נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תמיהות של חורף
סר ש. הרמלין התגעגע ובלי לשלוח גלויה או לדפוק בדלת, הוא פשוט התייצב. שמחנו עד מאוד ועד בלי די ועד אין קץ. הנה לכם.
12/1/2016    
 

באופן לחלוטין בלתי מתוכנן, מצאתי את עצמי היום תוהה לגבי אי אלה עניינים הקשורים לכדורסל. למה בלתי מתוכנן? כי עם כל אהבתי הרבה ושאינה תלויה בדבר לכדור הכתום, בזמן האחרון אני כל כך עסוק בענייני משפחה ועבודה, שבהחלט לא חשבתי שיהיה לי זמן לנשום, שלא לדבר על זמן לתמוה לגבי משהו, ועוד כדורסל.

ברם אולם, עם עובדות קשה להתווכח. בשעות האחרונות צצו להם בראש עניינים שונים כפטריות אחר הגשם, ומן הראוי שנתייחס אליהם ולו בקטנה. שהרי כך גודלתי וחונכתי. הנה הם לפניכם, בסדר בו הופיעו להם, כלומר אקראי לחלוטין.

ואיפה מכבי? – שלושה משחקי רבע גמר הגביע מסתיימים בתוצאות מכבי תל אביביות היסטוריות למהדרין - פעם אחת 77:78 של ראשון על הרצליה (בכל פעם שבחמש גולד משדרים את הגמר ההוא מבלגרד, אני משתדל לצפות. שום קשר לגביע. זה פשוט ההזדמנות היחידה לקבל את בוב מורס האליל ללא עזרת היוטיוב), ופעמיים 79:91 צסק"אי של אשדוד על קרית גת ושל נס ציונה על הפועל ר"ג (עזבו אתכם מ"גנן גידל דגן בגן" וכאלה. נראה אתכם אומרים חמש פעמים בלי להתבלבל "אלז'אן ז'ארמוחאמדוב"). ומכבי תל אביב עצמה מה? מה זה ה-70:73 חסר כל הייחוד הזה? לא ברור.

מה עם קצת הומור עצמי, שלא לומר הלקאה עצמית בשידור? – ואם כבר הניצחון של מכבי תל אביב ברוממה: כשוויל גרייבס קלע שלשה והעלה את חיפה ל-54:68 בלב הרבע האחרון, התפייט ניב רסקין ש"זו כבר הופכת להיות תבוסה לתל אביב", או משהו כזה. איך זה נגמר בסוף, שאל וענה אהוד בנאי כבר הרבה לפניי, כולם יודעים. ורסקין מה? גורנישט. המשיך הלאה כאילו לא נאמרו הדברים מעולם. משפט אחד קטן, משהו בסגנון "מי הגאון שבמו פיו כבר הביס את תל אביב?", והאיש היה יוצא הכי גדול בעולם, או לפחות קצת יותר דניאל זילברשטיין.

כמה עונות יש בעונה, בעצם? – מאז פרוץ הליגה, ספרתי לפחות עשרה משחקים שונים, שהוגדרו על ידי מגישים / שדרנים / פרשנים כ"משחק עונה". ואני תוהה האם לא הגיע הזמן שכל מי שמצמיד את המלים הנלוזות הללו לאיזשהו משחק לפני חודש מארס-אפריל - ייענש בצפייה בלוּפּ של כל משחקי העונה הנוכחית של הלייקרס?

שמא ימות המשיח כבר כאן ולא הודיעו לנו? – לא טרחתי לבדוק את טבלאות ה-NBA של השנים האחרונות, העשורים האחרונים או המאות האחרונות, אבל אני מוכן להמר על מלוא תמלוגי העתק שלי מכדורסלע-האתר, שחלפו כבר כמה וכמה שנים מאז שבמזרח היו יותר קבוצות עם מאזן חיובי מאשר במערב. בורוכוב-סוקולוב אמנם טוען שמדובר בפיקציה, ושחוץ מקליבלנד אף אחד מהמזרחיות לא מנצחת בסדרה אפילו את אשדוד, עם כל הכבוד, אבל כך או אחרת שיקום איש הזאב התורן ויברר מתי היה כדבר הזה.

חשבון הבנק יענה על הכל? – לפני למעלה מעשור, ניהלתי שיחה עם שחקן מוביל של מכבי תל אביב בעבר. נושא השיחה היה כל אותם שחקני ליגה ישראלים טובים עד בכירים - מחנן קרן, דרך תומר שטיינהואר ועד מורן רוט - שמצאו את עצמם, תמורת סכום נאה ביותר, מתייבשים ללא תנאי על הספסל ביד אליהו. אני אמרתי שכסף זה חשוב, אבל שלעניות דעתי הלא קובעת כל שחקן, במהותו, רוצה לשחק ולא רק באימונים. בן שיחי גיחך. עזוב אותך, הוא אמר, כולם מוכנים לא לראות מגרש דקה במשך שנים תמורת הסכומים שמקבלים במכבי. מה לדעתכם שלומו של דגן יבזורי בימים אלה?

כמה???? – על פי התאריכים בארכיון כדורסלע-האתר, שאין לי כל סיבה לחשוד במהימנותם, חלפו יותר משמונה חודשים מאז האייטמון האחרון שהועלה כאן בשמי. שמונה חודשים! שמונה!! במקביל, יורש העצר מתקרב לחצי יובל, העתיק את מקום מגוריו לגוש דן וכבר מאכלס את אולמות ההרצאות באוניברסיטת תל אביב. נסיכה א', מצדה, כמו מיטב המכללות בארה"ב, חלפה בקלילות על פני שלב הסוויט-סיקסטין בחייה, בעוד נסיכה ב' עולה כפורחת אף היא. על קירות בסיס הטירונות שלי נרשמה, באותיות קידוש לבנה, הכתובת "עוד לא נולד המניאק שיעצור את הזמן". בסדר, לא לעצור, אבל האם ניתן לכל הפחות למצוא מישהו שידאג שלא יברח כל כך מהר?

תמהני.

shaharhermelin@gmail.com

 
 
שוטה הנבואה
 
 
מה עם שמירת מרחק מהשופט, חג'ג'? ...
 
 
פג תוקף החידה. פיתרון, שם הזוכה וחידה חדשה - בקרוב.
 
 
אריאל פורת עם בנו גור. שניהם בעלי ערכים ב'זה א-ב של כדור...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up