נראו לאחרונה
 
 
ציבונה זאגרב 1997/98   ציבונה זאגרב 1997/98
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שריף, כוכב קולנוע, יורש עצר וכדורסלן לא רע בכלל
בוטסי ת'ורנטון היה האיש שבצילום. רבים זיהו אותו ויש גם זוכה בפרס וחידה חדשה. היידה, ובהצלחה
23/12/2019    
 

בוטסי ת'ורנטון. איזה שם זה, יא אללה ויאאא אולוהיים ביחד. מתאים גם לשחקן קולנוע או שריף במאה ה-19 או לזן מסוים של חתול במגפיים.

ובאמת, בשיאו, ת'ורנטון נהג כחתול על מגרשי הכדורסל. לא חתול מובחר, כי היו אתלטיים ממנו ופתלתלים יותר, אבל היו בו ערמומיות, ממזריות, מין חיות כזו שחרכה ביריביו. לראות את תמונתו מתנוססת בכדורסלע-האתר שנים הרבה לאחר פרישתו – מחמם את הלב למדי. ולדעת שרבים מבני העם ובנותיו עדיין מזהים את האיש – גם נאה בפני עצמו.

האיש זכור בארץ בעיקר מתקופתו בסיינה בה שיחק ארבע עונות בשלוש קדנציות שונות, אם כי ברזומה נכללות גם אפס פילזן-שלנו וברצלונה. וגם ג'ירונ. ושטרסבורג. וקאנטו. וססארי. כלומר, האיש עשה חתיכת קריירה אירופית.

גארד שהחל לשחק בקולג' קהילתי ועבר לשנתיים אחרונות בסנט ג'ונס. משם המריא לקריירה שספק אם מישהו חזה לו בתחילת הדרך בקולג' הקטן שלו. מתי כן התחילו לחשוב שמשהו רציני ייצא מהאיש הזה, אם לא ב-NBA אז באירופה? כשקלע 40 ובתוכן 7 שלשות נגד דיוק.

מבחינת הכרה יבשתית ההישג הטוב ביותר שלו היה ב-2008 עם סיינה כשנבחר לחמישייה השנייה של היורוליג. האיש פרש בקול דממה דקה, כך נדמה, ב-2014 במדי שטרסבורג כשהוא בן 37.

בוטסי ת'ורנטון. איזה שם זה. מרוויס לינווד ת'ורנטון השלישי, למעשה, הוא השם המדויק. ועכשיו זה נשמע פתאום כמו יורש עצר במשפחת מלוכה איפשהו במאה ה-17.

מי ומי זיהו את החבוב?

נפנה אל מערכת הניהול של כדורסלע-האתר כדי להבין יותר.

ובכן, אלה שמות: אור נתנאל, שי לוי, הדר עפרוני, גיא אנצ'לוביץ', יונתן שרברק, שי הופמן, ניר קרן, דוד אורנשטיין, דני סמיד, אלעד גולדבלט, בועז ברינדט, אוהד אפרתי, אלמוג הראלי, ישראל לוגסי, זאב לפידס, אסי טיכטל, חגי אריכא, שי פיין, אלמוג יעקבי, נתי פפירוביץ', שי רוסינסקי, דביר שמעון, גיל גרוס, שלום קורנבלום, יואב פינקלמן, דודי גרינפלד, רן זיסקין, ארז מטלון, גילעד שחר, קובי גרידינגר, עמרי אלחסיד, עופר שמור, עומר רז, רונן ציון, שני מאיר, אלי כנען, מירב כנען, שגית תדיר, אבנר דובדבן.

והיתה רק שגיאה אחת בפתרונות שהגיעו: מלווין ניוברן, שם מלבב בפני עצמו. איש הפועל צפת אי אז בימים.

לפני שממשיכים – מלת הערכה לשמות כמו פפירוביץ', ברינדט, אנצ'לוביץ', טיכטל, שרברק ועוד, שמלווים את כדורסלע-האתר און-אנד-אוף לאורך כל כך הרבה שנים והפציעו ואף הבליחו במקביל ולפתע.

העברתי את כל שמות הפותרים לידי אנ-דנ-דינו ראדג'ה האגדי. הוא רשם את כולם על פתקים, קיפל, מעך, קימט, עיגל, קיווצ'ץ', ערבב, ואז שלף אחד מהם, פתק, יישר, קרא והודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

אלי כנען!

יאאא אולוהייים, אלי!

זכית בכדורסלע-המגנט. קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל מגנט של כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת בוטסי ת'ורנטון.

חידה חדשה כבר ממתינה לכם. צאו ופצחו אותה פצח היטב.

בהצלחה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 29/11/2020
 
  נרימה כוסית לזכר 
ג'ורג' האריסון
 
 
התגייסה לי הילדה, התגייסה לי. הזמן רץ, תעשו איתו משהו מועיל....
 
 
מי השחקן? רמז: שיחק גם בארץ. ...
 
 
רוני בוסאני לא ממש פעיל כרגע, אבל ערך בכדורסלע כבר יש לו. קל...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up