נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תומאס סאנדרס. היה שחקן כזה
והוא אפילו התאמן במכבי ת"א והתבקשתם לזהות אותו. רק שלושה זיהו, אחד יקבל מגנט של כדורסלע. והיידה, לחידה הבאה.
4/2/2017    
 

עוד אחד מאותם צילומים שבזמן שליפתם מהארכיון לא היה לי צל של מושג לגבי הדמות שאני מבקש מהעם לזהות. ההנחה היא שמישהו יזהה, מישהו יפתור, וארכב על זה הלאה בנונשלנטיות.

כבר היו מקרים, כולל ממש באחרונה, שזה לא עבד ואיש לא פתר. באותו מקרה נאלצתי במבוכה רבה לשלוח את העם לביתו בלי פותר ובלי פרס לפותר, ולהודות עד חלשה הנשיאות לעיתים. חלשה, קלושה ותלושה.

הפעם, למרבה המזל, נמצא מי שזיהה את הדמות המבוקשת וחילץ את הנשיאות מבושה נוספת. כך או אחרת, אחרת או כך, מתברר שיכולות להיות חידות קשות מאוד גם מהעת האחרונה, כולל כאלה שקשורות למכבי ת"א המפורסמת והמהוללת (פחות, ככל שחולף הזמן).

הדרישה היתה לזהות את השחקן שעומד ופניו למצלמה. למעשה, הוא היחיד שניתן לראות במבט חזיתי מלא.

הנה תשובות שגויות שהגיעו: גיא פניני, ג'ון שאייר, ארד הררי (5 פעמים), אלון שטיין, תיאו פפאלוקאס, ג'ו אינגלס, יריב עמירם, ג'ייק כהן, טל בורשטיין. אגב, רוב אלה שהלכו על הררי דיווחו לנשיאות, כי הם מהמרים שהוא האיש על סמך שיטת אלימינציה יותר מאשר על סמך זיהוי דמותו.

רבים ניסו את מזלם מבלי שיהיה להם באמת קצת חוט. הנה תשובה מייצגת: "האמת, חידה קשה מהצפוי בהתחשב בכך שמדובר במפלצת הצהובה. בהתחשב בנוכחותו של פפאלוקאס, הייתי אומר שמדובר ב2011/12. אי לכך ובהתחשב בשיער הקצרצר תמידית של חברינו שאייר, הייתי אומר שמדובר באלון שטיין. ניחוש קשה, כיוון שהוא גם לא נראה לי כמוהו. אתמהה ממושכות וגו'".

והנה עוד תשובה מאותו סגנון: "אני הולך על ג'ו אינגלס, כוכב הנבחרת האוסטרלית, וחבר סגל יוטה ג'ז מהמנש, ומכיר כל ס"מ של ספסלי כל האולמות בארה"ב. סתאאאאאם... מיד פעם יוצאת לו הבלחה של משחק הרואי כזה או אחר. במבט שני: זה לא הוא, ואין לי מושג מי זה כן".

ובכן כי כן, מתברר שהאיש שהתבקשתם לזהות, וגם אני לא יודע מיהו, הוא תומאס סאנדרס, שהיה הזר של הפועל יקנעם מגידו באותה עונה, וזכה להשתתף באימון פתיחת העונה של מכבי ת"א (2011-2012). סאנדרס, ככל הזכור, הוחתם לטווח ארוך והושאל לקבוצה שנתמכה באותו זמן על ידי מכבי ת"א. גם נייט מילר היה בסיפור הזה, לא? שניהם לא הגיעו בסופו של דבר לקבוצה הראשונה ובשלב כלשהו שוחררו מכל הסכם מחייב (לא שאני סגור בוודאות על המלים האחרונות, אבל זה מה שאומר הזיכרון פחות או יותר).

מי זיהה את סאנדרס? רק שלושה: שי פיין, גל שמאי, רן זיסקין. כידוע, בחידות שמגרדות פחות מחמישה פותרים אין לנו להטריד את אנ-דנ-דינו ראדג'ה ענק הרוח והקומה מקרואטיה, ולפיכך המשימה עלי.

ואני אומר, בלי שהיות, שהזוכה הפעם הוא גל שמאי.

שמעת גל? קראת? עיכלת? הפנמת? שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת חידת תומאס סאנדרס. אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב בני העם ובנותיו.

שלונ"צ ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
ה-זוג של הכדורסל הישראלי בתצוגת תכלית. שנה טובה לכולם. ...
 
 
ירידה ברמת הקושי לנוכח הכישלון המחפיר בחידה הקודמת. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up