נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דאבל-דאבל
אליפויות במכללות וביורוליג? ג'ורג' זידק, נו מה. והיידה - יש זוכה ויש גם חידה חדשה.
15/1/2017    
 

ג'ורג' זידק, שחקן עבר צ'כי ששיחק ב-UCLA, 2.13 מ', היה האיש שאותו התבקשתם לזהות. זידק המשיך משם ל-NBA כבחירת סיבוב ראשון בדראפט 1995 ושיחק בשארלוט, דנבר וסיאטל, ואז נחת בז'לגיריס קובנה וזכה איתה בגביע אירופה. מאז ועד לסיום הקריירה שיחק רק באירופה: טורקיה, ספרד, גרמניה, פולין והסיום בנימבורק, צ'כיה, ממש בבית. אביו היה השחקן והשניים רשומים כבן ואב הראשונים ששיחקו בגמר יורוליג. זידק הבן זוקף לעצמו עוד טריוויה: זכה הן באליפות המכללות והן באליפות היורוליג ובשתיהן, אגב, שיחק לצד טיוס אדני.

בעבר התנהל כאן במקום הזה ממש ויכוח סוער לגבי הגיית שמו הצ'כי: האם זה ייז'י, יאז'י או ירז'י. האמריקאים פתרו את זה בקלות עם ג'ורג' וגמרנו, ואני מוכן להישבע שפעם אמר לי הצ'כי המכובד וולש ששמו הפרטי הוא ירז'י. ובכל זאת, ממרחק השנים, אני כבר לא בטוח ששמעתי טוב.

סיכומו של עניין, האיש שהייתם צריכים לזהות הוא ייז'י, או יאז'י או ירז'י זידק. לימים הפך לקצין עיתונות בנבחרת צ'כיה, או איש תקשורת, או מראיין במשחקי היורוליג או משהו כזה, או כל זה יחד.

מי ומי בין בני העם (ובנותיו, אם ישנן כאלה הפעם) זיהה את זידק?

אורן צייטלין, שני מאיר, יונתן בלי שם משפחה, דוד אורנשטיין, אורי גובר, רונן ציון, משה שוורדי, ארז מטלון, רן זיסקין, יואב פינקלמן, דודי גרינפלד, מוטי אנגלשטיין, אלישע פודרבייטל, זאב לפידס, דני סמיד, אביעד קורמן, שי פיין, זאבי עמירם.

העברתי את כל שמות הפותרים אל ענק הרוח והקומה מקרואטיה, אנ-דנ-דינו ראדג'ה. עשה מה שעשה, סידר מה שסידר ובסופו של דבר הודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

אלישע פודרבייטל!

יאאא אולוהייים, אלישע! זכית בכדורסלע-המגנט!

מאמין? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת ג'ורג' זידק.

אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב בני העם ובנותיו.

ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up