נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שור הבר רועד מהקו
אייזיה סייקס ממכבי הוד השרון הרביץ בשבועות האחרונים 5 מ-19 ו-4 מ-15 מהעונשין, פוערי לסתות של ממש. כשהוא לא על הקו, הוא מעל ומעבר.
7/1/2016    
 

שחקן מיוחד מסתובב בינינו, ואפשר להניח שמרבית העם אינו יודע ואינו מודע. אייזיה סייקס קוראים לו, והוא משחק במכבי הוד השרון בליגה הלאומית.

ראיתי אותו במספר משחקים העונה. חבוב של ממש: שור בר, חזק, פיזי, אגרסיבי ושאר מלים מהסוג הזה ובעלות משמעות דומה.

הבן אדם ריבאונדר בחסד, קלאסי ללאומית. דאבל-דאבל אוטומטי, בדרך כלל מהגדולים ולא מהאריק קמבלים במהותם ובאופיים. חי בעיקר בצבע. פה ושם, לעיתים רחוקות יחסית, ישחרר זריקה מחצי מרחק. נכבדו ונעריכו על כך. מתוך הפה ושם, לפעמים גם יקלע.

איזיה סייקס

באחד המשחקים לפני מספר שבועות פגש את עירוני רמת גן ונייט מילר, ששמו הולך לפניו בליגה הלאומית. אני לא מצוי עד כדי כך בהיסטוריה של הלאומית ושל מילר בה, אבל דומה שנייט טרם פגש שור כזה. שור שהוא אפילו יותר נייט מילר מנייט מילר.

המספרים היו חד צדדים: 37 נקודות, 18 ריבאונדים, 6 אסיסטים, 47 נקודות מדד. מילר הלך עם ה-17, 9 ו-4 הסטנדרטיים, ואפילו הראה כמו הוא עצבני ומתוח כשסיים עם 3 מ-7 מהעונשין. יש לו את המספרים האלה מהקו מפעם לפעם, אם כי האחוז העונתי שם גבוה יותר.

נתן מילר

סייקס, אגב, עמד על 5 מ-11 מהקו וכבר אז התכווצו גבותיי והתקמט מצחי באי-נוחות. הוד השרון זכתה אז בניצחון גדול.

השבוע ראיתי אותו בעוד משחק ביתי, הפעם זה הסתיים בהפסד. סייקס שוב הפליא והפעם עם 24, 16 ו-6 חטיפות, אבל קו העונשין המשיך להיות המקום הכי גרוע עבורו: רק 4 מ-15.

אז הלכתי לבדוק: לפני המשחק נגד רמת גן, הוא היה פעמיים 2 מ-9 מהקו נגד רעננה ומול הפועל באר שבע. אחריו ועד למשחק השבוע: 0 מ-5 נגד גלבוע, 5 מ-19 (יאאאאא אולוהייייים!) נגד גליל עליון ו-7 מ-13 נגד קרית אתא שהוא למעשה הנתון הטוב ביותר שלו מהקו, והמשחק היחיד בו קלע למעלה מ-50% מהעונשין.

היו רק שני משחקים מתוך 12 העונה, בהם סייקס לא הגיע כלל לקו העונשין. הערכה: הוא לא מצטער.

הבן אדם מדייק ב-31.6% מזריקות העונשין שלו. הבעיה היא, שהוא זורק משם 8.2 זריקות בממוצע למשחק וקולע 2.6 בלבד.

המאני טיים שלשום במשחק בין הוד השרון לרמת השרון נראה ככה: מישהו מהוד השרון זורק ומחטיא, סייקס לוקח ריבאונד התקפה, קולע וסוחט עבירה, או רק סוחט, או מחטיא ושוב משתלט על הריבאונד ואז סוחט.

איזיה סייקס

ואחר כך סייקס הולך לקו ואגלי זיעה של פאניקה מפריעים לו לראות את החישוק כמו שצריך. עוד החטאה ועוד החטאה, ועוד אחת ואחר כך אחת נוספת, ובאחת ההתקפות האחרונות השאירו אותו על הספסל, כדי שרמת השרון לא תבצע עליו עבירה ותשלח אותו לקו.

אחת מזריקות העונשין פגעה בלוח. רק לוח. בלי חישוק.

ובסופו של עניין הוד השרון הפסידה במשחק הביתי וכולם התפזרו בהדרגה. בדרך הביתה אני שואל את עצמי איך מקצוען מרשה לעצמו להיראות ככה. מה עובר בראש, האם היד באמת רועדת, מה התחושה אחרי עוד החטאה של זריקה – מהסוג של הזריקות שאפילו לא היו קרובות. והאם אימונים כחול אשר על שפת הים לרוב אינם מהווים פתרון ל-31.6% העונתי, נכון לעכשיו.

נייט מילר סיים עם 5 מ-7 מהעונשין מול עפולה במשחק נוסף במחזור. יכול להיות שיום אחד אייזיה סייקס יוכל לקלוע ככה גם הוא.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 07/07/2020
 
  נרימה כוסית לזכר 
בריאן וויליאמס
 
 
מה עם שמירת מרחק מהשופט, חג'ג'? ...
 
 
פג תוקף החידה. פיתרון, שם הזוכה וחידה חדשה - בקרוב.
 
 
אריאל פורת עם בנו גור. שניהם בעלי ערכים ב'זה א-ב של כדור...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up