נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בולגריה? כנראה, כן
אחת לכך וכך חודשים זה קורה: הנשיאות מעלה צילום מבלי שהיא עצמה יודעת במה מדובר, ומאפשרת לעם להיאנק תחת עול המשימה. הפעם אין הכרעה ברורה. נלך הלאה.
12/9/2016    
 

כן, כן, ממש ככה: זו שוב אחת מאותן חידות שבעל הבית זורק באוויר מבלי שהוא יודע את התשובה הוודאית. היינו כבר בסרטים האלה לא פעם, ומתברר שגם התפדחויות כאלה ואחרות בעבר לא מנעו ממני להמשיך ולהציג את בושתי ברבים.

הבטתי בצילום, אין לי מושג במי מדובר. הפותרים מדברים על גיורגי גלושקוב, ונראה שזה באמת הוא. לא בטוח, אבל כנראה. בהתחלה חשבתי ששחקן ההגנה מאחור הוא ראמון ריבאס בצעירותו ולכן, יחד עם הצבעים, היריבה של דיוואץ חייבת להיות נבחרת פורטו ריקו.

הבטתי שוב ושוב. אולי זווית הצילום מטעה, אבל הריבאס שלי נראה קצת נמוך מדי ומגולח מדי (איפה השפם?). אז זו כנראה לא פורטו ריקו ואולי כן בולגריה. מה אני יודע, אני רק המלצר (על אף שרק לפני חצי דקה הייתי בעל הבית).

בקיצור, לא יודע.

הנה דוגמא לפתרון ארוך אחד שהגיע:

"החידה הזו איומה למדי וקשה לפיצוח. את דיוואץ קל מאד לזהות, אבל איפה הוא משחק ובאיזו מסגרת - פשוט איום ונורא. כמה הנחות אפשר לעשות מראש: זה לא קשור לליגת מנש, בה העביר חלקים נכבדים מן הקריירה שלו וגם לא לפרטיזן שמשחקת בשחור. עיצוב המדים מיושן, כך שזה בהחלט מתחילת הקריירה והכתובת על החולצה באותיות קיריליות, מה שמעיד בפירוש על קבוצה סרבית.

אין סמלים של מדינות על החולצות, מה שמאד לא מתאים לנבחרת בוגרת ועומד בסתירה לזקן, אלא שדיוואץ הופיע עטור זקן כבר למשחקים מול מכבי של שרף והוא בן 18.

מתברר שבהיותו בן 20 דיוואץ השתתף באליפות העולם לנוער וזכה יחד עם דור הזהב של יוגוסלביה השלמה (קוקוץ', אן דן דינו ועוד רבים ונפלאים) בזהב. האליפות נערכה בבורמיו, איטליה, מקום אליו הנשיא תמיד שמח לנסוע. צבעי הפרקט מתאימים לפנטגונו בבורמיו, הקהל הדליל ביציעים מתאים לאליפות לנבחרות צעירות והמסקנה הבלתי נמנעת היא שמדובר במשחק מתוך אותו טורניר.

יוגוסלביה שיחקה מול סין, ניגריה וגרמניה בשלב המוקדם, אך המדים לא מתאימים וגם לא המראה. זו גם לא ארצות הברית, מולה התמודדה יוגוסלביה פעמיים, מה שמוביל למסקנה הבלתי נמנעת כי השחקנים הם שחקני נבחרת פורטו ריקו, היחידה עם הצבעים המתאימים והמראה המתאים שהתמודדה מול היוגוסלביים באליפות הנידונה. הבחור בגופיה מספר 10, מאחור, הוא ככל הנראה אוסקר סנטיאגו, אף על פי שאין בידי כל צילום שיכול לאושש השערה זו".

והנה דוגמא נוספת, עם שורה תחתונה אחרת:

"זו נבחרת בולגריה. השחקן מאחורי דיוואץ הוא גאורגי גלושקוב, והשחקן מאחורי גלושקוב הוא איוון צנוב. התמונה לקוחה ממשחק משלב הבתים באליפות אירופה 1991. יוגוסלביה ניצחה במשחק הזה 69-68. צנוב קלע 5, גלושקוב 7 ודיוואץ 20. גלושקוב, אגב, היה שותף לגמר המחזיקות הבלתי נשכח ב-89' בין קאזרטה לריאל מדריד, שם אחרי הארכה ו-62 נקודות של פטרוביץ' הגדול, ריאל ניצחה 113:117. גלושקוב קלע במשחק ההוא 13 נקודות. בכל מקרה הנבחרת בחידה היא בולגריה".

מלבד פורטו ריקו ובולגריה, תשובות נוספות שהגיעו הן הכוכב האדום בלגרד, נבחרת ספרד ונבחרת מקדוניה.

אז מה עושים? נדמה שגלושקוב לא דומה לעצמו במאה אחוז בצילוןם הספציפי הזה, אבל מצאתי צילום של צנוב שמזכיר מאוד את הבחור בגופיה 10 בלבן-אדום. לא נוכח להכחיש זאת: זו אכן בולגריה. מ.ש.ל.

שי פיין, משה שוורדי, יואב פינקלמן, ארז מטלון וחגי זינגר הלכו על בולגריה בפתרונות שלהם, ואחד מהם ייקח הביתה מגנט של כדורסלע. מי?

מטלון, כי אנ-דנ-דינו בחופשה וככה נפל לי לתוך האצבעות.

יאאא אולוהיייים, מטלון! שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת נבחרת בולגריה, ולאדה דיוואץ וימי הקדם ההם. אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב בני העם ובנותיו..

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up