נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבדיחה העצובה התפקעה מצחוק
על רודי חמודי, רבי פנחס הגרשוני, פאבלו לאסו, מאמננו האדמוני לשעבר, ג'ייסי קארול והתדריכים בחדרי ההלבשה.
21/10/2016    
 

אחת הציפיות מפרשן היא לראות את התמונה הכוללת ולאו דווקא לספק מסקנות נחרצות בעקבות מספר דקות, רבע אחד או אפילו משחק שלם. פיני גרשון חתך את רודי פרננדס כהוגן, כולל אמירות מעליבות, ושכח שמדובר באחד השחקנים הטובים ביותר באירופה לאורך שנים. באיזשהו שלב גם הגדיר אותו (כחלק מציוות עם דרייפר) כבדיחה עצובה. הדרך הטובה ביותר להשתיק מישהו היא להראות לו במגרש. לא להוכיח, כי פרננדס לא צריך להוכיח דבר אפילו לגרשון. רק להזכיר. ככה, בקטנה, עם 16 נקודות (50% ל-3) ב-25 דקות בשורה התחתונה – שני בין קלעי ריאל אחרי פתיחה חלשה מאוד.

נגעתי בזה בעבר ואני חוזר לעניין השפה. פאבלו לאסו, הראו לנו המצלמות, מעביר בספרדית את התדרוך שלו לפני המשחק בחדר ההלבשה. בסיום הוא התראיין לטלוויזיה באנגלית טובה משחשבתי. למעלה ממחצית משחקני ריאל מדריד שהתלבשו למשחק אינם דוברי ספרדית כשפת אם, ובכל הזאת התדרוך היה בשפת המדינה ממנה מגיעה הקבוצה.

לעומתו, ארז אדלשטיין העביר את התדרוך בחדר ההלבשה באנגלית. זה נושא צדדי כביכול שאני שב ונוגע בו יותר ויותר עם השנים. עניין שמצביע על מהות ועל דגשים. יוצא מזה שהכדורסל שלנו לא ישראלי, הוא אמריקאי. מה שמאחד את כל הזרים שמשחקים במכבי ת"א היא העובדה שהם מופיעים עבור קבוצה מישראל וחיים בישראל. לעניין הזה אין יותר מדי שימושים או סימנים בפועל. גם פעם היו מתאזרחים ויהודים-אמריקאים וזרים, ובכל זאת – את ה"אנחנו על המפה ונשארים במפה לא רק בספורט, בכל", טל ברודי אמר בעברית מצחיקה וכובשת לב, שזכורה עד היום מרחק 40 שנים כמעט מהמשפט המפורסם ההוא. יש לי תחושה שאם ברודי היה אומר את הדברים באנגלית, איש לא היה זוכר גם כעבור שנה.

תוצאת תמונה עבור ארז אדלשטיין ספסל

אגב לאסו. הוא היה אחד הרכזים החכמים ביותר בכדורסל הספרדי ובפעם האחרונה שבדקתי גם מלך האסיסטים בכל הזמנים בליגה הספרדית. אומן המסירה. אפשר להמר שג'ו ארלאוקאס בנה עליו את הקריירה בימים המשותפים בויטוריה ואחר כך בריאל מדריד. אבל ימי המשחק רחוקים מאוד ובארץ מקפידים לקרוע לפאבלו לאסו המאמן את הצורה – השדרים, הפרשנים, שחקני העבר. אומרים שהוא לא מבין מהחיים שלו, שהוא מגיע עם חילופים מהבית, שהוא נעול מדי ולא טקטיקן טוב. בינתיים הוא מחזיק במשרה במדריד מאז 2011, ומוביל על מכבי ת"א 2:8 במשחקי ראש בראש ביורוליג מול שלל המאמנים השונים שהתחלפו בה מאז (קצת יותר מ-12 נקודות ממוצע בניצחון, 4 הפרש בממוצע בהפסדים). עכשיו יקומו אנשים ויגידו שגם שני ההפסדים האלה הם יותר מדי, ועם סגל ותקציב כמו שיש לו בריאל מדריד המאזן היה צריך להיות 0:10. אוקיי, אז חבורת המזלזלים תגדל עוד קצת. הוא יחיה עם זה.

ג'ייסי קארול שיחק ביוטה סטייט והתחנה הראשונה שלו היתה באיטליה עם טראמו. שוטינג גארד לבן, מכונת קליעה. הפעם הראשונה שראיתי אותו היתה כששיחק בגראן קנאריה שנה אחת מאוחר יותר, והוא נראה מדהים גם היום – הרבה שנים אחרי הצגות הבכורה שלו בליגה הספרדית. קארול באמת קלע אדיר, שוטינג גארד פנטסטי, אבל יש עוד כאלה. הם מתחבאים בכדורסל המכללות ומחפשים הזדמנות ברגע שמסיימים את התקופה שם. לא כולם מקבלים אותה, לא כולם עושים איתה משהו כשהיא מגיעה אליהם ולא כולם מגיעים אל צמרת היורוליג או ה-NBA. אבל האם מישהו במכבי ת"א חשב פעם לשלוף ישירות מהמכללות שחקן כזה ולהחתים אותו כזר? זה קרה אולי עם ג'ק צימרמן אי שם לפני 30 שנה בערך, שישראל היתה התחנה הראשונה שלו בכדורסל המקצועני אם אני זוכר נכון. ובעצם, למה להביט החוצה כאשר יושב דגן יבזורי על הספסל, הקלע הישראלי הטוב ביותר שיש. והוא אפילו לא בתוכניות, אפילו לא מתלבש למשחק.

דגן יבזורי

והנה מה שאני חושב אפילו אחרי משחק שפל של כל הישראלים במכבי ת"א מבחינת מספר הדקות והתרומה הסטטיסטית הכוללת נגד ריאל: עדיף לבנות קבוצה עם חמישה-ששה ישראלים הטובים ביותר שניתן להחתים, ואיתם ארבעה זרים ושני בוגרי מחלקת נוער. באותה הזדמנות מומלץ להעביר את התדריכים ופסקי הזמן בעברית. כי התוצאות אמנם חשובות, אבל הדרך לא פחות, והמסר והצביון צריכים להיות גבוה בראש הרשימה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
שמעל'ה מאכיל את הילד בתות. אדום חזק באופנה עכשיו. ...
 
 
באיזו קבוצה סביר להניח שהם צופים? ...
 
 
סילבן לנדסברג מצטרף ל"זה א-ב של כדורסלע". בשעה טובה, חבוב. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up