נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא טהור
מי חסר בהפועל ירושלים? מתי נראה את עידו פליישר במדי הוואי? ואיך זה שאין בוקסה סטטיסטית ממשחק של נבחרת ישראל? מר וקצרצר.
20/11/2016    
 

"פתחו 6 הפרש למכבי, מה אתה אומר?", אמר לי המנקה חובב ההימורים כשבידו מגב, סמרטוט ודלי. השאלה הזו הגיעה יומיים אחרי שמישהו שאל אותי אם זה אני שמשדר תיכונים ואמרתי לו שכן, וגם NCAA, והוא ענה: "אהה, יופי, אז תן לי טיפים להימורים שם".

"יש הימורים על קולג'ים בווינר?", תמהתי.

"לא", הוא ענה, "אבל יש באתרים".

כן רבותיי, וגם גבירותיי או להיפך: אני מהמר שכל אוהד שני מעל גיל 16 לא עושה זאת מאהבה אלא מתוך מעורבות כזו או אחרת בהימורים. לא שגיליתי פה משהו חדש, אפשר למצוא גם בכתבי כדורסלע התייחסויות קודמות לכך. ובכל זאת, התחושה חמוצה. העסק לא טהור, וכמוהו גם האהבה.

"אז מה אתה אומר?", שאל שוב המנקה.

"לא יודע", פלטתי באינסטינקטיביות ראויה לציון (אני הולך ומשתפר בזה).

"מכבי משחקים בלי דווין סמית' ובלי גאודלוק, אני הולך על ירושלים, הולך בהפוך על הפוך, אפילו שהם לא פוגעים. גם בירושלים חסר שחקן אחד".

"מי?", ניסיתי לאמץ את זכרוני.

"איזה כושי אחד, לא זוכר".

***

לשאלות מאזינים: כן, גם אני מאוד רוצה לשדר משחק של הוואי עם עידו פליישר, הבן של עפר השלושת-רבעי אגדי, אבל משחקים שלהם לא מוצגים ולא מופיעים משום מה בחבילת השידורים שמשוחררת כלפי חוץ, וממנה ניתן לבחור. אז בינתיים נתון: בחלוף 4 משחקים מפתיחת העונה פליישר עם 7.5 נקודות ו-5.5 ריבאונדים ב-13 דקות בממוצע למשחק, עם 62% מהשדה ו-77% מהעונשין. נשמע פנטסטי.

***

יום ראשון תמיד היה קשה עבור הכדורסל בעיתונות. צריך להכניס התייחסות למשחק היורוליג של מכבי ת"א בחמישי ולא לשכוח את משחקי ליגת העל ביום ראשון, בטח אם אחד מהם מפגיש את מכבי ת"א עם הפועל ירושלים וכמובן להתייחס לשני משחקי ליגה שהתקיימו במוצ"ש.

ומה קורה כשנדחס במוצ"ש גם ניצחון חשוב של נבחרת הנשים ברומניה, שמקרב מאוד לעלייה לאליפות אירופה? צריך לדחוס גם אותו. אוקיי, אז דחסו. ומה עם הבוקסה הסטטיסטית ממשחק של נבחרת? מתברר שאין לה מקום בסד הזה שנקרא מדור ספורט של עיתון יום ראשון, שנוטה להיות עמוס בענייני ביפ מזורגג. לא יודע מה, לא יודע איך – סטטיסטיקה מלאה ממשחק נבחרת ישראל (גברים, נשים) צריכה להופיע לפני בוקסות הפשרה המצומצמות של שני משחקי הליגה משבת בערב. באתי מסטטיסטיקה, לא אוותר עליה כל כך בקלות.

אבל האמת היא? עזבו, לא צריך לייצר ציפיות מעיתונים. הזמנים השתנו, המוצר פחות רלוונטי משהיה. נקודה, סוף.

לא?

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 27/05/2020
 
  נרימה כוסית לחיי 
הארון ארדנאי
 
  נרימה כוסית לזכר 
מרגו דידק
 
 
מה עם שמירת מרחק מהשופט, חג'ג'? ...
 
 
מי האיש? ...
 
 
אריאל פורת עם בנו גור. שניהם בעלי ערכים ב'זה א-ב של כדור...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up