נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דרושים
האם יש בעם הזה מישהו או מישהי שירצו לכתוב על בסיס קבוע, בקצב פרטי ובלי לחץ, פרופילונים על מתים מזמרים ואנשי כדורסל גדולים שהלכו לעולמם?
18/2/2017    
 

בשנים האחרונות נוצר פיגור משמעותי בכל הלינקים המרכזיים של כדורסלע שעוסקים בתיעוד והנצחה. מילא הפעילות השוטפת, בזה אין חדש, כולם נגררים למשחק האחרון של מכבי ת"א ביורוליג או לניצחון חשוב של הפועל ירושלים או להתפתחות מעניינת ב-NBA. מעולם לא היתה כוונה בכדורסלע לקיים תחרות בתחומים האלה, החדשות היו שייכות וימשיכו להשתייך לאזובי הניוז באשר הם ומפעם לפעם (בהפרשי זמן הולכים וגדלים, יש להודות) נזרוק עליהן איזו תובנה נשיאותית כזו או אחרת.

אבל כואב הלב על המתים. מתים באופן כללי, ולענייננו – מתים מבין אנשי הכדורסל או אנשי המוזיקה.

יש בכדורסלע שני לינקים נהדרים, אם יורשה לי, שעוסקים באנשי כדורסל ואנשי מוסיקה שיצא לי לראות ולשמוע בזמן אמת (זה הקריטריון, אחרת לא הייתי יוצא מזה לעולם). והלינקים האלה אינם מתעדכנים תקופה ארוכה. באמת כואב הלב.

הפרופילים האלה של המתים משני התחומים, ושל החביבים, בעלי הכינויים, סוסוני היאור וחברי בית הלוחם, הם אלה שדרכם אנו מציינים כאן מדי שנה את יום הפטירה או יום ההולדת בפינה השמאלית למעלה. מרימים כוסית לחייהם או לזכרם. מין מסורת שכזו. מסורת הנצחה, הערכה, תיעוד. ושנה אחר שנה זוכות הדמויות האלה, גם אם נשכחו מזמן, ליממה של עדנה קטנה בכדורסלע-האתר.

אעשה את זה קצר: מפאת עומס, פחות שעות מחשב מאשר בעבר ושינוי כיוון בתעסוקה בשנים האחרונות, אני מחפש בנרות כותב או כותבת שייקחו על עצמם בנחת, בלי לחץ, כתיבת פרופילים קצרים בשני התחומים. נניח, עד 300 גרם טקסט לכל פרופיל. רצוי וראוי שהכותב או הכותבת יתמצאו בכדורסל או במוזיקה ויכתבו בכיף, בחן, בהנאה. שאחרת אין לזה טעם. בהתנדבות, כן. ואני מקווה שאם היו לכם מחשבות בעניין, לא הפלתם את עצמכם אוטומטית מהמועמדות בעקבות שתי המלים האלו.

כי תראו מה קרה ב'מתים – מוסיקה' מאז שצוד בדיחי אשר עשה עבודה גדולה, חדל ממנה יום אחד בהיר, או שמא היה זה יום סגריר: ג'ורג' מייקל, אריק איינשטיין, דייויד בואי, מוריס ווייט (סולן של אדמה רוח ואש), פרינס, לאונרד כהן, נחום היימן, אהובה עוזרי, גבי שושן, אלי אברמוב (מהקליק), אל ג'ארו, איאן דיורי שמת כבר מזמן ושכחנו, לזלי גור, בי בי קינג, פרסי סלדג', סטיב סטריינג' (הסולן של ויסאג'), ארול בראון (הסולן של שוקולד חם), פיט בארנס (סולן דד אור אלייב) ועוד – כולם נעדרים מהאתר. אין פרופיל, אין אזכור, אין ציוץ לאף אחד מהם.

ותראו מה קרה בכדורסל מאז שהורדתי הילוך: צ'ארלס שקלפורד (וואו, חדש לי לגמרי), ברייס דג'אן-ג'ונס, אורי שלף, פאב מלו, מייקל רייט, הוט רוד וויליאמס, כריסטיאן וולפ, ניק וולק, דמונטז סטיט, שון רוקס, ג'קסון ורומן, דווין גריי ואולי עוד שמות שנפלו מתחת לרדאר בינתיים. כולם כבר לא איתנו.

נותן לזה שבוע-שבועיים, אולי שלושה, ומקווה לטוב. המעוניינים מוזמנים לפנות דרך הלינק 'דבר אלי יפה'.

ואם לא יהיו מתנדבים? לפחות ריכזתי כאן אחת ולתמיד את מרבית הרשימה החסרה, וכנראה שלא תהיה ברירה אלא לקחת טוריה ולהתחיל לחפור תרתי משמע.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 20/04/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
אלברטו הררוס
 
  נרימה כוסית לחיי 
ילנה מקסימוביץ'
 
 
אבל כבד
 
 
מי החבוב? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up