נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מבט ל-2006
מלחה-האולם מארח את רוג'ר מייסון ג'וניור ורובן דגלאס, בדיוק שני השחקנים שהתבקשתם לזהות. יש פתרון, יש זוכה ויש גם חידה חדשה.
8/4/2018    
 

בין חג לחג עמדו כאן החברים רוג'ר מייסון ג'וניור מהפועל ירושלים ורובן דגלאס מדינמו מוסקבה, וציפו להמוני בני העם ובנותיו שיזהו אותם. המונים לא הגיעו, אבל הנאמנים פקדו את שערינו שוב, המתינו בסבלנות עד להתפנות הנשיאות לענייני דיומא ולסיומה של חופשת פסח הארוכה מאוד.

חלף למעלה מעשור מאז צולם הרגע הזה. משחק ביתי להפועל ירושלים טרום ימי הארנה, עת מלחה עדיין בכותרות. מוסקבה היתה אז קבוצה חזקה ובעלת שם, ולמעשה היא היתה גם בעלת שם וחזקה באותה מידה ממש.

דינמו מוסקבה כבר אינה בין המובילות בכדורסל הרוסי והאירופי, הפועל ירושלים זכתה מאז באליפויות בישראל – משהו שפעם נראה היה כמעט בלתי אפשרי. השתיים שיחקו זו מול זו בחצי גמר גביע יול"ב בעונת 2005/06 בשיטת בית וחוץ. מייסון היה טוב, דגלאס פחות, אבל הרוסים ניצחו בירושלים ובסופו של דבר הלכו הלאה אל הגמר.

דגלאס, אומרים האומרים, זכה באותה עונה בתואר ה-MVP בגמר היורוקאפ. כאן, בירושלים-המטרופולין, הסריח למדי את המגרש עם 0 מ-13. מייסון ג'וניור היה טוב, נתקשה להכחיש זאת, והמשיך לקריירת NBA נאה כרפאל לפחות.

מי ומי בפותרים? והרי זו השאלה החשובה באמת.

וקודם כל לשגיאות: מיירה צ'טמן הפיל פה שלושה קורבנות, ברם אין זה הוא כאמור אלא דגלאס. גם פטריק בברלי הופיע בפתרונותיהם של שלושה נוספים. ברם אולם, חבל. הפיל אתכם.

ואל המדייקים: דוד אורנשטיין ומוטי אנגלשטיין, צמד שהולך יחד לפחות כשמקלידים את שמם, ואיתם גם דודי גרינפלד ואריאל בלי שם משפחה. צורקה מפציע אף הוא גם פתרון מדויק ואיתו גם שני מאיר ואיתמר רייצס ואלעד פרננדס. גידי זליגמן הוא שם שאיננו זוכרים כאן - לא מהתקופה האחרונה ולא בכלל. האם ישנם פותרים חדשים גם כאשר כדורסלע עטור שיבה? אם כן, זה נאה.

רונן ציון, ארז מטלון ושלום קורנבלום, שלישיית מפגיזים לאורך השנים, עולה על הלוח עם פתרון חד ונכון. איתמר קורנבלום ויואב פינקלמן גם הם כאן. זאב לפידס מוכיח עקביות ופוגע בול. אוהד אפרתי, דני סמיד, שין פיין ואלעד גולדבלט סוגרים את הרשימה.

כמנהגנו בקודש ובחול העברתי את שמות כל הפותרים אל ענק הרוח והקומה מקרואטיה, אנ-דנ-דינו ראדג'ה. הוא החל בטקס רישום השמות על פתקים, קימוטם, בחישתם, ערבובם שוב, ואז שליפת אחד מהם, פתיחתו, מבט בו והודעה מהירה לנשיאות לפיה הזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

אלעד פרננדס!

יאאא אולוהייים, אלעד!

רובן ורוג'ר סידרו לך את כדורסלע-המגנט! מאמין? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע- לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת ירושלים ומוסקבה, הפועל ודינמו, מ-2006. אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב. ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 28/02/2020
 
  נרימה כוסית לחיי 
אנטונלו ריבה
 
  נרימה כוסית לזכר 
אנתוני מייסון
 
 
גיא פניני קלע 5 נקודות ב-63:87 הביתי של ישראל נגד רומניה. ...
 
 
מי האיש? ...
 
 
זוכרים? פביאן ליפרמן. והנה הפרטים ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up