נראו לאחרונה
 
 
לאספנים: יומן הכדורסל 2003/04   לאספנים: יומן הכדורסל 2003/04
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קילו וחצי טקסט לרווחת העם
על מייקל ג'ורדן, דויד גוטייה, יניב גרין, מורן רוט, צלליתו של אנתוני פארקר וזכרונות מגדעון הוד וקיטו הנדלר. זאת ועוד ב'שאלותשובות' חדשה.
17/2/2016    
 

לכבוד הנשיא שלומות ונצורות,

בזמנו היטבת להסביר מדוע רבים וטובים נבצרים מרשימת ימי ההולדת באתר מצד שמאל למעלה בעמוד הראשי, אבל כיצד זה האיש המופיע בראש האתר ומדורג על ידי רבים כל כך כגדול ביותר ששיחק את המשחק מעולם לא מופיע?

האם לא ניתן לצרפו לחיל התותחנים, או כל תירוץ דומה?

אביעד

לא אחזור על ההסבר המלא, אם כי יפה שאתה זוכר שהיה הסבר כזה. בגדול, ג'ורדן קיבל את הלוגו של האתר, אין כבוד גדול מזה עבורנו (ויאללה, בוא לא נהיה צנועים – גם עבורו). השמות המנצנצים למעלה משמאל הם אך ורק בעלי פרופילים באתר, בין אם מדובר בכאלה שמופיעים בחיל התותחנים או בסוסוני יאור או בעלי כינויים. ג'ורדן הוא ג'ורדן, יש לו את הלוגו, יש לו. למה לתרץ כשלא צריך? אזכיר שבחיל התותחנים מופיעים רק כאלה שראיתי משחקים מול עיניי ממש, ולא בטלוויזיה. כל מיני קריטריונים נשיאותיים, יו נואו. ג'ורדן יצטרך ללמוד לחיות איתם.

שלום לכבוד הנשיא,

מקווה שלא אשמע כמתלונן יותר מדי, אך לצערי שכחת אותי ברשימת הפותרים (פותר יחיד) של חידת דויד גוטייה. מוכן להישבע בעבור הרבה שלפני יותר משבוע שלחתי לך תשובה מנומקת ומדויקת אודותיו, כולל ציון עובדת היותו יהודי נימול וכשר לבנות ישראל.

אין ספק שבחידת מעוטת פותרים כל כך, החמצתי כאן הזדמנות להגיע לגדולות, ושלא באשמתי.

אשמח לבדיקתך את הנושא ואולי אף לתיקון העוול.

איתי

ריישית, כמו שנהגה לומר סבתי מרים עליה השלום, אשר בקרוב ימלאו 13 שנים לפטירתה, ייתכן מאוד שפספסתי. משנה לשנה אני נעשה קלוש וחלוש, עושה רושם, ופה ושם מחטיא ומחמיץ. שיינית, מנסה להיזכר ולא מצליח בפתרון שלך שהגיע. שלישית – אין דרך טובה מספיק לבדוק. היסטוריית התשובות במערכת הניהול בנויה באופן מעורבב ולא כרונולוגי משום מה (עניין שעליתי עליו מזמן, אבל אף פעם לא היה מספיק חשוב כדי לתקן או להקדיש לו זמן). ובקיצור, לא יכול לאשר או להכחיש את טענתך. גם אם נעשתה טעות היא בוצעה בתום לב מוחלט, או שמא נאמר בשל קשישות מופלגת וחוסר ריכוז. סלח נא ומחל נא, חבוב.

שלום לנשיא, נשיאות, ולעם.

בהמשך לאחד מאייטמוניך האחרונים:

פעם היו שדרים ופרשנים איזוביים בוחנים כל זריקה במבחן התוצאה: נכנסה - טובה, לא נכנסה - רעה.

אלא שעם חדירת מושגי אימון כדורסל וקואוצ'ינג אל הפרשנים, ומהם - אל השדרים, נכנס גם מושג שהוא אמורפי משהו: קבלת החלטות. או: יכולת קבלת החלטות. או: לוקה בקבלת החלטות (לא מקבל החלטות, או מקבל החלטות שגויות? אתמהה).

החלטה נבחנת אם היא נכונה או לא לאור מה שהיה לפני, או ברגע קבלתה, לא אחר-כך. מן הראוי שהבוחן יהיה אדם שקיבל החלטה מוצלחת או שניים במהלך משחק כדורסל.

מבחינה זו, אם נותן הציון הוא פיגורה בתחום (מאמננו האדמוני, לדוגמא) ואני, כצופה שומע את הביקורת על החלטת השחקן לזרוק שלשה פנויה, אני לומד מזה: כי אם לשחקן קוראים סחור-סחור, או ליאור אליליהו, השאלה המתבקשת היא כיצד הגיע לעמדה פנויה על הקשת, ומדוע הוא תופס מקום למי שיכול היה לקלוע משם. מגן טוב יתפוס מטר ממנו, ויעודד אותו לקחת זריקה פנויה, ו...רעה. ה'רוע' התחיל בעצם ההימצאות במצב זה.

גם מקצוענים הם בני-אדם, והביקורת הזו בוחנת את היכולת המנטאלית, והתיאום הקבוצתי שלהם.

רוב ברכה,

מייקי

יודע מה מייקי, יש בזה משהו. לא נכחיש זאת.

לכבוד הנשיא,

כבר הרבה זמן אני תוהה לאן נעלם יניב גרין? האם פרש בדממה? האם פצוע ומחלים בנחת? האם שוקל הצעות בכובד ראש? האם לקח שנת שבתון ומחשבה? מאז אליפות אירופה לא נראה וגם אוזכר בשום מקום. מאחל לו את כל הטוב שבעולם וחזרה מהירה למגרשים,

אביעד

נדמה שכתבתי ואף רשמתי לא פעם, שגרין, בנוסח דיבורו העמוק ומתנגן, מזכיר לי את מומו לוצקי האגדי. עם זאת, האקורדים של לוצקי גבוהים יותר בעוד גרין לוקח אותם לצד התחתון של העניין.

ולשאלתך: ככל הידוע, גרין בבית. לא בהכרח יפתח את הדלת אם תפעיל את לחצן הפעמון, ברם שם הוא אמור להיות. היה דיבור עם חולון מתישהו לאורך העונה, אומרים האומרים, וכנראה שוויתר. אם פרש? לא שידוע.

אם צריך להמר, הוא נראה מאלה שייעלמו אל תוך הלילה וישמרו על פרטיותם. ספק אם יכנס מסיבת עיתונאים לרגל פרישתו, וגם אם כן היא תהיה ודאי סולידית והולמת את דמותו הצנועה-משהו.

שלום,

ניסיתי לגלוש באתר שלכם דרך האייפון ושמתי לב שהוא לא מותאם לניידים. בנוסף האתר מתוכנת בגרסה ישנה וניתן לשפר פלאים את חווית המשתמש. אשמח לסייע ולהנחות במידה ותרצו לעשות עם זה משהו :)

תומר

רוב תודות. נשקול זאת, ייקח לנו זמן מן הסתם. עניין של מוזה, בריזה וקריזה. ואין פלא שהאתר לא ככה ולא אחרת, הוא נבנה לפני עשור. קצת זקן, נו, אתה יודע.

הי ערן,

הנה גילוי מרעיש: יש מצב שמורן רוט ניגן בס בלהקת מדנס?!

https://www.youtube.com/watch?v=rXuvdeEC5y8

גלעד

אכן סקופון נאה, תודה.

שלום לך,

אני בן 28 מבת ים ובעברי שיחקתי בקבוצות שונות, אני בעל תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה, ומאד מאד אוהב כדורסל. השאלה שלי, מהידע והניסיון שלך, איך אני יכול להתחיל להשתלב בעולם הכדורסל? לא מדבר על קריירת אימון. איך אפשר להשתלב במערך סקאוטינג כלשהו? בתור כתב? משהו? או שבארץ אין כמעט סיכוי?

מיכאל

שלום גם לך. למה אתה חושב שאין סיכוי בארץ? להיפך, בארץ יש סיכוי גדול. אם אתה מדבר על תקשורת, בהרבה מקרים זה עובר מפה לאוזן, חבר שנמצא בתוך מערכת כלשהי יכול לעזור לך להיכנס פנימה. לפעמים מספיקה האהבה שלך לספורט כדי להשיג עמדה התחלתית כלשהי באחד האתרים או העיתונים. לא תזיק כמובן השתתפות בקורס ספורט מזורז כלשהו, ויש כמה כאלה פה ושם, מניח שגוגל יעזור גם כאן.

אתה יכול להציע את עצמך לכל אחת מהקבוצות בליגת העל או הלאומית. יש היום אתרים, כתובות של קבוצות, טלפונים, כתובות מייל של בעלי תפקידים, הכל חשוף וגלוי. פנה לכולם ושלח קורות חיים או נסה להגיע לשיחה/ראיון, אולי צריך מישהו-איפשהו. אני בעד להשתחל ואז לטפס משם לאט ובהדרגה בהתאם לצרכים ולסיטואציה.

זה יותר פשוט ממה שזה נשמע. בהצלחה.

שלום,

רציתי לדעת האם כבוד הנשיא נתקל במקרה בפרויקט פתיחת היורוליג שפרסמתי באתר (השם שמור בנשיאות). כמובן שלפי חוקי הנשיאות דפיה הנזילים של המרשתת לא נתונים לפיקוח הנאה והבלתי יאה, ומטרת השאלה היא בחינת מעמדם האונטולוגי של סקירות בתי המפעל כעצים שנופלים ביער.

בימים אלו ראוי לציין, כי לעולם לא אשכח את הליווי שהעניק הנשיא לתחייתה של הקבוצה לשעבר של המדינה בראשית שנות האלפיים, הן כחלק משלל המוספים המיוחדים דאז ("פעמיים סלוניקי, בבקשה") והן כמעניק הציון 5 לנתנאל האפמן האלילי על התורה שהרביץ באיטלקים.

געגועיי לימים עברו,

הנתין ב'

אני בוש ונכלם ואף חש בחרפה וכלימה עזות המתפשטות בחלל החדר ברגע זה, כשאני רואה את התאריך בו שלחת את המייל הזה: 17 באוקטובר 2015. ארבעה חודשים בדיוק עברו מאז ורק עכשיו טרחתי? אויה ואבויה, קלוש בן קלושים אנוכי.

לשאלתך: צר לי, ברם לא נתקלתי בפרויקט היורוליג המדובר, וכמעט שלא יוצא לי להגיע לאתר שהזכרת. סליחה רבה עד בלי די ועד אין קץ ועד מאוד.

ואכן כי כן, האפמן היה חביב למדי על הנשיאות. גם אקשן היה יופי של דבר רוב הזמן ונהניתי מאוד לכתוב בו, עד שהחזיר את נשמתו לבורא אי שם ב-2003 נדמה לי, על אף שאינני אביב לביא (שמככב, מזכירים המזכירים, בתוכנית צהריים בגל"צ)

שלום,

גם אני הרגשתי בשנתיים האחרונות הרבה פחות עניין מצדך לכתוב בכדורסלע, וממש עכשיו, אחרי תקופה ארוכה שלא נכנסתי לאתר, החלטתי לבדוק אם יש אולי משהו חדש ומעניין שיופיע.

בתזמון מושלם הופיעה תגובתך המקיפה לפנייה של הקורא יונתן. גם אני, כמובן, הייתי שותף לתחושותיו. עכשיו הבנתי במה מדובר.

אז שיהיה בהצלחה עם התפקיד ה(לא כל כך) חדש. כנראה שאני אמשיך להציץ באתר אולי אחת לכמה חודשים, אבל בכל מקרה תודה רבה על תקופה ארוכה של פעילות לטובת הקוראים.

המגנט שלך, עם צלליתו של פארקר המרחפת לעבר הדאנק, עדיין מתנוססת אצלי בגאון על המקרר.

תודה,

נועם

והנה עוד מייל שהגיע מזמן, ממש מזמן, 3 ביולי 2015, בהתייחס לאייטמון נרחב שחשף פרטים חדשים על אודות הנשיא והנשיאות – סורו לארכיון וחפשו אותו על פי תקופת התאריך, פחות או יותר, אם בא לכם.

ובכן כי כן נועם, בל נגזימה. לעולם אל תספיד את כדורסלע-האתר אשר עדיין על מקומו עומד, גם אם אינו נצפה היטב באייפון, וגם אם חלפו שבעה חודשים מאז שלחת את המייל ורק כעת אתה נענה, וגם אם האתר מתעדכן לאט. פה נחיה ופה ניצור, חיי חופש, חיי דרור. בקצב שלנו, כמובן, ולרווחת העם. אתה תמיד מוזמן לבקר, ולא רק בעמוד הראשי אלא גם בנבכי הלינקים של האתר שם מצויים פנינים של ממש, אומרים האומרים.

הזכרת את הצללית של פארקר, אז הנה היא מככבת לכל אורכו של האייטמון.

שלום,

האם תוכל לדרג את שדרי הכדורסל הטובים ביותר בארץ בכל הזמנים, לדעתך?

תודה,

חיים

וזו פנייה טרייה יחסית, 'רק' חודש אחורה, אם כי מוצאת אותי במעין חוסר אונים מסויים. שדרים? בכל הזמנים? גם ברדיו?

אין לי מושג ומושג אין לי, ואל תסבך אותי בכאלה, בחייך. אבל אולי זו הזדמנות לומר כמה מלים, שוב, על הפעמים הראשונות שאותן זוכרים כנראה הכי טוב.

תמיד אזכור לטובה את גדעון הוד, ואת השידורים שלו בקול ישראל כשהייתי ילד עם רדיו-טרנזיסטור, שוכב במיטה בלילה ומאזין לגמר גביע המדינה או משהו, בין גבת כזו להפועל רמת גן אחרת ובתווך, כמעט תמיד, מכבי ת"א. הוד נתן להרגיש שהוא נהנה. אין לי כלים לאבחן או לקבוע ובטח לא לשפוט אם היה שדר טוב, התמצא מאוד בתחום או התקשקש רוב הזמן בשטויות. זה היה מזמן ואני לא זוכר, אבל הוא אהב את המיקרופון והאווירה עברה מצוין מהאולמות לבתים. גוון הקול שלו, ודאי דרך קו הטלפון או קו השידור של קול ישראל אי-אז בימים, הוא מהמיוחדים ביותר ששמעתי לאורך כל השנים.

ורוצה עוד הפתעה? במבט לאחור, ממש לאחור, ושוב זה מגיע לרדיו משום מה, אני מתגעגע לקיטו הנדלר. זוכר? מכיר? השדר של גל"צ ממשחקי הבית של הפועל גליל עליון והפועל גבת. היה בשידור שלו משהו פשוט, צנוע, מחויך ולעיתים אפילו קצת מפוזר. אם לא ידע משהו, התנצל. או טעה, יכולת לשמוע את אי הנוחות שלו דרך הרדיו. לפעמים ניסה להצחיק, ותמיד נשמע רחוק, כל כך רחוק, כאילו מדובר בארץ אחרת או תקופה אחרת. ובאמת, גליל והעמק הם ארץ אחרת ותקופה אחרת באיזשהו אופן, האין זאת?

אז גם קיטו הוא אחר. בנו, אגב, עודד הנדלר, מאמן את הפועל עמק יזרעאל בליגה הארצית - טוענים הטוענים ומספרים המספרים.

עד כאן להפעם מהדורת שאלותשובות, שחלקה טרייה וחלקה עתיקה ממש.

בוקר צח, צהריים זכים וערב נינוח במיוחד.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 27/05/2022
 
  נרימה כוסית לחיי 
הארון ארדנאי
 
  נרימה כוסית לזכר 
מרגו דידק
 
 
"זהו, ייאוש: מעכשיו 30 מעלות ומעלה במשך 120 ימים לפחות". ...
 
 
מי זה? ...
 
 
אברהם חמו, ידו בכל ויד כל בו, מצטרף אלינו. הכבוד כולו שלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up