נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נרימאס כוסית לחייו
צלף קטלני, זריקתו נאווה ותספורתו קצוצה תמידית. כיכב בארץ הקודש ולימים נעשה כוכב אצל הפסנתרן האיטלקי בסיינה-העיר. היידה, יש זוכה ויש גם חידה חדשה
2/1/2017    
 

איי איי איי, כמעט שכחתי שרימאס קאוקינאס החל את דרכו כמקצוען בליגה הישראלית עם הפועל גליל עליון. קאוקינאס נצרב בתודעה, שלי לפחות, בעת המאוחרת הזו, כשחקן סיינה בכלל. הצילום הנוכחי מזכיר גם את תקופתו בריאל מדריד. וכן, היתה גם גליל עליון. ועוד איך היתה.

הנה דבר העם בהקשר הזה.

כותב אחד: "אידסון בהיכל מזוהה אוטומטית וגם מדי ריאל ברורים מאד. הייתכן שקאוקינאס שיחק בריאל? בדיקה זריזה בויקיפדיה מעלה שאכן כן! האיש שהתחיל את הקריירה בגליל וצלף בהצלחה גם בסיינה, עשה סיבוב מכובד מאד גם במדריד ואם יותר לי נחש, בעבור סכומים מכובדים.

על הדרך, נספר שמכבי ניצחה אי אז בימים את המדרידאים, הראשונים תחת שרביטו של רבי פנחס והאחרונים תחת שרביטו של מסינה האגדי. אכן, היו ימים שההיכל היה היכל, מכבי היתה מכבי, רבי פנחס חולל ניסים ולא הסביר בכל חודש מחדליו של מאמן אחר ויורוליג שוחק בימי חמישי בערב ולא למשל בשישי, או רביעי אחר הצהריים, או בשעות הקטנות של ליל שלישי".

משרבט אחר: "הנשיא הפריז בניסיונו להקל על נתיניו על הקושי בחידה הקודמת. מדובר כידוע ברימאס קאוקינס האהוב והנערץ עד מאוד בתמונה נדירה שבה הוא מוותר על הליי-אפ האלגנטי לטובת הטבעה. ניתן לכתוב מגילות אודות הבחור. אך רק אספר שבאותה עונה זכורה בגליל קלע החבוב זריקות עונשין בהארכה במלחה כשהסל זז לכל הכיוונים משל היה רגליו של שארפ בעלייתו לשלוש (או שמא היתה זו אשליית ילדות?). סיכומו של דבר, טפירו קלע סל ניצחון באותו משחק והחבר הוא החבר קאוקינס".

מסביר נוסף: "טוב, זה קל. זו עונת 2009/10 הקבוצה שמתחרה עם הנוכחית על הטיפשה בהיסטוריה וחסרת האינטליגנציה. משחק מספר 2 - ריאל מתארחת בהיכל, ומספר 13 זה כמובן רימאס קאוקינאס, שהתחיל את הקריירה האירופית בגליל ב-2001 אצל מאמננו המפוטר הג'ינג'י מאותה מכבי".

מפרשן הרביעי: "זהו רימאס קאוקינאס שנהגו לכנותו בכפר בלום והסביבה "רימאס הסובל" בגלל פרצופו הפחוס והסובל תמידית. היה חלק מקבוצה בונבון עם עוד ליטאי בשם איואלדאס יוציס. למונט ג`ונס ליהטט והג`ינג`י התעצבן על הקווים, סיפק כותרות ובעיקר צעק על עמית גל והשפיל את יואב ספר בטיימאאוטים. ימים יפים היו אז בגליל, כוסאומו".

ומסיים חמישי: "בהתחשב בכך שצ'אק אידסון מופיע בתמונה במדי מכבי תל אביב, ודאי שהתמונה לקוחה מעונת המשחקים 09-10 או 10-11. כעת כל שנשאר הוא לבדוק מי היה מספר 13 של ריאל מדריד בעונות אלו. שיטוט קל באינטרנט יוביל אותנו לרימאס קוקינאס (09-10) ואל סרחיו רודריגס (10-11). בדיקה קלה בגוגל תמונות תגלה לנו שמושא החידה הוא... הוא... יא אולוקייים!! רימאס קאוקינאס!! חידה פשוטה יחסית, ודאי ביחס לחידת אולם גמי מהפעם שעברה".

וממש-ממש, מסיים-סיים, השישי: "האיש ששיחק עם מירוטיץ' ורודריגז, אבל זה לא ישווה לעובדה שהוא שיחק עם יפתח בליימן ויותם דניאל בגליל: רימאס קאוקינאס".

תשובות נאות כרפאל לפחות, מה יש לומר.

והנה שמות הפותרים במלואם: משה שוורדי, אביעד קורמן, רן זיסקין, גיא גוראריה, לב הלמן, יעקב ג'קסון, נתי פפירוביץ', ארז מטלון, אלישע פודרבייטל, אסף עמית, קובי דסקל, אור פוריה, ידידיה פינק, הדר עפרוני, עודד פאר, איתמר רייצס, אריאל שלומוביץ', דוד אורנשטיין, יואב פינקלמן, אריה לייב טרוצקי, יהודה סובלמן, אורי גובר, שי פיין, שיר כהן, שחר קורנברג, שלום קורנבלום, דודי גרינפלד, דני סמיד, אוהד רון, דרור קורמן, גיל סלע, נועם ממיאס, צורקה, נועם ממיאס ויונתן בלי שם משפחה.

השתתפות ערה ומכובדת, לא נכחיש זאת.

השמות הועברו אל ענק הרוח והקומה הקרואטי אנ-דנ-דינו ראדג'ה, אשר קיפל, מעך, קימט, כיווצ'ץ' ואז גם ערבב, טרף ובחש ובסופו של עניין בחר פתק אחד ועליו היה כתוב שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

שיר כהן!

שם יפה שיר, עם בעיה אחת: זה בן? זה בת?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, או שלחי חברה, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר. או תקבלי, כן?

וזו היתה חידת רימאס קאוקינאס.

אחת חדשה ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב בני העם ובנותיו.

שלונ"צ ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up