נראו לאחרונה
 
 
ציבונה זאגרב 1997/98   ציבונה זאגרב 1997/98
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נלי והאיירון מן
דון נלסון ואיי סי גרין היו השניים שהתבקשתם לזהות. יש פתרון מלא, יש זוכה במגנט של כדורסלע ויש גם חידה חדשה. היידה, ובהצלחה.
31/8/2019    
 

שתי דמויות NBA ידועות עמדו כאן ב'ונשאלת השאלה', והעם גילה נוכחות סבירה בהחלט ושלח פתרונות. ואם לתמצת: מימין – דון נלסון. משמאל – איי סי גרין. צילום מהתקופה המשותפת שלהם בדאלאס מאבריקס, איפשהו בין 1997 ל-1999. יש להניח ואף להניח יש שהתמונה צולמה ב-20 בנובמבר 1997 או בסמוך לתאריך הזה, יען אז שבר גרין את שיא המשחקים הרצופים ב-NBA שעמד על 906 והשתייך לרנדי סמית', והפך ל"איירון מן" הרשמי של הליגה במקומו.

מעניין כמה אנשים זוכרים שנלסון, כיום בן 79, היה פעם שחקן במשך 14 שנים ב-NBA וזכה בחמש אליפויות עם בוסטון סלטיקס. סביר להניח שיותר אנשים זוכרים אותו כמאמן שזכה שלוש פעמים כמאמן העונה, פעמיים עם מילווקי ופעם עם גולדן סטייט, על אף שלא זכה באליפות כמאמן. מחוץ ל-NBA יתכן, ממש יתכן, כי הוא זכור גם כמאמן נבחרת ארצות הברית לאליפות העולם בטורונטו ב-1994. הדרים-טים 2, למעשה, שזכתה בזהב.

היו לו 3 עונות בקולג', 14 שחקנים כשחקן NBA ו-34 שנים כמאמן. לייפר רציני ביותר, לא נכחיש זאת. ב-2010 פרש וכיום הוא חי במאווי, אחד האיים הגדולים השייכים למדינת הוואי. הוא חבר במספר היכלי תהילה כולל המפורסם שבהם, היכל התהילה על שם נייסמית' בספרינגפילד, מסצ'וסטס.

איי סי גרין זכה בשלוש אליפויות עם לוס אנג'לס לייקרס ושיחק 16 עונות רצופות ב-NBA. מלבד הלייקרס הוא חילק את זמנו בין פיניקס לדאלאס. העונה האחרונה שלו היתה במיאמי היט, אותה סיים בגיל 38. מלבד יכולת הריבאונד המצוינת שלו - רוב הזמן הוא לקח יותר כדורים חוזרים מקארים עבדול ג'באר ששיחק לצדו - והעובדה ששיחק בלייקרס בתקופת השואו טיים, גרין התפרסם בעיקר בזכות 1,192 משחקים רצופים שרשם ב-NBA, יותר מכל שחקן אחר אי-פעם בליגה הזו. הרצף נמשך מ-19.11.1986 ועד 18.4.2001 שהיה גם מועד משחקו האחרון בקריירה.

למעשה, גרין שיחק 1,278 משחקים מתוך 1,281 לאורך הקריירה. השלושה החסרים הגיעו בעונה השנייה שלו, אי-אז ב-1986/87.

הוא התחתן בגיל 39, רק לאחר שפרש מכדורסל. נכון להיום הוא, בין השאר, מנהל ליגת כדורסל בהודו, בעלת מוטיבים מסחריים בולטים שמזכירה, לפחות בהתגנדרות הכללית, את ה-NBA.

ומאז לעכשיו, ואל בני העם שזיהו את השניים:

ארז מטלון, עמית בן דוד, רן זיסקין, יובל שושן, יואב פינקלמן, דוד מלצר, רענן צרפתי, דודי גרינפלד, נפתלי פורת, שי פיין, דדי קצב, שמוליק אבידר, יותם בוטנר, זאב בלי שם משפחה, עמי פינקל, רונן ציון, אבנר סמיד, מייקל גלדסטון, שני מאיר, יונתן בלי שם משפחה, שחר "סר ש." הרמלין, דור רוזנברג.

חשבתי שלא יהיו פתרונות שגויים בכלל יען אי אפשר לטעות בדון נלסון וחשבתי שאיי סי גרין מפורסם דיו, ברם-אולם הנה מספר שמות של שחקנים שהשתרבבו בין הפתרונות שהגיעו: מיץ' ריצ'מונד, דרק הארפר, אייברי ג'ונסון, פט ליבר, רוי טארפלי. ובכן – לא, לא, לא, לא ולא.

העברתי את שמות כל הזוכים אל ענק הרוח והקומה הקרואטי, אנ-דנ-דינו ראדג'ה, אשר שיחק בעצמו במשך 4 עונות בבוסטון סלטיקס וזוכר היטב את גרין ממאבקי המרפקים ולוחצת הריבאונדים. אנ-דנ רשם את שמות כל הפותרים על פתקים, קיפל, מעך, ערבב ואז ערבב שוב, ובסוף שלח אחד והודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

יותם בוטנר!

יאאא אולוהייים, יותם!

זכית במגנט של כדורסלע, שכדי לקצר קוראים לו כדורסלע-המגנט. מאמין? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע. לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת דון נלסון ואיי סי גרין. אחת חדשה כבר ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה פצח היטב. במסגרת ניסיונות ההתחדשות וכהפקת לקחים מהזנחת העבר, כל חידה מעתה והלאה תעמוד כאן שבועיים עד לפתרונה. ואם נחיה גם נראה אם העסק יחזיק מעמד או לא.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 29/11/2020
 
  נרימה כוסית לזכר 
ג'ורג' האריסון
 
 
התגייסה לי הילדה, התגייסה לי. הזמן רץ, תעשו איתו משהו מועיל....
 
 
מי השחקן? רמז: שיחק גם בארץ. ...
 
 
רוני בוסאני לא ממש פעיל כרגע, אבל ערך בכדורסלע כבר יש לו. קל...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up