נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
טובורג איזמיר, נו מה
זו הקבוצה במדיה הופיע ראדיסב צ'ורה-צ'ורה בחידה המצולמת. יש זוכה ויש גם חידה חדשה. היידה, ובהצלחה.
9/8/2016    
 

חידה קלה עמדה כאן לאורך השבוע שעבר. ראדיסב צ'ורצ'יץ' הוא דמות ייחודית, שיחק כאן זמן רב דיו ועבר, כפי שהגדיר זאת אחד הפותרים, טרנספורמציה, כך שלא היה ספק שבני העם ייענו ביתר שאת לפתרון החידה.

במה הוא ייחודי? נדמה לי, על אף שאינני אביב לביא (הו הא, הביטוי הזה כבר כל כך ישן, שלא ברור מי פחות רלוונטי היום: הביטוי, לביא עצמו או אני) שצ'ורצ'יץ' היה הזר הסרבי הראשון בתולדות מכבי ת"א. ובכל מקרה, מדובר בשנות נצח שחלפו מאז אז נעזוב ונלך הלאה.

המטרה היתה לאתר את שם הקבוצה במדיה הוא מופיע בצילום. לא נתגלו בעיות מיוחדות, יען חלק מהאותיות על גבי הגופייה בלטו והעם אינו טיפש, העם. מיד, חיש קל וכהרף עין, התברר כי מדובר בטובורג איזמיר מטורקיה.

והנה פרטים נוספים העולים מתוך התשובות:

כותב אחד: "מדובר בקבוצה הטורקית, טובורג, בה שיחק שנה אחת, לאחר מכבי תל אביב. ולמה אני זוכר?, כי לפני ההגעה לקבוצה, צ'ורה שיחק במכבי תל אביב והיה איש גדל גוף, גדול, כבד ועדיין סנטר אימתני. לאחר מכן עמוד ראשון במדור הספורט של מעריב, ראדיסב צ'ורצ'יץ חתם בהפועל ירושלים והוא נראה רזה, מלא שרירים, אתלטי, נותן דאנקים, עושה שלשות, מרכיב שלישיה קטלנית עם המכשף קני וויליאמס, דרק המילטון והרכז היהודי עם השם הפרטי הכי קצר בעולם, H וולדמן ולא רק, כי סיימה מקום מעל מכבי תל אביב בסוף העונה. והסתבר שהוא אוהב פיצה".

טוען שני: "בין שתי תקופות בישראל, לאחר שהיכה את אדון סרוסי, העביר צ'ורה תקופה בליגה הטורקית במדי טובורג איזמיר. להערכתי זו התקופה היפה בליגה הטורקית, עם קבוצות קטנות ומפתיעות כטופאש בורסה".

מסביר שלישי: "טובורג איזמיר היא הקבוצה בה שיחק הצ׳ורה אחרי מכבי ולפני הפועל. בעיקר תיזכר העונה הזו כעונה בה השיל הצ׳ורה ממשקלו רבות, נפרד ממקומו בביצת סוסי היאור, ושינה פאזה לסוס חדר כושר פנאט, עם אחוזי שומן שליליים. עשה לו את הקריירה עשה, המוב הזה".

מנמק רביעי: " לא מדובר בדינאמו ססארי, וגם לא בדאלאס, אודינה, לובליאנה, פנרבחצ'ה. לכן נשארה קבוצה אחת וזאת: טובורג איזמיר".

מפרשן חמישי:"בתמונה צ'ורה בלוק הרזה והשרירי שליווה אותו בשלהי הקריירה בלבד. קבוצות רבות וקריירה גדושה עשה האיש הגדול, אבל במראה האליל היווני זכינו לראותו רק בקבוצות מעטות. כאן הוא במדי הקבוצה שהפכה אותו משחקן ציר שמנמן ועגול למפלצת שרירית ואליל יווני, טובורג איזמיר. זה גם כתוב על החולצה וגם האפשרות הסבירה היחידה (למרות שעל פי רוב טובורג משחקת בירוק, צבע בקבוקי הבירה שלה). אנקדוטה מעניינת היא שהקבוצה לא נוסדה כמו מועדונים רבים כמועדון ביפ, אף לא אתלטיקה, אלא כמועדון שחייה. דומני שזהו פרט יוצא דופן לגבי המועדון . מכאן, לא נותר לנו אלא לגשת ולצפות בתחרויות השחייה מריו".

מנתח שישי: "טובורג (שהפכה אחר-כך לטרוי פילזנר, וכיום טובורג פילזנר), בעונת 1996-7. או כפי שניסח זאת אסף הדר באתר YNET: 'בעונת 96-97 הוא שיחק בטובורג איזמיר – קבוצת מרכז טבלה ומטה - והמשיך לספק נתונים מרשימים: 20.1 נקודות, 8.4 ריבאונדים, 1.1 אסיסטים, 3.1 איבודי כדור, 60.7% משתי הנקודות, 83.6% מקו העונשין". בתמונה ניכר שצ'ורה החל כבר בתהליך הטרנספורמציה שבו הפך מסוס יאור לכל דבר ועניין לסוסון מן המניין".

מסכם שביעי: "זוהי כמובן טובורג איזמיר האגדית, הקבוצה בה שיחק צ׳ורה בין תקופתו הנפוחה במכבי עלית לבין תקופתו האתלטית - מפלצתית בירושלים עד לעונת הפיצה. זכור לי במיוחד ראיון איתו ( אולי שלך, כבוד הנשיא, אינני זוכר), בו נשאל צ׳ורה הכיצד הפך בתקופתו הטורקית למחצית הצ׳ורה, ועל כך השיב כי היה מתאמן באימוני כושר מחוץ למסגרת הקבוצתית יחד עם דיאטה ״קפדנית ״ שכללה עוף, ירקות ופסטה. אליל היה, אך את קרטון הפיצה לא נשכח".

ועוד כהנה תשובות רבות ונאות כרפאל.

אחד הפותרים, מהמצוינים והעקביים שבהם, התבלבל קצת והלך על טובורג טופאש בורסה. מחמת הפדיחק'ה לא נזכיר את שמו. היה אחר שהלך על פנרבחצ'ה. גלעד עמר, דני סמיד, יוני בלי שם משפחה, ובעצם, בפתרונות שגויים אף פעם לא מוזכרים כאן שמות האחראים למחדל, כן?

ואלו שמות שועי העולם שידעו לומר שצ'ורה-צ'ורה מופיע במדי טובורג.

עומרי קונפורטי, דניאל ביילי, שני מאיר, איל בש, צורקה, דרור קורמן, ירון רוטנברג, אביעד קורמן, איתי בן נון, אריאל, אלי רגב, רונן ציון, רן זיסקין, דודי בלי שם משפחה, אריאל שלומוביץ', שמואל בלי שם משפחה, יואב פינקלמן, איתי גרשון, שי פיין, חן סלע, יובל גונצ'רובסקי, דוד פרץ, חגי זינגר, עמית בן דוד, אלמוג יעקובי, אבנר דובדבן, מייקי.

העברתי את שמות המכובדים כולם אל ענק הרוח והקומה הקרואטי, אנ-דנ-דינו ראדג'ה, אשר נהנה לראות יריב סרבי ותיק מככב ב'ונשאלת השאלה' השבועית. לאחר שביצע את טקס האנ-דנ הוא הודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

אריאל שלומוביץ'!

יאאא אולוהייים, אריאל!

זכית בכדורסלע המגנט! מאמין? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מתישהו במהרה בימינו מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

עד כאן חידת צ'ורה-צ'ורה במדי איזמיר. אחת חדשה ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב בני העם ובנותיו.

ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up