נראו לאחרונה
 
 
ציבונה זאגרב 1997/98   ציבונה זאגרב 1997/98
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
העם חלש יחסית, נתקשה להכחיש זאת
על אף שמדובר בשלושה שחקנים טובים מאוד מהסצינה האירופית של שנות התשעים והעשור הראשון של האלפיים, הזמן עושה את שלו והדמויות נשכחות. זה מה יש.
4/10/2019    
 

ככה חולפת תהילה. דור בא ודור הולך, ויכולת הזיהוי פוחתת. שחקנים חדשים מצטרפים כל הזמן ואלה מפעם – את חלקם מי יזכור.

כמות מעטה מאוד של תשובות הגיעה לחידה המצולמת האחרונה. חלקן שגויה. קיוויתי שנפלאות ימי ברצלונה נגד ריאל מדריד ימשכו קצת יותר יכולות מצד בני העם ובנותיו.

זה לא קרה.

כך או אחרת, אחרת או כך, במרכז הצילום ובמדי ברצלונה דריק אלסטון. בחירת דראפט NBA ב-1994 שעשה תקופה קצרה יחסית בפילדלפיה ואטלנטה לפני שהפציע לנגד עינינו במדי אפס פילזן-שלנו בעונת 1996/97, ימים בהם התחדשה מכבי ת"א בפנתר הוורוד ובבולדוג, הלוא הם באק ג'ונסון ורנדי ווייט, ודורון שפר הגיע למכבי ת"א.

אלסטון, שכבר אז נראה כשחקן ממושמע, לוחם, קבוצתי, יעיל ומחויב, החל אז מה שהפכה להיות קריירה ארוכה מאוד מחוץ ל-NBA. קריירה שהסתיימה למעשה בגיל 40 בליגה הארגנטינית.

בצילום, כאמור, הוא במדי ברצלונה בה שיחק שתי עונות (1998-2000). בריאל מדריד אהבו אותו. עובדה, כעבור שתי עונות נוספות שלו בוולנסיה הוא הגיע למדריד. עשתה חתיכת סיבוב שכלל גם קבוצות בטורקיה, רוסיה, צרפת ומספר קבוצות נוספות בספרד. נשמע כיף בלתי רגיל.

לימים הפך למאמן ובתחום הזה הוא נמצא מאז 2012. שלוש עונות כעוזר מאמן ביוסטון רוקטס גלגלו אותו, נכון לעכשיו, עד לתפקיד המאמן הראשי בקבוצת הפיתוח של ניו יורק ניקס.

בצד שמאל של הצילום האיש שהתבקשתם לזהות הוא טאנוקה בירד. הוא זכור בישראל בעיקר בגלל הכניסה המוקדמת לצבע בזמן זריקות עונשין של גידריוס גוסטאס בעיתוי קריטי במשחק של ז'לגיריס קובנה נגד מכבי ת"א בנוקיה-ההיכל. הפרה שהעניקה למכבי ת"א כדור מהצד, משחק שקיבל את הכינוי נס ז'לגיריס והסתיים בניצחון מהסל המדהים של דריק שארפ ובאמצעותו הלכה מכבי ת"א עד לזכייה ביורוליג ב-2004. בירד זכור גם, קצת, בזכות גיחה להפועל חולון מספר עונות לאחר מכן.

אבל טאנוקה בירד היה קודם כל ולפני הכל ריבאונדר מצוין שעשה קריירה בת 16 שנים כמקצוען, רובן באירופה. ככל הזכור, ולא ממש מתחייב לזה, נדלקתי עליו לראשונה כששיחק בבזאנסון, צרפת, ובהמשך בחובנטוד בדאלונה. לפני כן היו ברזומה שלו רומא ואולקר, ואחרי כן היו ריאל, ולנסיה, פנרבחצ'ה ושוב בדאלונה, ועוד הדרך ארוכה אבל גם ישנה ואפשר לעצור באמצע.

בינתיים, קבלו אותו בצילום מרטיט במיוחד עם רוברטו דואניאס.

ומי השחקן בצד ימין? שאלה טובה. על פיה, בעצם, הוגדר מראש בכתב החידה המצולמת כי גם זיהוי של שני שחקנים יספיק ולא חייבים שלושה. וזאת למה? כיוון שעד עכשיו לא ברור ב-100% אם מדובר באלברטו הררוס או בלוסיו אנגולו. ובכל זאת, נראה שזה זה הררוס, מגדולי הקלעים באירופה בכל הזמנים וחבר בארטילריה הזרה של חיל התותחנים של כדורסלע.

אז אלסטון, בירד והררוס. שלושה פגזים. ומה עשה העם בציון ואיך הגיב למראה צילום כזה שמאגד שלישייה כזו?

פישל בגדול.

הפותרים דיברו על קנדי ווינסטון, פיט מייקל ואקסל הארוול, או סטנלי רוברטס, מארק סימפסון ואאודי נוריס, או על ג'ייסי קארול, פיט מייקל ומרכוס סלוטר, או על ברנט סקוט ואריק סטרולנס. והיה גם מי שבלבל בין דריק אלסטון לפרנסיסקו אלסון מנבחרת הולנד.

שמות נשכחים. איזה תענוג.

ובעצם, מי שזיהו שניים לפחות הם רק עופר שמור (בירד ואלסטון), אור נתנאל (כל השלושה) ושי פיין (כל השלושה).

על פי התקנון, חידות שיש בהן פחות מחמישה פותרים שזיהו היטב מאפשרות לאנ-דנ-דינו ראדג'ה, ענק הרוח והקומה, לקבל יום חופש ולבטל את הגרלה בקבועה שלו לבחירת הזוכה.

הזכות עוברת אלי. ואני בוחר, בלי יותר מדי דרמה, באור נתנאל.

שלח לי את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע – לא פחות וגם לא יותר.

ועד כאן חידת דריק אלסטון, טאנוקה בירד ואלברטו הררוס. אחת חדשה כבר ממתינה לכם. צאו ופצחו אותה פצח היטב, ובהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 29/11/2020
 
  נרימה כוסית לזכר 
ג'ורג' האריסון
 
 
התגייסה לי הילדה, התגייסה לי. הזמן רץ, תעשו איתו משהו מועיל....
 
 
מי השחקן? רמז: שיחק גם בארץ. ...
 
 
רוני בוסאני לא ממש פעיל כרגע, אבל ערך בכדורסלע כבר יש לו. קל...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up