נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
35 ב-35
ניקוס איקונומו הוא האיש השומר על ריקרדו פיטיס בצילום, ואותו התבקשתם לזהות. יש זוכה, יש גם חידה חדשה. היידה ובהצלחה.
7/5/2017    
 

זו היתה אחת החידות הנוחות בתקופה האחרונה, האין זאת? כל מה שהתבקשתם לעשות הוא לזהות את ניקוס איקונומו, יליד 1973, 2.06 מ', מי שבלט גם בארץ כשהרביץ משחק-משחק עם פנתינאייקוס נגד מכבי ת"א בעונת טום צ'יימברס.

שזה, בלי לשים לב, לפני למעלה מ-20 שנה שלגמרי לא ברור איך חלפו, למה, מדוע ובעיקר כיצד.

מן הזיכרון אני שולף: 35 נקודות היו לו במשחק ההוא לצד דומיניק ווילקינס.

שמא אבדוק זאת? שמא אינדיד. חוזר תוך דקה ורבע.

חזרתי עם בינגו. 35 נקודות של איקונומו בניצחון 79:86 של היוונים בהיכל, ואיזה משחק היה לו אז, ב-19 בפברואר 1996: 6 מ-11 לשתיים, 6 מ-7 לשלוש, 5 מ-5 מקו העונשין ב-35 דקות על המגרש. ווילקינס סיים עם 20 ו-10 במשחק ההוא, צ'יימברס קלע 20 וצ'ורצ'יץ' 17. היו ימים.

באותה עונה היו לאיקונומו 29 נקודות נגד פו אורטז, 26 נגד באקלר בולוניה, שוב נגד בולוניה והפעם 25 נקודות, 23 נגד ריאל מדריד ועוד כהנה וכשמה. איקונומו סיים את העונה ההיא עם 16.1 נקודות בממוצע למשחק.

מרבית הפותרים ידעו במי מדובר ובהם: אביעד קורמן, אורי גובר, צורקה, איתמר רייצס, יואב פינקלמן, שי פיין, דני סמיד, משה שוורדי, מוטי אנגלשטיין, ארז מטלון, רן זיסקין, אבי ערוסי.

תשובות שגויות שהגיעו: פרדראג דנילוביץ', מיכאליס קאקיוזיס, מרקו מיליץ', אלסנדרו אביו.

הנה תשובה מורחבת מאחד הפותרים, הבה נתרווח ונצלול אל העבר: "טוב, כיוון שהפרצוף ברור זהו לא אחר מניקוס איקונומו, שנחשב עד היום לאכזבה הגדולה ביותר ביוון, כאן הוא נראה במדי קינדר בולוניה בעונת 1999/00, כנראה במשחק ליגה איטלקית נגד בנטון; בגיל 21 הלם ללא רחמים במכבי ת"א, ורבננו אלי סהר אמר - "ותחשבו עוד כמה שנים יש לנו לסבול ממנו". מאז נחלש ומעט נעלם, ושמעתי עליו לאחרונה עם דינמו מוסקבה של צביקה שרף 2003/4, שהודחה על ידי הפועל ת"א ברבע הגמר. ואם לא היו ממציאים עבירות ליניב גרין, אולי הפועל ת"א היתה מביאה לעונה חסרת תקדים, בה בכל הגביעים האירופאים היו זוכות קבוצות ישראליות - יורוליג מכבי ת"א, יול"ב קאפ הפועל ירושלים ויורופליג הפועל ת"א. התל אביבים עוד הוליכו ב-9 בהפסקה על מארוסי עד שיניב גרין יצא ב4 עבירות (קצת מזכיר את האפמן בסלוניקי 2000) והסנטר גרגאט חגג למייקל רייט המנוח על הראש, בעוד אלמוני העונה לשם ספאנוליס דפק 5/7 מהשלוש".

יפה ואף נאה.

העברתי את שמות הפותרים אל אנ-דנ-דינו ראדג'ה, ענק הרוח והקומה הקרואטי. אחרי שניהל את טקס ההגרלה בצורה האופיינית לו (רשם על פתקים, קיפל, קימט, נו, אתם כבר מכירים)הוא הודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

אבי ערוסי!

יאאא אולוהיים, אבי!

חדש פה? שמך לא מוכר, גם לא זכור. הייתכן כי מגיעים עדיין קוראים חדשים לכדורסלע, אף שעל פי השמועה אנו מתקשים לחבר שני אייטמונים בשבוע כבר ארבע שנים או משהו כזה?

כל הכבוד אם כן. וסליחה מראש אם אתה מסתובב פה שנים ושכחתי לרגע.

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד אליה מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת ניקוס איקונומו. אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
קצת קארים, שיהיה. ...
 
 
אחרי דנילוביץ' ומאיירס, הנה עוד שני אירופיים מובילים. ...
 
 
יאאא אולוהייים! איזה צילום. ארל האליל מקבל ערך. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up