נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרנדל של קנזס
לגזור ולשמור: האם הפורוורד המשובח של ביל סלף והג'ייהוקס יהפוך עם השנים לסוג של בריאן רנדל? נדמה שכן, ואולי אפילו טוב יותר.
5/2/2015    
 

פתאום אני רואה על המגרש בריאן רנדל. עוד בריאן רנדל, לא זה שמשחק במכבי ת"א. בריאן רנדל אחר. לא שעקבתי אחרי רנדל במכללות, כאשר שיחק באילינוי, ולא שידעתי איך הוא נראה אז ומה היתה יכולתו, אבל זו הפעם השלישית או הרביעית שאני משדר את קנזס בשתי העונות האחרונות. ואני אומר לכם – זה בריאן רנדל. ממש דומה.

רק מה, יש פה ושם כמה הבדלים. למשל, לבריאן רנדל-התעתיק מתפתחת קרחת-פדחת כבר עכשיו והוא אפילו לא סיניור עדיין. אבל הניחו את השטויות בצד, בואו נדבר על הדמיון: שחקן קבוצתי לעילא ולעילא, פורוורד אתלטי וחכם, נוגע בכל דבר, ידיים ארוכות, נמצא בכל מקום. חוש לגגל'ך, חוש לריבאונד, עושה בעיקר דברים שהוא יודע ומינימום-מינימום טעויות.

יש גם דמיון באיכויות מקו העונשין, שניהם לא משהו מהקו, כן? לא רנדל ממכבי תל אביב ולא הרנדל של קנזס. הוא נע לשטחים מתים, לא חושש ממגע, יש לו טווח שלוש ויד טובה יותר משל רנדל מהמרחק הזה. והוא שומר, והוא חוסם, והוא הולך לריבאונד התקפה. והוא לא פוצה פה כל המשחק. מרוכז, ממוקד, יעיל להפליא.

אם צריך להמר, הרנדל של קנזס - שבכלל לא קוראים לו רנדל אבל הגימיק של 'שחקן על השולחן' הוא שלא נוקבים בשמו, אם טרם הבנתם או שכחתם, אלא מחברים את ראשי התיבות של הפסקאות – לא יהיה שחקן NBA. כלומר, אולי יגיע ואולי לא, אבל גם אם כן ספק אם יעמיק שורשים שם. אולי על הרקע של הצלחת בריאן רנדל בליגה הישראלית והעונה גם במסגרת היורוליג, נדמה שהבחור הצעיר מקנזס מתאים יותר לכדורסל האירופי. בשתי העונות האחרונות שלו המספרים דומים מאוד: בערך 13 נקודות וקצת פחות מ-7 ריבאונדים. מספרים טובים יותר משל רנדל, שמעמדו בתקופת הקולג'ים היה נמוך יותר: לא שחקן חמישייה קבוע, לא הגיע ל-10 נקודות בממוצע באף עונה ולא לסביבות 7 ריבאונדים. ובכל זאת, נדמה הסגנון של הפורוורד מקנזס מתאים יותר לאירופה.

למה? כי בגובה 2.02-2.03 מ' הוא יתקשה לשחק כ-4 ב-NBA, והוא לא מספיק אתלטי, מהיר ועם קליעה וכדרור מספיק טובים כדי לשחק שם כ-3. ככה לפחות נדמה לי, על אף שאינני אביב לביא. לעומת זאת, באירופה, ובטח בישראל, הוא 4 נהדר עם אוריינטציה לריבאונד ולהגנה ולקבוצתיות, שיכול לעשות המון דברים במגרש. ממש כמו בריאן רנדל.

יש לי הרושם שהדבר הבעייתי ביותר עכשיו הוא מה קורה עם צילום שלו, ואיך אני מעמיד אייטמון שלם על ה'רנדל של קנזס'. כידוע או שלא לקוראינו הוותיקים והחדשים, כדורסלע חטף פעם תביעה על שימוש בצילום שלא כחוק, ושילם בוחטה. מאז, והסיפור הזה כבר בן מספר שנים, הוחלט להיצמד לחוקים ולכללים המקובלים, ולא להסתכן או להתעסק בשטויות. במקום תמונה של החבוב, יהיו פה חוצצים. חוצצים נו, לוגואים שתפקידם יהיה להפריד בין הפסקאות.

סופו של עניין, נכון להיום, פברואר 2015, אני לוקח הימור כזה: הפורוורד המשובח ייבחר מתישהו (בקיץ הקרוב או הבא) בסיבוב השני בדראפט. ובסופו של דבר יתגלגל לאירופה או באופן מיידי, או כעבור זמן לא רב, עניין של עונה או שתיים עד שייפלט. ואם אני טועה? אההה, זה החלק הפחות חשוב. מה שחשוב מזה הוא, שיהיו לי הזדמנויות נוספות לשדר אותו עם קנזס ולהתמוגג מנחת.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 20/04/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
אלברטו הררוס
 
  נרימה כוסית לחיי 
ילנה מקסימוביץ'
 
 
אבל כבד
 
 
מי החבוב? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up