נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנשים נשים מבטחנו - 2
חמש קבוצות נוספות על הפרק לקראת תחילת עונת 2016/17 בליגת העל לנשים, וסך הכל כקילו וחצי טקסט למעוניינים. אפליה מתקנת? לא נכחיש.
22/9/2016    
 

חלק ב', קחו אויר.

הפועל ראשון לציון. העונה הקודמת שימשה מעין עונת מעבר מבחינת המועדון. חמש עונות ברציפות אימנה שם שירה העליון, ולקח זמן רב כדי לאתר את המחליף שלה, איתי ברקן, שמונה בשלב מאוחר מאוד של הקיץ. למרות הכל, ראשון לציון הבטיחה את מקומה בליגה בשלב מוקדם יחסית, אבל כשהאבק שקע התברר שלא תהיה המשכיות בגזרת המאמן והזרות.

ראשל"צ החתימה את עדי לוקס ולימור פלג שהעבירו עונה על הספסל של אשדוד (אבל היי, זכו בדאבל ראשון בקריירה) ויחד עם קרן נחמה שנשארת לעונה נוספת הקבוצה הבטיחה לעצמה שלישייה ישראלית מנוסה. בקטגוריית הצעירות תמשיך עדן פורת לעונה שלישית ברצף, הישג בפני עצמו מבחינת המועדון, ומי שתיבעט למעלה היא שחקנית הבית הדר חדד, מהבולטות ביותר בין שחקניות נבחרת הנערות. שחקנית נוספת מנבחרת הנערות שצורפה היא צליל וטורי שעוזבת לראשונה את גני תקוה ותשחק גם בכרטיס כפול עם אליצור רמלה מהלאומית. הדר לוי וקטיה אברמזון עזבו.

רועי לזר מונה לתפקיד המאמן. הוא עבד בשנתיים האחרונות בפתח תקוה קרוב-קרוב עם שירי פורת כבעלת הבית על המגרש. הפעם הוא הולך לקצה השני ומובילת הכדור של ראשל"צ תהיה רוקית-סקוררית בשם אשלי בברלי קלי שמגיעה מאלופת הסאן-בלט קונפרנס, אוניברסיטת טרוי. אולי כדי לאזן, צורפה גם ג'יליאן רובינס בת ה-32 שעבדה עם המאמן בפתח תקוה והזרה שהוחתמה אחרונה היא שיי קלי, בחירת דראפט ב-2015 ופוטנציאל טוב, שטרם הוכיחה עצמה באירופה.

כדאי לשים לב 1: עדי לוקס חוזרת למקום בו הציגה את הכדורסל היציב והטוב ביותר בקריירה שלה. ראשל"צ היא סוג של בית גם עבור קרן נחמה שעבורה זו תהיה קדנציה שנייה ועונה שלישית במועדון. עדן פורת, כאמור, הופכת להיות חלק מהנוף הראשוני בעידן בו שחקניות ושחקנים מחליפים קבוצה כמעט מדי עונה.

כדאי לשים לב 2: אחרי שפספסה, פחות או יותר, את טל יעקב ושיר לוי, השחקניות המובילות בשנתונים 96' ו-97' שיצאו תחת ידיו של זיו ארז במחלקת הנערות, הקבוצה תעשה הכל כדי שלא יירשם מקרה דומה גם עם הדר חדד.

כדאי לשים לב 3: ג'יליאן רובינס נאבקה בפציעה ממושכת לאורך העונה שעברה בפתח תקווה, ובכל זאת הצליחה לסיים במקום השני בליגה בריבאונדים ובמקום הראשון בחטיפות. לב גדול יש, וכשירות היא מלת המפתח.

כדאי לשים לב 4: אשלי שילדס היתה לב הקבוצה בראשון לציון בעונה שעברה, וכמעט הכל עבר דרכה כשהיא משחקת במספר עמדות. אין לראשל"צ זרה בעלת סגנון משחק דומה הפעם. מי והאם תהיה שחקנית אחת שתתרום כל כך הרבה לקבוצה העונה?

אליצור חולון. הקבוצה הצליחה לשמור על אטוניה ינגיפה, אשר בשנתיים שלה בישראל הציגה משחקים נהדרים ונראית כמו שחקנית מצוינת לקבוצות קטנות (ועד שמישהי מהמובילות תהמר עליה, לא נוכל לדעת אם גם למעלה מזה). מארי מאלון, שהציגה עונה אחת סולידית באס"א ירושלים לפני שנתיים, תשחק כסנטרית אחרי שעברה עונה בליגה הפולנית. הזרה השלישית היא הרוקית בריאנה באטלר, ספציאליסטית שלשות מאוניברסיטת סירקיוז, שנבחרה בסיבוב השני בדראפט ה-WNBA השנה.

שתיים מהגארדיות הוותיקות ביותר בליגה יובילו את הקבוצה: אורטל אורן שממשיכה לעונה שלישית ונעמי קולודני שהגיעה מרמת השרון. אין עוד קבוצה בליגה שמציגה צמד גארדיות ישראליות מנוסות כל כך. הצעירות מורן ספיר ונועה זליבנסקי יתנו גיבוי בעמדות הגארדיות, כמו גם קורטני דגלאס, מתאזרחת שהיתה אמורה לשחק כבר בעונה שעברה אבל נפצעה בברכה בקיץ שעבר והחמיצה עונה מלאה. בחולון ינסו לתת דחיפה קלה לולאדה אברמוב הגבוהה במיוחד, בוגרת האקדמיה ושחקנית בית של חולון, בעמדות הפנים. מאיה איסרוב, לה היה חלק חשוב בחלק השני של העונה, לא תמשיך ובחרה לרדת לליגה הלאומית. המאמן זו העונה הרביעית ברציפות הוא רועי איזנברג.

כדאי לשים לב 1: בעונה שעברה ג'אמירה פולקנר היתה ההצגה המרכזית של חולון, והתניעה את הקבוצה כולה מעמדת הרכזת בזכות המהירות המסחררת שלה וקצב השגת הנקודות. הפעם אין רכזת זרה לחולון. יעבוד טוב? פחות טוב? לא יעבוד? בקרוב נדע.

כדאי לשים לב 2: חולון קצרה במיוחד בעמדות 4 ו-5. לצורך העניין, יתכן שנראה פה ושם את הקלעית באטלר (1.80) משחקת לפרקים כ-4 בהרכבים מסוימים, אבל נדמה שחסרה בסגל פורוורדית ישראלית שתעלה מהספסל כפי שעשו בעונות האחרונות שירה שכט, עלית כהן, ספיר שריג ושיר לוי.

כדאי לשים לב 3: בשתי העונות האחרונות סיימה חולון במקום לפני אחרון. האם יש בכוחה להגיע עם הסגל הזה למקום טוב באמצע – חמישי, למשל?

כדאי לשים לב 4: גם כשהיתה בתחתית לחולון היו בעונות האחרונות רצפים בהם נראתה נהדר כקבוצה, והתמודדה שווה בשווה מול הקבוצות הטובות ביותר בליגה בעיקר בחלקים המאוחרים של העונה.

הפועל פתח תקוה. מכת פציעות לאורך העונה חיסלה את סיכויי הקבוצה להישאר בליגה, והעניינים בתחתית הוכרעו לחלוטין עם פציעתה בינואר של שירי פורת, שסיימה את העונה. בסופו של דבר, אס"א ירושלים ויתרה על מקומה בליגה באופן יזום ופתח תקוה חזרה למשחק תוך שהיא מתארגנת מחדש ומשאירה אצלה את ירדן גוט ועמית טולמן לעונה נוספת ומתחדשת בכל המשבצות האחרות.

שלוש זרות חדשות וצעירות הוחתמו: הגארדית ניקי דיקסון, הפורוורדית קריזמה צ'פמן והגבוהה רובאנה קמבל שמגיעה ישירות מקולג' קטן בשם אילינוי-שיקגו. שתי הראשונות הפגיזו סלים בליגות אירופיות קטנות ופתח תקוה תצטרך מהן נקודות והרבה גם כאן. הסגל הישראלי צנוע, צעיר ברובו ונעדר ניסיון ומבוסס על שחקניות נבחרת העתודה – טולמן שממשיכה לעונה שנייה, שיר לוי ואופיר לביא. גוט תמשיך לעונה שלישית, לירז קניג תהיה הקלעית בחבורה הזו וגם המבוגרת והמנוסה מכולן ואביטל צוובנר שהגיעה מירושלים תחכה בדריכות להזדמנויות שלה. המאמן הוא גיל סלע, שחזר לתפקיד לאחר שתי עונות.

כדאי לשים לב 1: פתח תקוה שמה את הכדור בידיים של לביא וטולמן באחד ההימורים הגדולים של העונה. אם השתיים יתקשו ודיקסון המשחקת בעיקר כ-2/3 לא תצליח לעזור בהובלת כדור, הקבוצה תיתקע. אם השתיים, או אחת מהן, יפרצו בגדול – ההימור ייחשב למוצלח.

כדאי לשים לב 2: רובאנה קמבל, פורוורדית אתלטית, מגיעה לכאן כריבאונדרית הרביעית בטיבה בכדורסל המכללות (דיוויז'ן 1) בעונה שעברה. יהיה מעניין לראות אם תצליח להטביע חותמה בתחום הזה גם כאן.

כדאי לשים לב 3: על פי התקנון, קבוצה שיורדת ליגה שנתיים ברציפות אינה יכולה לחזור גם אם יתפנה לה מקום, כפי שהתפנה הקיץ בעקבות עזיבת ירושלים. לתשומת לבה של פתח תקוה.

כדאי לשים לב 4: קריזמה צ'פמן היתה אמורה לשחק בקבוצה בעונת 2014/15 ואף הוחתמה, אבל נפצעה בקיץ ובמקומה הגיעה ברגע האחרון אטוניה ינגיפה שנתנה עונה גדולה. האם צ'פמן תוכיח שהיא מסוגלת להשיג את המספרים של ינגיפה ולהשאיר את פתח תקוה בליגה?

הפועל זיכרון יעקב/מעגן מיכאל. אלופת הליגה הלאומית עשתה את זה סוף-סוף, ואחרי שוויתרה יותר מפעם אחת על המקום המגיע לה בליגה הראשונה בזכות אליפויות שהשיגה, הוחלט הפעם להיענות לאתגר תקציבית ומקצועית. הקבוצה המאוחדת מינתה לתפקיד המאמן את נמרוד מיטל שטרם אימן בליגת העל, אבל צבר ניסיון רב באימון הנבחרות הצעירות והכשיר שחקניות לבוגרות מתוקף תפקידו כמאמן בכיר באקדמיה בווינגייט. מיטל לא יזכה, לפחות נכון לתחילת העונה, לאמן צעירות שגדלו תחת ידיו כיוון שמונה בשלב מאוחר ושחקניותיו-לשעבר פזורות ברחבי הארץ וחתומות בקבוצות אחרות. ובכל זאת, הוא ייהנה משתי צעירות מוכשרות – עדן רוטברג תושבת זיכרון יעקב, ויולי גרוסמן שגדלה במחלקת הנערות של זיכרון. לצדן ישחקו ישראליות שעלו עם הקבוצה מהליגה הלאומית ויעניקו לה סגל ישראלי רחב מאוד שיכלול את שירלי שבתאי, אלה יערי, עמית גור, מעיין לוי, מאי אשל ואורלי זילברברג.

שלוש הזרות טרם שיחקו בישראל: הגארדית-סקוררית קים דמינגס הובילה את אוניברסיטת רייט סטייט בהצטיינות ונבחרה לשחקנית השנה בהורייזון-ליג. אלכס הארדן מקצה הסגל של פניקס מרקורי מחפשת עונת פריצה באירופה ומסוגלת לשחק במספר תפקידים והסנטרית בריטני מילר גבוהה, מאסיבית, קולעת באחוזים טובים מהשדה ובין השאר שיחקה מספר עונות בליגה הספרדית ובעונה האחרונה בפורטוגל. בכורה, כאמור, למאמן נמרוד מיטל.

כדאי לשים לב 1: עדן רוטברג, רק בת 18, מיועדת לחמישייה, ומיטל ינסה לעשות לה מה שעשו בהרצליה לאופיר בנט. עבור רוטברג זו תהיה עונה שנייה אחרי שהשתפשפה בחולון בעונה שעברה. הבונוס: קל"ב, בלי נסיעות מתישות.

כדאי לשים לב 2: עונה מסקרנת במיוחד למיטל היסודי. איך יתורגמו על המגרש הדברים שביצע עד היום כמאמן ראשי רק עם שחקניות-נערות, כאשר הפעם מדובר בשחקניות בוגרות וזרות?

כדאי לשים לב 3: שירלי שבתאי ואלה יערי עברו בליגת העל בתחילת דרכן, אבל עזבו מהר והתכנסו בחממה של מעגן מיכאל. האם יתברר שהן לא נופלות מישראליות רבות בתפקידן בליגת העל, או שהשנים בלאומית עשו את שלהן ונפתח פער שהשתיים, והאחרות שעלו בקיץ מהלאומית, יתקשו לגשר על פניו?

כדאי לשים לב 4: זיכרון/מעגן היא עולה חדשה, אבל לא מן הנמנע שבמשחקיה הביתיים שלה ייקבע בסופו של דבר ממוצע הקהל הגדול בליגה.

מכבי רעננה. הקבוצה שהתארגנה ונערכה אחרונה מבין כולן בקיץ, מצאה עצמה בלי יותר מדי אפשרויות בשוק השחקניות. הדר לוי שכיכבה בנערות של רעננה וליהי דורון ששיחקה בקבוצה בעונה שעברה וסיימה איתה כסגנית אלופת הלאומית, יהיו שתיים מהשחקניות הבולטות בין הישראליות. הקבוצה צירפה גם את יערה יצחקי מנבחרת הנערות והאקדמיה בווינגייט, הילה מימון שמגיעה מהלאומית ותציג מספר שחקניות בוגרות מחלקת הנערות המצוינת של המועדון, דוגמת סהר דגן, ושחקנית אחת לפחות מהאקדמיה שתשחק במסגרת כרטיס כפול. סביר להניח שרעננה תמשיך לחפש גם לאורך העונה הזדמנויות להתחזק, אם ייקרו בפניה.

הזרות שנבחרו הן קריזמה פן, בעלת ניסיון בליגה במדי הפועל ראשל"צ (וקצת עם אשדוד), טיפאני ביאס, בחירת דראפט לשעבר שתניע את הקבוצה מעמדת הרכזת וקמילה ג'קסון, פורוורדית נמוכה אבל מאסיבית שמצטיינת בריבאונדים ושיחקה עד כה בליגות קטנות. לירון שרף עושה היכרות ראשונה עם כדורסל הנשים מקרוב כמאמן ויוביל את הדרך.

תוצאת תמונה עבור הדר לוי ספסל

כדאי לשים לב 1: כדי שרעננה תהיה תחרותית ביאס תצטרך לקלוע יותר ממה שהיא רגילה, ג'קסון חייבת להתמודד בהצלחה מול מספר זרות בקנה מידה שלא פגשה עדיין באירופה ופן מוכרחה להיות טובה יותר מאשר בעונה השנייה שלה בראשל"צ. יצליחו?

כדאי לשים לב 2: מומלץ לבקר במשחקיה של רעננה העונה, ולו רק כדי לצפות בצמד אגדות כדורסל ביציע: הוריו של המאמן לירון – צביקה שרף ורונית שרף, שהיתה בעברה כדורסלנית נבחרת ישראל במשך שנים רבות.

כדאי לשים לב 3: אף שהן יושבות פחות או יותר על אותה משבצת, נוצרה כאן הזדמנות פז להדר לוי וליהי דורון שבהחלט יכולות לשחק גם יחד, ולא רק זו במקום זו. עבור הדר, להעמיד עונת קליעה מהסוג שתמיד חלמה עליו (יש להניח), ועבור ליהי להתברג בליגת העל בכלל ואולי ברעננה בפרט כשחקנית של קבע גם בעונות הבאות.

כדאי לשים לב 4: לירון שרף יחפש בנרות צעירה שתבצע קפיצה מרשימה. מי מתנדבת, וגם מסוגלת?

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 27/05/2020
 
  נרימה כוסית לחיי 
הארון ארדנאי
 
  נרימה כוסית לזכר 
מרגו דידק
 
 
מה עם שמירת מרחק מהשופט, חג'ג'? ...
 
 
מי האיש? ...
 
 
אריאל פורת עם בנו גור. שניהם בעלי ערכים ב'זה א-ב של כדור...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up