נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש לשים לב לכל פרט ולכל פראטו, כן?
פטריסיו פראטו, גארד/פורוורד משולי הסגל של סקיפר בולוניה בגמר היורוליג ב-2004, היה האיש שהתבקשתם לזהות. יש זוכה ויש גם חידה חדשה.
11/2/2018    
 

תחילת מאי 2004, תקופה שאוהדי מכבי ת"א אמורים לזכור יען קבוצתם הביסה בגמר היורוליג את סקיפר בולוניה 74:118. בלית כדורסלני זכור במיוחד, לא נכחיש זאת.

מכבי ת"א היתה בנויה אז על שאראס, וויצ'יץ', פארקר, באסטון ובורשטיין, עם דקות תהילה רבות גם לשארפ, בלו ושלף. ברם, לא לשם כך התכנסנו אלא לצורך זיהוי הדמות בחידה השבועית, שהפכה עם השנים לעיתים לדו שבועית ובמקרים מסוימים גם לתלת שבועית לנוכח צוק העיתים.

ובחידה הנוכחית הפוקוס הולך אל תומאס ון דן שפיגל, אותו סנטר בלגי שצפוי לציין השנה את יום הולדתו ה-40. בשולי הצילום, מאחור, נמצאת דן דמות נוספת. האם העם הקלוש פתר? ואם כן, מי וכמה?

12 שחקנים שיחקו באותו גמר חד צדדי עבור סקיפר בולוניה, והצילום לקוח מתוך אימון ביד אליהו ערב משחק נגד מכבי ת"א באותה עונה. ולמה אני כותב מתוך משחק נגד מכבי ת"א באותה עונה, ולא לפני משחק הגמר? יען באותה עונה ממש התארחו כאן האיטלקים גם בסוף חודש ינואר 2004 וניצחו 89:99. בהחלט אפשר, ובהחלט יתכן, שהצילום לקוח מאימון לפני המשחק בינואר ולא לפני משחק הגמר. אפשר לבדוק. ברם, עצלות מונעת זאת.

השחקן היחיד שלא שותף במדי בולוניה בניצחון שלה בתל אביב בסוף ינואר, הוא אותו שחקן שהתבקשתם לזהות. בגמר הוא שיחק 45 שניות לבד. ואם לקצר באמצעות הארכה, זה לא האנו מוטולה, ולא ג'אנלוקה באסילה, ולא סטפאנו מנצ'ינלי, ולא אראזם לורבק, ולא תומאס ון דן שפיגל, ולא מתיאש סמודיש, ולא מילוש וויאניץ', ולא ג'אנמרקו פוצקו, ולא מרקו בלינלי ולא איי ג'יי גאיטון.

נשארנו עם שניים. שני ארגנטינאים בעלי אזרחות איטלקית. ובכן כי כן, היה אומר על זה ד. דבורין לו היה נשאל, זה גם לא קרלוס דלפינו. נשארנו עם מי שזה: פטריסיו פראטו.

ב-2004 הוא היה בן 25. ואתם יודעים מה, כל זה היה שווה ולו רק כדי לגלות שבחלוף 14 שנים מאז פראטו עדיין פעיל ומשחק בגיל 38 באימולה מהליגה השנייה באיטליה. תיפח רוחי ונפשי גם יחד, אמת היא זו. אמת מפתיעה, מפליאה ובמובן מסוים גם מרשימה.

ומה קורה בגזרת הפותרים? שלושה חשבו שמדובר בדלפינו, שניים הלכו על אלסנדרו אביו שלא היה חלק מבולוניה של אותה עונה, אחר הלך על מילוש וויאניץ' ועוד שניים ירו תשובות סתמיות לחלוטין מקטגוריית הגיחי-גיחי שאינן קשורות כלל.

יוצא מכך שרק שניים הודיעו לנשיאות כי מדובר בפטריסיו פראטו: יואב פינקלמן ושי פיין. שני ותיקים, שניים שמשתדלים מאוד לא להחמיץ את חידה, שניים שמגלים ידענות גדולה, בקיאות רבה ומעורבות לאורך שניים. ומעל כל זה, שניים שזכו בפרסי כדורסלע הצנועים יותר מפעם אחת, כך נדמה ואף נדמה שכך.

העברתי את זכות ההגרלה, כרגיל, לידי אנ-דנ-דינו ראדג'ה, ענק הרוח והקומה הקרואטי, אשר היסס מעט ולאחר דקות רבות הודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

שי פיין, יאאא אולוהייים – שוב הוא!

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

באיחולי 'מעוניינים לראות יותר פותרים ויותר פותרות כבר בחידה הקרובה' נחתום את חידת פטריסיו פראטו. חידה חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב.

שלומות ונצורות ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 28/02/2020
 
  נרימה כוסית לחיי 
אנטונלו ריבה
 
  נרימה כוסית לזכר 
אנתוני מייסון
 
 
גיא פניני קלע 5 נקודות ב-63:87 הביתי של ישראל נגד רומניה. ...
 
 
מי האיש? ...
 
 
זוכרים? פביאן ליפרמן. והנה הפרטים ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up