נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שש לפני עשר
ליאור אליליהו צריך שש נקודות בבלגרד כדי לסגור טורניר נאה כרפאל, לעבור את טל בורשטיין ולסיים את הקיץ בתוך עשיריית קלעי הנבחרת הגדולים בכל הזמנים.
10/9/2012    
 

שש נקודות בלבד, זה כל מה שליאור אליהו צריך כדי לעבור את טל בורשטיין, להוציא אותו מהעשירייה הראשונה של קלעי נבחרת ישראל בכל הזמנים, ולהשתלב שם במקומו.

זה אמור לקרות מחר נגד סרביה. אין סיבה שלא.

עם 16.9 נקודות בממוצע במוקדמות אליפות אירופה ו-8 כמספר הנמוך ביותר למשחק אחד בטור הנקודות עד עכשיו, זה יקרה.

אליהו, המכונה כאן אליליהו, חלף בדירוג לאורך הטורניר על פני עופר אשד ז"ל, תני כהן-מינץ, תומר שטיינהאור, מאירק'ה טפ-הירו רב הרושם ומחר, אלא אם תהיה הפתעה, ידלג גם מעל טל בורשטיין.

"ליאור, אתה האליליהו שלי"

וכל אחד כזה שנסוג שלב לאחור כבר לא חוזר.

החוליה החלשה כרגע בטופ 5 הוא נדב הנפלד, היונה המפוארת, עם מספיק נקודות כדי לשבת במקום הרביעי, אבל ממוצע שמסגיר שסקורר גדול הוא אף פעם לא היה. יש לו רק 9.8 נקודות במשחק במדי הנבחרת ואיך לומר זאת בעדינות: נראה לי שטופ 5 של נבחרת לאומית לא יכול להרשות לעצמו שמות שאין להם אפילו דאבל-פיגרס בממוצע.

בסופוקליס של דבר, ולא בעוד הרבה זמן, היונה ייפלט מהחמישייה

טופ 5 של כל הזמנים אמור לכלול שחקנים כמו ג'מצ'י וברקוביץ' שמובילים את הרשימה בלאו הכי, ושחקנים כמו אליליהו ועומרי כספי (19.4 בטורניר, רק בן 24 ועוד דרך ארוכה לפניו).

מעמדו של בוזי ינאי, שיושב במקום השלישי, מעורער למדי ותלוי לחלוטין ביותם הלפרין שמדורג עכשיו חמישי. הפער כרגע הוא 300 נקודות בערך ויותם נחלש בקצב שלו, אבל גם אם ישחק בקצב הנוכחי ויתמיד שלוש עונות, הוא יוריד את ינאי שלב. אם ישחק טוב יותר והלפרין ייקח חלק בכל משחקי ההכנה, ייתכן שיספיקו שני קיצים.

ואז יגיע אליהו וידחק את בוזי אל מחוץ לחמישייה, כדי ליצור חמישה שחקנים עם דאבל-פיגרס בנקודות כממוצע קריירה. בתנאי שהלפרין לא יתנקנק: כרגע הוא על 10.3 בלבד. גבולי מדי, אם כי ודאי עדיף על ה-8.7 נקודות של יניב גרין שישב תקופה מסוימת במקום החמישי בעיקר בזכות התמדה, ותק ומצבור הופעות מרשים מאוד (157).

כך או אחרת, אחרת או כך, הלפרין יכול להיות רגוע בחמישייה הראשונה להרבה מאוד זמן. בהנחה ריאלית שאליליהו וכספי ישלימו עם מיקי ודורון רביעיה ראשונה בבוא הזמן, אין מי שיפיל את הלפרין למטה. פשוט אין.

חותר למטרה: מקומות 4-3 בטבלת קלעי כל הזמנים של הנבחרת, קרוב לוודאי, אם יתמיד

הסיכוי היחיד נכון להיום הוא אלכס טיוס, אם ישחק הרבה שנים בנבחרת. ומתאזרחים, כידוע, מוצאים את הדרך להיחלץ מהייצוג במוקדם או במאוחר. גם אם יגיע לעוד שניים-שלושה קיצים, לא זה מה שיביא אותו לפסגות שהלפרין נמצא בהן. הוא יצטרך תשעה-עשרה קיצים בקצב צבירת הנקודות הנוכחי שלו, כדי להגיע למספרים שהלפרין יסיים איתם את הקריירה.

שננו אם כן, רבותיי וגבירותיי (אני יודע שגם אתן כאן לפעמים): ג'מצ'י, ברקוביץ', אליליהו, כספי, הלפרין (לעומת ג'מצ'י, ברקוביץ', ינאי, הנפלד, הלפרין כרגע). בהנחה שהפעילים יהיו בריאים וכשירים, זו תהיה החמישייה המובילה של קלעי הנבחרת אי-פעם, והיא תחזיק לא מעט זמן, כנראה.

ובינתיים, היידה ליאור אליליהו, היידה, היידה, היידה, 6 נקודת נאות כרפאל מחר בבלגרד ומקום בעשיריית כל הזמנים כבר מחר.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up