נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחד מרובינסונים רבים
שנחתו באירופה לאורך השנים, ככה שמי יכול לזכור. ובכל זאת, היו כאלה שזכרו ואחד מהם זכה בפרס. הלאה, לחידה החדשה.
31/10/2016    
 

ג'יימס רובינסון, גארד יליד 1970, עבר לכמה עונות בכדורסל האירופי, ובנקודת השיא שלו שיחק עבור אולימפיאקוס פיראוס. הוא הגיע לשם אחרי שש עונות ב-NBA עם פורטלנד, מינסוטה, קליפרס וסגר קריירה (כולל 6 משחקים באורלנדו לאחר שובו מיוון) שנעה סביב 400 משחקים.

היו לו עוד מספר עונות ברוסיה ואיטליה ואז נעלם ל-ABA ופרש. הוא סיים את קריירת ה-NBA שלו עם 7.6 נקודות וכ-2 ריבאונדים ו-2 אסיסטים בממוצע. הוא היה בחירה מספר 21 בסיבוב הראשון של דראפט 1993 והקריירה שלו, נו, לא המריאה גבוה מדי.

הצילום לקוח מעונת 1999/2000, מכבי ת"א ואולימפיאקוס נפגשו אז פעמיים – פעם אחת ביוון במחזור הפתיחה של עונת היורוליג, אז ניצחו היוונים 63:65, ופעם שנייה בתל אביב במשחק שהסתיים שוב בתוצאה נמוכה, ושוב בניצחון יווני, 54:65.

רובינסון סיים עם 8 נקודות, 6 ריבאונדים ו-6 אסיסטים ב-35 דקות במשחק הראשון, בעוד מילאן טומיץ' היה הקלע המוביל של המנצחים עם 11 ומארק בריסקר, שמופיע בצילום, סיים 23 דקות בלי נקודות. דורון ג'מצ'י הוביל את מכבי ת"א עם 18 נקודות בגיל 38, ונייט האפמן סגר דאבל-דאבל של 17 ו-16.

בגומלין בתל אביב רובינסון לא התבייש ולקח 18 זריקות, כדי להגיע למאזן של 19 נקודות ב-35 דקות. עזרו לו שמות נשכחים, דושאן ווקצ'ביץ' ונאצ'ו דה מיגל, עם 14 נקודות כל אחד. למכבי ת"א: האפמן 16 ובריסקר, ההוא מהצילום המשותף עם רובינסון, סיים עם 8 נקודות והגיע עם הקבוצה שלו עד למשחק הגמר האירופי באותה עונה.

עד כאן היסטוריה, מכאן הווה. מי פתר ומי הזוכה במגנט כדורסלע. זה מה שחשוב כרגע.

טעויות שהגיעו למערכת: אלפונסו פורד 5 פעמים, ג'יימס פורסט, דומיניק ווילקינס ואנתוני גולדווייר (פעמיים). בין הטועים, אגב, נכללים שמות קוראים שלא הופיעו כאן שנים. ברוכים השבים, גם אם לרגע.

והנה אלה שפתרו נכון הפעם: דרור קורמן, שני מאיר, רונן ציון, איתמר רייצס, דוד אורנשטיין, שחר קורנברג, דני סמיד, יואב פינקלמן, שי פיין, משה שוורדי, עדי וינגרטן וארז מטלון.

העברתי את שמות הפותרים אל ענק הקומה והרוח הקרואטי, אנ-דנ-דינו ראדג'ה, שזכר היטב את התקופה ולא בכדי. בקיץ בה הגיע רובינסון הוא עזב את אתונה-הכרך ואת פנתינאייקוס, ובקיץ שבו עזב רובינסון את אולימפיאקוס ראדג'ה הצטרף לאדומים בעצמו.

לאחר הטקסים הקבועים בכיכובו – רישום השמות, קיפולם, גלגולם, מעיכתם, שליפת אחד מהם והודעה זריזה לנשיאות – התברר שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

עדי וינגרטן!

יאאא אולוהייים, עדי!

זכית בכדורסלע-המגנט, ולא בכדי!

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת ג'יימס רובינסון. אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

שלונ"צ ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up