נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בייבי גורילה, בייבי
רבים מבני העם זיהו את דריל דאוקינס, מנתץ הסלים לשעבר, שעמד במרכז החידה המצולמת בשבוע שעבר. יש זוכה, יש פיתרון מלא ויש גם חידה חדשה. היידה ובהצלחה.
2/12/2012    
 

דריל דאוקינס, הוא-הוא בייבי גורילה המיתולוגי, היה האיש שהתבקשתם לזהות בחידה האחרונה של 'ונשאלת השאלה', שעמדה כאן לאורך השבוע שעבר.

רבים מבני העם פתרו, זיהו ושלחו תשובות. כך יאה וכך נאה.

כרפאל.

לפחות.

איכשהו, הכינוי הזה תמיד תפס אותי. בייבי גורילה. כינוי זכור. אטרקטיבי, מצית את הדמיון.

הייתי מרביץ פה איזה צילום של גורילה, אם לא הייתי חושש לחטוף שוב קנס של אלפי שקלים כמו אז, באותו יום נמהר ומיותר. שערורייה.

משקל הגורילה, מספרים המספרים ומדווחים המדווחים, מגיע ל-200 קילוגרמים וגובהה מעל 1.60 מ' לזכרים. דריל דאוקינס הזכיר לרבים, כנראה, את מידות האלה, אי כי במהופך: נסו יותר 200 סנטימטרים ו-160 קילו. נניח.

קצת יותר מדויק? דאוקינס הוא משהו כמו 2.10 ו-120 קילו.

נבחר חמישי בדראפט 1975 בידי פילדלפיה וניהל קריירת משחק בת 25 שנים ב-NBA ובאירופה. שיחק הרבה שנים בפילדלפיה וניו ג'רזי ועוד קצת בדטרויט ויוטה, לפני שעבר לאיטליה (טורינו, מילאנו, פורלי) ועוד קצת בליגות חצי מקצועיות. אפילו בהארלם גלובטרוטרס עבר.

נתלה על טבעות, שבר לוחות סלים והיה ידוע בדאנקים האימתניים שלו. הרביץ גם גגל'ך לרוב. פעם הוא היה אפילו מועמד למכבי ת"א, אומרים האומרים, אי-שם בתחילת התשעים, כששיחק בפורלי, ובסופו של דבר הועדף על פני ראדיסב צ'ורצ'יץ'.

בקיצור, זה האיש. ואחר כך הוא גם אימן קצת, כמו שאפשר לראות בצילום. שוב, ליגות קטנות כאלה, יו נואו, ברחבי ארצות הברית. אולי גם איזה קולג' או משהו.

האיש סיים את קריירת ה-NBA שלו עם 12 נקודות ו-6 ריבאונדים, וכמעט גגל'ה וחצי במשחק. נאה.

מי ומי בין הפותרים?

גיא נחומי, עידו אשד, שי פיין, שגיא רפאל, איתמר רייצס, חגי סלע, דני סמיד, עמוס וקסמן, רועי יגר, שחר הרמלין, מנחם וקסלר, עודד פאר, חגי זינגר, רן בורוכוב-סוקולוב (רב"ס, למי שהצטרף אלינו זה עתה), עמי פינקל, יקי צ'שלר, רון פרידריך, ירין נגרי, אביגדור עינת, יניב מלחי, משה שוורדי, יניב דולב, איתי קדם, עומר בלכר, רון ערמון, רועי גורן, אודי כהנים, שלומי טויזר, חגי אברמסון, ליאור בלי שם משפחה, ירון רוטנברג, אמיר בינו חסר התקדים, ודי גרינפלד ואוהד רון.

ויש רק שתי טעויות, אגב: מישהו הלך על בילי תומפסון, ואחר העריך שמדובר באולסי פרי. ניסו ונפלו.

כותב אחד הפותרים: "שבוע לאחר שהתבשרנו בשמחה רבה על לידתן של שתי בייבי גורילות לאבא לוקאס - הגורילה מהספארי ברמת גן, מפציעה לה תמונה של בייבי גורילה אמיתית מהלשכה הנשיאותית מאותה העיר ממש - דאריל דאוקינס!

"האיש היה אימת יצרני הסלים כששבר פעמיים את הסל, פעם רק את הלוח ופעם הגדיל לעשות וגם לקח איתו את הטבעת למזכרת. בנוסף לקינג קונג האנושי היתה יכולת ניתור מרשימה, יד רכה ומגנט בידיים לתפיסת הריבאונדים.

"אגב, הכינוי שהודבק לו אי אז בימים היה מתוק במיוחד: "thunder chocolate" - אותו קיבל מהזמר המחונן סטיבי וונדר, שלא נאמר שנתן לו את הכינוי "על עיוור" וכמובן שלא נספר בדיחות סטיבי וונדר נדושות.

"הקשר לדארן סנדרלין שמופיע בצילום: האחרון היה עוזר מאמן של דאוקינס ואף אמר עליו ששימש עבורו כדמות אב, מה שיכול להסביר את התמונה בה נראה שחקן העבר המהולל נותן טיפים לעלם הצעיר".

העברתי את כל הפתרונות לידיו של ראנ-דנ-דינו ראדג'ה, סוג של הבייבי של הבייבי של הגורילה, וכעבור זמן קצר העביר לנשיאות את שמו של הזוכה. אכן כי כן, שמו של הזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

אמיר בינו חסר התקדים! כן, זה חלק משמו, רשום בתעודת הזהות.

שלח לי את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

תודה לכולם על ההשתתפות, חידה חדשה כבר ממתינה לכם. צאו ופצחו אותה פצח היטב בני העם ובנותיו.

שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
שם בבית הקטן, שושנים פורחות בגן, ובשובך הלבן - היונה. ...
 
 
שלישייה באדום - זהו אותם בבקשה. ...
 
 
סילבן לנדסברג מצטרף ל"זה א-ב של כדורסלע". בשעה טובה, חבוב. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up