נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
איי איי איי
היו ימים. מרקו בלינלי וקרלוס דלפינו בצילום מלפני 14-13 שנים מתוך ארכיון הנשיאות היו השחקנים שהתבקשתם לזהות. יש פתרון, זוכה וחידה חדשה. בהצלחה.
6/9/2016    
 

שני בולונזים לשעבר מופיעים בצילום אחד. שניים מיקירי העיר בזמנו, שהתקדמו בשלב מוקדם יחסית בקריירה שלהם ל-NBA, ולא הביטו לאחור. הם עמדו כאן יותר מדי זמן, אני יודע, וגם לוקח אחריות. פשלה שלי.

הלאה.

השחקן מימין הוא מרקו בלינלי שבגיל 16 עבר מוירטוס בולוניה לפורטיטודו בולוניה ושם עשה את הקפיצה והפריצה במשך ארבע עונות. כבר אז התנהל כאשר סביבו תדמית של נער פלא. לא התלהבתי ממנו במיוחד בתחילת הדרך, יש לומר, אולי כי הייתי סוג של מכור ליריבה העירונית, וירטוס, והחבר'ה שמעבר לכביש היו אוטומטית יריבים. גם דלפינו הארגנטיני בעל האזרחות האיטלקית שיחק עבור אותם משוקצים. עוד לפני שהגיע לשם שיחק עונה אחת ברג'ו קלבריה. נדמה לי, כן? הסתובב שם אז שחקן עם אזרחות ישראלית, טים ברקוביץ'.

בלינלי בן 30. כוכב, מה יש לומר. נבחר גבוה יחסית בדראפט 2007 על ידי גולדן סטייט ועשה שם שתי עונות. אחר כך באו בזו אחר זו טורונטו, ניו אורלינס, שיקאגו, סן אנטוניו, סקרמנטו ולפני חודשיים עבר בטרייד לשארלוט. מפה לשם, ובואו נודה בזאת, בלינלי הוא שחקן של 600 משחקים בערך ב-NBA, עם 20 דקות בממוצע למשחק, 40% פלוס-מינוס לשלוש ו-10 נקודות למשחק. המספרים מעוגלים לאחר הצצה קצרה.

דלפינו בן 34. בשלוש השנים האחרונות לא שיחק כלל בגלל פציעה בכף רגל. הוא עבר ששה ניתוחים כושלים, לא פחות, ורק השביעי אותו עבר באיטליה אצל מנתח בדימוס בן 78 הסיר ממנו את הכאבים. הוא השתלב בסגל ארגנטינה באולימפיאדה בריו. אמת בפרסום - לא עקבתי יותר מדי, ולא בדקתי אם קיבל דקות או לא. אחרי ימי בולוניה דלפינו שיחקו בדטרויט, טורונטו, הגיח בחימקי מוסקבה ושב ל-NBA אל מילווקי ויוסטון.

בקיצור אלה השניים מימים רחוקים. אם צריך להעריך אז הצילום לקוח מ-2003/04, יען זו העונה היחידה בה השניים שיתפו פעולה בפורטיטודו. מה שאומר ששניהם היו בפיינל פור תל אביב וחטפו חזק ממכבי ת"א באותו פיינל מפורסם של 2004. בלינלי היה רק בן 18, דלפינו בן 22 ובחמישייה הפותחת, והשחקנים המרכזיים הנוספים של בולוניה המוכה באותו משחק (74:118) היו באסילה, סמודיש, וויאניץ' ואחרים.

כל אחד מהם עשה חתיכת קילומטראז' במדי הנבחרות (איטליה של בלינלי, ארגנטינה של דלפינו) עם מדליות, תארים, הישגים, סטטיסטיקות ומה לא. הכל באינטרנט היום, אתם כבר מזמן לא צריכים אותי בתור היסטוריון-קלדן בשביל זה.

ומכאן – לשם, אל שועי העולם שפתרו את החידה המצולמת: רן גורן, שי פיין, ארז מטלון, רונן ציון, יוני בלי שם משפחה, דור פרחי, אורי גובר, דני סמיד, יואב פינקלמן, שני מאיר, אביעד קורמן, בני ארטובסקי, מאיר אפשן ועמי פינקל.

רק אחד, יחיד ומיוחד, הלך על עודד קטש וחגי בדש. איי איי איי. איזה דמיון יצירתי.

וכך או אחרת, אחרת או כך, הפניתי את כל שמות הפותרים אל ענק הרוח והקומה הקרואטי אנ-דנ-דינו ראדג'ה. האיש רשם את כל השמות המוזרים על פתקים, גלגל אותם, קימט, מעך, טרף, ערבב ושלף אחד. ואז התברר שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

מאיר אפשן!

יאאא אולוהייים, מאיר!

זכית בכדורסלע-המגנט!

מאמין? מעכל? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

עד כאן חידת בלינלי ודלפינו. אחת חדשה כבר ממתינה לכם. צאו ופצחו אותה פצח היטב ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up