נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כ-800 גרם טקסט. צנוע, לא נכחיש זאת
כמה וכמה (וכמה!), ובעצם לא יותר מדי למען האמת, עניינים שהצטברו על השולחן הנשיאותי העגול והכבד אשר במרכז החדר. ויש גם הופעת אורח.
17/1/2017    
 

שלום ערן,

קודם כל חשוב לי שתדע שאני עוקב באתר באופן קבוע ואני חובב ספורט וכדורסל בפרט עוד מאז שאני ילד קטן וכמובן עוסק בכדורסל.

אחרי ישיבה עם חבר טוב הוא התקיל אותי בשאלה

באיזה מקרים שחקן כדורסל מורחק מהמגרש?

התשובה הראשונה שלי הייתה כמובן על שתי עבירות טכניות.

השאלה שלי אלייך היא האם קיימים עוד מקרים שבהם שחקן מורחק? האם בלתי ספורטיבית וטכנית שוות הרחקה? ומה לגבי שתי עבירות בלתי ספורטיביות?

ומה קורה עם הספסל מקבל שתי עבירות טכניות האם מרחיקים את כולו? ואם כבר, איך זה הולך בNBA?

אשמח לתשובה במייל ותודה!

שי

העברתי את בקשתך אל ראש אגף שיפוט, מחלוקות שיפוט, היסטוריה, נוסטלגיה, ידידים ברחבי העולם, עמק יזרעאל ועוד שאר כהנה וכשמה, הלוא הוא סר ש. הרמלין הפלאי. והנה תגובתו:

אז ככה, שחקן יכול להיות מורחק מהמגרש עקב מספר סיבות:

1. מעורבות בתגרה.

2. התנהגות בלתי ספורטיבית בוטה כלפי שחקן, מאמן, אוהדים וכמובן שופט (כמו באגדה הידועה על השחקן ששאל שופט אם הוא ישרוק לו טכני בגלל משהו שהשחקן חושב. ברור שלא, אמר השופט. יופי, אמר השחקן, כי אני חושב שאתה אידיוט ואין לך מושג).

3. עבירה גסה במיוחד - גם היא יכולה לשלוח את השחקן למקלחת מוקדמת.

4. שתי עבירות טכניות אישיות.

5. שתי עבירות בלתי ספורטיביות אישיות.

לגבי מאמן - הוא יורחק אם קיבל בעצמו שתי עבירות טכניות, או אם הוא ואנשי הספסל צברו יחד שלוש עבירות טכניות. כלומר, גם אם נשרקו שלוש עבירות טכניות נגד אנשים אחרים על הספסל - המאמן הוא זה שישלם את המחיר. אי אפשר להרחיק את כל אנשי הספסל. עם זאת, לשופטים תמיד שמורה הזכות להרחיק מהספסל ישירות כל מי שהתנהגותו לא נראית להם. כמו כן, אפשר (וצריך) להרחיק כל אחד מאנשי הספסל שנכנסו למגרש כדי לקחת חלק בתגרה, אלא אם השופטים משוכנעים שהם נכנסו רק כדי לנסות להפריד בין הנצים.

ערן שלום,

האתר נהדר אבל יש שחקנים ששיחקו וכיכבו כאן ושכחת מהם. למשל, סטיב צ'ובין ממכבי תל אביב.

בברכה,

מיקי

ריישית כל, כמו שנהגה לומר סבתי עליה השלום מרים, שבפסח ימלאו 14 שנים לפטירתה, נעים לדעת שגם בחלוף למעלה מעשור לקיומו של כדורסלע ישנם עדיין אנשים המגלים אותו לפתע. שיינית, לא בהכרח שכחתי. ישנן הגדרות שונות ומשונות להימצאותם של דמויות כאלה ואחרות באתר וייתכן מאוד שצ'ובין לא עונה על אחת מהן. כהתחלה יש לומר, שמעולם לא ראיתי אותו משחק. מאוד יכול להיות שזו אחת הסיבות שלא השתבץ באופן כזה או אחר באחד הלינקים.

ושלישית, עם פרישתם והיעלמותם של שועי עולם רבים מעשייה, החל מצוד בדיחי ועד רן בורוכוב-סוקולוב, וגם להיפך ואף יותר מזה, כדורסלע סובל מקוצר יד. שלא לדבר על נוכחותי-שלי, כן? למשל, מתים רבים התרגשו עלינו בכדורסל ובמוסיקה בשנה-שנתיים האחרונות וכתיבתם של פרופילים רבים מתעכבת נואשות וממושכות. סוסון יאור לא נוסף זה עידן ועידנים, וגם לא חבר פצוע חדש לבית הלוחם. ולכן, וכאמור, לא מדובר בהכרח בעניין של שכחה.

שלום,

כחובב סטטיסטיקה, אתה חייב לאהוב את מה שקרה ברוממה. 8 שחקנים, כל שחקני הרוטציה של מכבי חיפה, קלעו בספרות כפולות. למעט אופק אביטל, שלצער כולנו לא זרק, כל הסגל הירוק קלע.

למעט 0 מ-1 של גרייבס לשלוש, אם שחקן ירוק זרק מטווח מסוים, הוא גם קלע ממנו. 5 שחקנים שונים הורידו 5 ריבאונדים. 6 שחקנים סיימו עם מדד 10 לפחות. הקבוצה סיימה עם 99 נקודות, והקלע המוביל שלה, ובמשחק כולו, הוא וויל גרייבס שקלע רק 14 נקודות. לא חושב שאי פעם ראיתי דבר כזה.

דרור

ומוסיף אביעד באותו עניין: "מכבי חיפה שלנו חגגה היום על הרצליה נטולת הישראלים הבכירים ומילאה את ליבנו באושר. למרות ההרכב החסר של הרצליה, ראו שחיפה של ורגאס יודעת לקחת מתנות ונראית כמו קבוצה מתואמת, עם מנהל עבודה.

שמונת (!!) השחקנים של חיפה שקלעו הערב בספרות כפולות, הם העדות הטובה ביותר לחלוקה בכדור ולמשחק ההתקפה המאורגן והיזום שורגאס מביא עמו כנדוניה. נשאלת כאן השאלה, האם זכור לנשיא הישג דומה, שמונה שחקנים מאותה קבוצה בספרות כפולות, במשחק כלשהו, אפילו בליגת מנש. לתשובתך אודה".

לא זכור לי משחק ספציפי עם שמונה שחקנים בדאבל-פיגרס מאותה קבוצה, אבל אני יכול להמר שאם היו כאלה, ואפילו לא מעט, הם מתחבאים בעיקר ב-NBA. ולמעשה, בין קבוצות שהיו להן עונות בהן קלעו בצרורות דוגמת פיניקס, סקרמנטו, גולדן סטייט, דאלאס. די משוכנע שבחינה של לוחות המשחקים של הקבוצות הללו יעלו יותר מנתון אחד שמתאים לשאלה שלך.

שלום,

מיהו לדעתך מאמן הכדורסל הטוב ביותר של ישראל לדורותיה?

יאיר

לא יכולת לבוא עם שאלה יותר קשה? בעצם, אני אעשה את זה קל: דייויד בלאט. אני חושב שתמצית התכונות שהוא מייצג, בשילוב עם ההישגים והרזומה הבינלאומי העשיר במיוחד, מביאים אותו למקום הראשון.

שלומות ונצורות,

גל לא מקל כמעט שלא משחק ביורוליג, אבל בליגה דווקא כן ואפילו בולט וקולע. יש לך הסבר לזה? מכבי ת"א נוהגים נכון או שעושים לו עוול?

עידו

אין לי ספק שגל צריך להיות חלק מהרוטציה של מכבי ת"א ביורוליג, לרגע לא חשבתי אחרת – גם כששיחק מתחת לרמה המצופה ממנו בחלקים מסוימים לאורך העונה לפני שסופסל לגמרי. אני מאמין גדול בהערכה שאומרת ששחקן מסוים לא שכח לשחק כדורסל סתם פתאום וסתם כך, אלא אם כן ירדה "עליו העלטה" באופן פתאומי (איך התגעגעתי להשתמש בסלענג הזה, יאאא אולוהיייים!). ובלשון העם: אני ממש, אבל ממש, חושב שהעלטה לא ירדה עדיין על מקל. טוב יעשה החבר בגאצקיס אם ילך איתו גם ביורוליג.

ועד כאן להפעם מהדורת שאלותשובות קצרה זו.

בוקר צח, צהריים זכים וערב נינוח במיוחד.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 20/04/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
אלברטו הררוס
 
  נרימה כוסית לחיי 
ילנה מקסימוביץ'
 
 
אבל כבד
 
 
מי החבוב? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up