נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אדם מת
בגיל 47 וויצ'יק הפולני כבר לא איתנו. סרטן הדם, שלא נדע. מיהרנו לכבד את אחד מגדולי השחקנים של פולין בכל הזמנים בחלקת קבר באכסניה שלנו.
27/8/2017    
 

במסגרת האטת הקצב המשמעותית בכדורסלע באופן כללי, נותרו בשלוש-ארבע השנים האחרונות רבים מחוץ לחלקת הקבר המכובדת הקרויה 'לזכרם'.

מבטיח, רוצה להבטיח, מקווה מאוד, מקווה ורוצה ומאמין, שעוד אחזור לכל אלה שנותרו בחוץ ואמצא את הזמן, הרצון, האנרגיות והדחף בתפקידי הנוכחי שהוא אחר לגמרי-לגמרי (לצערי-לצערי בכל הקשור לכתיבה בכדורסלע) מבחינת צרכים, יכולות ואפשרויות.

וכאמור, חלק מהמתים נותרו בחוץ. כולל דמויות בכירות ב'לזכרם – מוסיקה', תת-לינק שחשוב עד מאוד ועד בלי די ועד אין קץ.

אבל כששמעתי אתמול שאדם וויצ'יק מת בגיל 47, עזבתי הכל, משכתי בכוח עד אחת וחצי בלילה והפעם לא כדי לחפש שחקנים או שחקניות בכל רחבי הגלובוס, אלא לכתוב לכדורסלע-האתר. כיף, האמת, אם כי לא בנסיבות הללו.

למעשה, אין לי שום דבר מיוחד עם וויצ'יק, אולי מלבד העובדה שהוא עמד כאן מתישהו, יש להניח, בחידת 'ונשאלת השאלה' (רגע בדיקה . . . כן, מאי 2011). אבל בכל זאת, מדובר בבחור צעיר ממני, בחור שראינו פה מספר פעמים, מישהו שיצא לי לראיין קצת, וגם שחקן של מאמננו שחור השיער לשעבר, מולי קצורין, אי שם לפני כמעט 20 שנה בורוצלאב.

שמונה פעמים אלוף פולין, פעמיים מחזיק הגביע, שלוש פעמים MVP של העונה שם, שלוש פעמים MVP של סדרת גמר הפלייאוף, השתתף בארבע אליפויות אירופה עם פולין, פעמים רבות חבר בחמישיית העונה. ובואו לא נשכח גם זאת: זכה באליפות אחת עם שרלרואה בליגה הבלגית ב-1997, שיחק באיטליה, עבר ביוון, הופיע גם בספרד והתארח עם מלאגה למשחק נגד מכבי ת"א ביורוליג.

אדם וויצ'יק בהיכל, 2002/03

הוווו שרלרואה. זו היתה אותה עונה בה הבלגים הפסידו 14 משחקים רצופים בגביע אירופה, עד שהגיעה אליהם מכבי ת"א והופ – ניצחו אותה באחד המשחקים שנרשמו כמבישים ביותר של מכבי ת"א נכון לאותה זמן. מאז עוד היו כמה וכמה (וכמה!) כאלה, עם עשרות החתמות מוזרות והפסדים מחפירים והפנצ'ר בשרלרואה נשכח למדי.

פורוורד גבוה, זורק שלשות, מעט עדין, אבל שחקן, כן? החל לשחק בבוגרים ב-1987 ושנתיים לאחר מכן הגיע לראשונה לנבחרת הפולנית הבוגרת. הרביץ 149 משחקים במדיה וקלע 1,821 נקודות (12.2 למי שלא יכול בלי ממוצע). היו לו 651 הופעות בליגה הפולנית, שני בכל הזמנים (היה מסיים ראשון בקלות במקום הראשון לו היה נשאר שם לאורך יותר שנים). בסך הכל היו לו במסגרת הזו 10,087 נקודות (ושוב – 15.5 בממוצע למי שלא מסוגל בלי זה).

עד מרצ'ין גורטאט הוא היה בלי ספק השחקן מספר 1 של הכדורסל הפולני. עכשיו יש ספק, אבל הוא עדיין מספר 1 עבור רבים.

וויצ'יק, או שמא וויצ'ק, הלך לעולמו לאחר מאבק במחלת סרטן הדם והוכרע בגיל 47. לא הוגן, לא מתאים, מבאס את הנשמה ברמות קשות. ברם, זה מה יש. וכרינו לו חלקת קבר באכסניה המפוארת שלנו במהירות, כיאה וכראוי ליכולתו, מעמדו והזיכרונות הטובים ממנו כשחקן.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 19/06/2019
 
  נרימה כוסית לחיי 
נדב הנפלד
 
  נרימה כוסית לחיי 
אנתוני פארקר
 
  נרימה כוסית לזכר 
מאנוט בול
 
 
דירק נוביצקי ענק הרוח פורש. מגדולי הגדולים היה, לא נכחיש זאת...
 
 
מי האיש? ...
 
 
סילבן לנדסברג מצטרף ל"זה א-ב של כדורסלע". בשעה טובה, חבוב. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up