדורג במקום ה-11. הפערים ביניהם עומדים על כ-80 נקודות וזה אומר למעלה מ-11 נקודות למשחק מעכשיו ועד לסיום. אני אלך על "לא" כתשובה, אבל בקיץ הבא גם טפירו יאמר שלום למיקום המכובד שלו וינשור שלב אחד לאחור.

יאאא אולוהייים, איזה מתח שם בצמרת, לעומת שעמום המחץ של המשחק באיסלנד.

ליאור אליהו

ענייני נבחרת נוספים? ובכן כי כן, הנה כמה:

שתי נקודות בסלובקיה יביאו את עידו קוז'יקרו ל-700 נקודות בקריירה בנבחרת ישראל, אבל לא יעלו אותו שלב. הוא נתקע במקום ה-28, ממש מאחורי הגב של גיא פניני ובהערכה לא מסוכנת מדי כבר לא יזכה לעבור אותו מחדש. פניני, מבחינתו, ממשיך לצעוד עקב בצד אגודל עד למטרה שכל ילד חלם עליה פעם: לקלוע יותר נקודות מעודד קטש שמדורג 26.

רק כדי להבין איזה סקורר היה קטש, הנה הנתון הבא: עודד, שמקדים את פניני בכמה עשרות נקודות כרגע, הגיע למספר שהגיע ב-56 הופעות בלבד. פניני ירשום בסלובקיה את ההופעה ה-97 שלו ועדיין לא הגיע למספר הנקודות של קטש. חזק, אה?

ואגב, פניני מתקרב ל-100? מתי הוא הספיק? בן כמה הוא בכלל? ולחשוב לאיזה מקום ברשימה היה מגיע קטש אם היה ממצה את מלוא הקריירה שלו ולא נפצע בעיצומה.

תשובת יו"ר הדירקטוריון לעצמו: פניני יהיה בן 29 בעוד ב-4 בספטמבר. וואלאק, 100 הופעות. לא צחוק. הוא יהיה השחקן ה-19 שרשם לפחות 100 הופעות במדי נבחרת ישראל.

הלאה, אל רביב לימונד, שקלע 17 נקודות באיסלנד ורשם בכך שיא קריירה בנבחרת. אם 17 הוא השיא, מה הממוצע שלו? 8? 4? 11? הבה נגילה ונראה: ובכן, 4.1 במשחק. פספוס, אה?

ואיפה עומרי כספי, איפה? היה שואל כעת שליימ'ה לו רק היה מתבקש, אבל נעדיף שלא. כספי על סף כניסה אל 45 הגדולים, ועד סיום הטורניר הוא יגיע אל ה-35 הראשונים בדברי הימים של נבחרת ישראל. מקום 35 שווה סדר כרגע גודל של 500 נקודות בקריירה, לכספי יש כמה עשרות פחות. הוא ישיג את הפער בשבעה המשחקים שנותרו.

ממממ, וזהו, זהו בעצם.

שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up